Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 08, 16:03 Atnaujinta 2016 08 08, 17:05

Iš rinkos šalinami „Judex“ koldūnai su Petro Gražulio padėjėjos atvaizdu

Pirmadienį iš teisėsaugos institucijų gavusi UAB „Judex“ produktų laboratorinių tyrimų protokolus ir įvertinusi jų rezultatus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nurodė iš rinkos atšaukti „Judex“ koldūnų partiją – produkte rasta salmonelių.
Patricija Pachomovaitė
Patricija Pachomovaitė

Kaip praneša tarnyba, atšaukiama viena koldūnų „Liux“ partija, kurios pakuotėje – 1,75 kg produkto.

Tarnybos duomenimis, produkcija uždrausta dėl nustatytų salmonella bakterijų.

Praėjusią savaitę VMVT specialistai, vykdydami savo patikrinimą, atrinko 75 įvairios UAB „Judex“ produkcijos mėginius. Trečdalio mėginių preliminarus tyrimas baigtas, mikrobinės taršos juose nenustatyta, likusių mėginių tyrimai tęsiami ir jų rezultatų tikimasi sulaukti šios savaitės viduryje.

Ant „Liux“ koldūnų pakuotės pavaizduota moteris, kuri yra labai panaši į Seimo nario Petro Gražulio padėjėją Patricija Pachomovaitę. Ji taip pat yra bendrovės „Judex“ komercijos direktorė.

Patricija Pachomovaitė
Patricija Pachomovaitė

Primename, kad Seimo kanceliarija rugpjūčio 3 dieną ėmėsi tarnybinio tyrimo ir žada aiškintis, ar „Judex“ komercijos direktore dirbanti P.Pachomovaitė, įdarbinta ir Seimo nario „tvarkiečio“ Petro Gražulio padėjėja-sekretore, parlamente darbuojasi nepažeidžiant įstatymų.

„Judex“ koldūnai
„Judex“ koldūnai

Žarninės lazdelės – 2 produktuose

VMVT sanitarijos skyriaus patarėja Rūta Bubulienė BNS nurodė, kad iš 14 mėginių dvejuose buvo rasta didelė žarninių lazdelių koncentracija. Lazdelių rasta „Užkalnio“ koldūnuose su mėsa ir rozmarinu bei cepelinuose „Mamos“, tačiau pastaroji produkcija neatšaukiama.

„Dėl žarninių lazdelių negalima atšaukti produkcijos, nes tai tik rodo, kaip švariai buvo gaminta produkcija, tačiau jos nėra tiesiogiai susijusios su apsinuodijimais. Tai – švaros indikatorius. (...) Visuose rasta daugiau ar mažiau, bet dviejuose iš 14 mėginių rasta ganėtinai didelė koncentracija“, – BNS aiškino R.Bubulienė.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Veterinarijos tarnybai pateikti dokumentai rodo, kad bakterija listerija rasta Rusijos rinkai skirtuose „Judex“ koldūnuose „Russkie“.

15min nuotr./„Judex“ koldūnai išimami iš prekybos tinklų
15min nuotr./„Judex“ koldūnai išimami iš prekybos tinklų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką