Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 31d. 00:00

Išmanius šiauliečių produktus noriai perka Vakarų Europoje

UAB „Aroka“ gamybinis cechas
Projekto partnerio nuotr. / UAB „Aroka“ gamybinis cechas

Įmonė „Aroka“ gamina saulės modulius, kurie saulės energiją paverčia elektros energija. Tiesa, daugelis saulės modulius įsivaizduoja kaip laukuose nuklotas jėgaines, bet šiauliečių įmonės kryptis yra visiškai kitokia. Verslas vykdo unikalius užsakymus, skirtus gaminti saulės modulių sistemas, kurios būtų integruojamos į pastatų fasadus ir stogus. Tokiu būdu išmanūs namai gali apsirūpinti elektros energija ir atrodyti estetiškai.

Įrangą pirko iš bankrutuojančių įmonių

„Mūsų pagrindinė veiklos kryptis yra į pastatus integruojamos saulės modulių sistemos. Siekiame vykdyti nestandartinius sprendimus saulės modulių gamyboje ir vėliau modulius pritaikome pastatų fasadams. Dirbame tiek su didelių pastatų fasadais, tiek individualių namų šlaitiniais stogais. Siekiame, kad pastatas būtų gražus ir kartu su integruotais saulės moduliais tarnautų kaip elektros jėgainė, gebanti gyventojų poreikiams gaminti elektrą“, – įmonės „Aroka“ veiklos specifiką aiškina gamybos vadovas Andrius Stonkus.

Projekto partnerio nuotr./„Aroka“ gamybos vadovas Andrius Stonkus
Projekto partnerio nuotr./„Aroka“ gamybos vadovas Andrius Stonkus

Anot A. Stonkaus, Lietuvoje panašią veiklą vykdo tik keletas kompanijų, tačiau jos gamina labiau standartizuotą produkciją. „Mes stengiamės į kiekvieną pastatą žiūrėti individualiai. Dažniausiai integracija prasideda dar rengiant pastato projektą.“

„Individualių namų segmente veiklos specifika kiek kitokia, todėl šiais metais pristatėme nedidelių pastatų stogams skirtas stogo dangas, kurios kartu yra specialūs visiškai juodi saulės moduliai“, – veiklos išskirtinumą pabrėžia gamybos vadovas. Verslininkas pasakoja, kad žengiant pirmuosius verslo vystymo žingsnius sunkiausia užduotis buvo surasti reikiamą įrangą ir ją pritaikyti itin specifinei įmonės veiklai vykdyti.

„Mes nenorėjome gaminti standartinių rinkos produktų. Prireikė daug pastangų ir darbo ieškant specifinių įrenginių, pavyzdžiui, rinkome juos iš jau bankrutuojančių įmonių Europoje ir Amerikoje. Vėliau įrenginius modifikavome pagal savo poreikius. Pasirinkome sudėtingą kelią – ne pirkti išbaigtą gamybinę liniją, pritaikytą standartiniams moduliams, bet kurti gamybinę liniją pagal mūsų poreikius. Iš pradžių buvo nelengva, bet startavome ir šiais metais jau galime pasigirti rezultatais – pradėjome eksportuoti inovatyvius saulės modulius“, – esmines kliūtis veiklos pradžioje pasakoja pašnekovas.

Klientų požiūris Europoje skiriasi

Dabar daugiausiai savo produkcijos įmonė eksportuoja į Jungtinę Karalystę (JK), Norvegiją, Olandiją ir Prancūziją – šiose valstybėse, anot A. Stonkaus, požiūris į atsinaujinančią energiją yra teigiamas, sudarytos tinkamos sąlygos vystytis. „Labai priklauso, koks eksporto valstybės požiūris į mūsų sritį. Skiriasi pačių klientų požiūris, pavyzdžiui, klientai iš JK ir Olandijos mėgsta patys atvykti į gamyklą pasižiūrėti, kaip vyksta procesai, darbai, kaip gimsta jų produktas“.

„Aroka“ sėkmingai savo veiklą vysto ir Šiauliuose. Lietuvos regionuose, verslininko teigimu, yra šiek tiek paprasčiau ieškoti patalpų ir personalo. „Šiauliuose tikrai galima plėtoti verslą, čia įsikūrę daug gamintojų ir eksportuotojų. Džiaugiamės galėdami vystyti gamybą šiame regione“, – teigia A. Stonkus.

Ateityje verslininkai planuoja automatizuoti kai kuriuos gamybos procesus ir ieškoti naujų eksporto rinkų. „Žingsnis po žingsnio einame gamybos proceso robotizacijos link. Taip pat pradėjome dviejų gaminių testavimo ir sertifikavimo procesą vienoje Vokietijos laboratorijoje. Sertifikatas plačiau atvers eksporto rinkas“, – ateities strategiją dėsto gamybos vadovas.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Siūlykite savo produktus / paslaugas užsienio rinkoms!

Nežinote nuo ko pradėti? Pasikonsultuokite! Aukštos kokybės konsultacijoms eksporto ir įmonių tarptautinio bendradarbiavimo klausimais – priemonė EXPO KONSULTANTAS LT. Įmonės jau gali teikti paraiškas dėl kompensacijų už konsultacijas išmokėjimo (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir INVEGA svetainėse).

Finansavimas planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui, įskaitant reikalingus bandymus ir tyrimus – priemonė EXPO SERTIFIKATAS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas produkcijos pristatymui užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose – priemonė NAUJOS GALIMYBĖS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas įmonių grupių (klasterių) veikloms, nukreiptoms į naujų eksporto rinkų paiešką (konsultacinėms, įskaitant ekspertines, paslaugoms, narystei tarptautiniuose tinkluose, rinkodaros priemonių, skirtų įsiliejimui į tarptautinius tinklus rengimui ir kitoms išlaidoms) – priemonė VERSLO KLASTERIS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką