Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ISM vyksta viena svarbiausių vadybos srities mokslinių konferencijų regione

konferencija ISM
Iš ISM archyvo / konferencija ISM
Šaltinis: 15min
0
A A

ISM Vadybos ir ekonomikos universitete šiandien prasidėjo viena svarbiausių vadybos srities mokslinių konferencijų Baltijos regione „Innovation Driven Entrepreneurship“. Mokslininkai iš JAV, Kanados, Prancūzijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Rusijos ir kitų šalių kalbės, kaip inovacijos gali skatinti bei užtikrinti verslumo augimą.

„Konferencijos tema atspindi tai, kas dabar aktualiausia – tiek verslas, tiek akademinė bendruomenė ieško būdų, kaip gaivinti dėl krizės smukusią ekonomiką. Vienas iš jų – skatinti inovacijas ir įmonių verslumą, o taip pat ugdyti verslų jaunimą. Juk verslūs piliečiai  kartu su smulkių bei vidutinių įmonių sektoriumi ir sudaro šiuolaikinės ekonomikos pagrindą“, – pažymi ISM mokslinių tyrimų ir doktorantūros dekanė prof. dr. Asta Pundzienė.

Vilniuje susirinks virš 100 mokslininkų iš 20 šalių: Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Prancūzijos, JAV, Kanados, Jungtinių Arabų Emyratų, Rusijos ir kitų. Į konferenciją taip pat atvyko ir pranešimą apie inovacijų kūrimą, vystymą ir praktinį įgyvendinimą versle skaitys vienas žinomiausių inovacijų srities mokslininkų prof. Elias G. Carayannis iš Dž. Vašingtono universiteto JAV.

Konferencijoje be mokslinių pranešimų Lietuvos verslo atstovai pasidalins praktiniais pavyzdžiais, kaip inovacijos paskatino verslo plėtrą. Taip pat bus kalbama ir apie verslumą visos šalies mastu – pristatomas Latvijos verslumo indeksas. Šį indeksą 59 šalyse matuoja pasaulinė organizacija „Global Entrepreneurship Monitor“, Latvija yra vienintelė iš Baltijos šalių, nusistačiusi savo verslumo lygį.

Konferencijos dalyviai diskutuos ir apie inovacijas bei verslumą universitetuose. ISM profesorės teigimu, inovacijos būtinos ne tik versle, bet ir akademiniame pasaulyje – universitetai turi būti atviri, verslūs ir pasirengę ugdyti verslius studentus. „Universitetų verslumo didinimas yra vienas iš Europos Sąjungos programos „Tempus“, remiančios aukštojo mokslo reformas ES, projektų. Prie šio projekto prisijungė ir ISM“, – sako prof. dr. A. Pundzienė.

Konferenciją organizuoja ISM Baltic Management Research Academy (BMRA). Šis renginys yra viena iš veiklų, kuriomis siekiama sutelkti regiono mokslininkus bendroms diskusijoms ir paskatinti juos dalintis patirtimi tarpusavyje ir su kitomis šalimis.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką