TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išorės sienų fondas – sienų apsaugos stiprinimo investicijos

ES parama užtikrina sklandų pasieniečių darbą
VSAT archyvo nuotr. / ES parama užtikrina sklandų pasieniečių darbą
Šaltinis: 15min
0
A A

Įsipareigojimą saugoti ne tik savo, bet ir visos Europos Sąjungos (ES) išorės sieną Lietuva prisiėmė laisva valia, kai stojo į ES. Vėliau šis įsipareigojimas buvo patvirtintas, kai prisijungėme prie Šengeno erdvės. Dabar jo laikytis padeda ES įkurtas Išorės sienų fondas.

Parama naudojasi valstybės institucijos

Išorės sienų fondas buvo įkurtas 2007 metais. Juo išreiškiamas solidarumas teikiant finansinę paramą toms valstybėms narėms, kurios užtikrina išorės sienų saugumą šalims, priklausančioms Šengeno sutarties erdvei. Lietuvoje už sienų apsaugą atsakingos institucijos atkakliai dirba siekdamos, kad ES išorės siena būtų neįveikiama bet kokiems nepageidaujamiems veiksniams, keliantiems grėsmę Europos bendruomenės saugumui.

Išorės sienų fondo 2010 metų metinei programai įgyvendinti buvo skirta daugiau kaip 63 milijonai litų. Jos įgyvendinime dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM), Policijos departamentas prie VRM, Užsienio reikalų ministerija, Informatikos ir ryšių departamentas prie VRM bei kitos už išorės sienų apsaugą atsakingos institucijos. Panaudojant šiai metinei programai skirtas lėšas, buvo įgyvendinti 25 projektai, 16 iš jų – pagal Specialiąją tranzito schemą.

Specialioji tranzito schema – laisvesniam ir saugesniam judėjimui

Išorės sienų fonde yra numatytas Specialiosios tranzito schemos finansavimas. Specialioji tranzito schema – svarbi Lietuvos užsienio politikos dalis. Įgyvenant ją siekiama užtikrinti sklandų supaprastintą Rusijos Federacijos piliečių tranzitą sausuma per Lietuvos Respublikos teritoriją iš Rusijos Federacijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal, tokiu būdu palaikyti  glaudų bendradarbiavimą su šia kaimynine valstybe.

Tai unikalus reiškinys ES, kai trečiosios šalies – Rusijos Federacijos – piliečiai gali kirsti ES narės – Lietuvos Respublikos – teritoriją be vizos. Tranzito užtikrinimas apima daugybę veiksmų. Apdorojama informacija apie norinčius įvažiuoti į Lietuvą Rusijos piliečius, rengiami, spausdinami ir išduodami supaprastinto tranzito ir supaprastinto tranzito geležinkeliu dokumentai, bendradarbiaujama su įvairiomis tarnybomis, siekiant užtikrinti traukinio grafiko laikymąsi ir apsisaugoti nuo nelegalaus Lietuvos ir ES sienos kirtimo.

Mokymai – naujų technologijų įvaldymui

Pasinaudojus Išorės sienų fondo 2010 metų metinės programos Specialiosios tranzito schemos finansavimu buvo atnaujinta duomenų perdavimo tinklo techninė įranga, aparatinė ir programinė įranga, įdiegta vaizdo stebėjimo sistema tranzitinės linijos Kena–Vilnius–Kaunas–Kybartai ruože Kaunas–Kybartai, taip pat plėtota vieninga pajėgų valdymo sistema. Valstybės sienos apsaugos tarnyba įsigijo kinologinės įrangos ir tarnybinių šunų – jie nepakeičiami pagalbininkai, ieškant pasislėpusių asmenų, ginklų, sprogmenų ar narkotikų.

Kita labai svarbi veikla, kuri buvo įgyvendinama pagal Išorės sienų fondo 2010 metų programą – pareigūnų ir personalo mokymai, suteikę žinių ir įgūdžių, kurie užtikrina Specialiosios tranzito schemos funkcionavimą. Tai ne tik Lietuvos, bet ir ES institucijų nuolat pabrėžiamas prioritetas. Mokymų metu ypač akcentuojami praktiniai dalykai, užsienio šalių piliečių keliavimo taisyklės: kokius dokumentus užsieniečiai turi turėti, kokių valstybių piliečiams reikia vizų ir kt. Taip pat mokoma, kaip atpažinti suklastotus dokumentus, kaip reaguoti į konfliktines situacijas.

Daugiau informacijos apie Išorės sienų fondą rasite čia.

logotipas
 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką