Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 3d. 12:02

Ispaniškos „Vyno Naktys“ pajūryje

Vynas
„OmnicomMediaGroup“ nuotr. / Vynas

Besidominčių vynu artėjančią liepos 12 d. laukia pirmasis šią vasarą „Vyno Naktų“ renginys pajūryje. Šį kartą vakaras atspindės Ispaniją – „Ramybės“ galerijos putojančio vyno kieme nuo 19 iki 21 val. ispaniškos muzikos ir raudonos spalvos fone bus pristatomas ispaniškas vynas.

„Vyno Naktys“ – tai keliskart per metus vykstančių vyno renginių ciklas, kurių metu ekspertai išsamiai, bet suprantamai pristato vynus jais besidominčiam vartotojui. Liepos 12-osios „Vyno Naktį“ dėmesys bus skiriamas ispaniško vyno skonio ir kvapo ypatumams tyrinėti. Ekspertas Mindaugas Paliukas papasakos apie Ispanijos vynuogių auginimo ir gamybos specifiką, atskleis, kuo skiriasi Katalonijos, Aragono, Riochos, Valencijos, Mursijos vyno regionai, supažindins su Tempranillo, Monastrel, Moskatel ir kitomis vynmedžių veislėmis, paaiškins, kaip ispanišką vyną derinti su maistu. 

„Vyno pasirinkimas yra itin platus, visko neišragausi. Norint atsirinkti, reikia šiek tiek žinių apie regionus, vynuogių rūšis, klimato sąlygas, kurios turi įtakos derliaus skoniui. Kita vertus, vyno šalyse ragavimą dažnai lydi muzika, derantys užkandžiai“ – pasakoja „Vyno Naktų“ renginių organizatoriai. 

Ispaniškos tematikos vakarą vynai bus ragaujami klausant ispaniškų melodijų. Svečių laukia specialus žinių apie Ispanijos vynus patikrinimo konkursas. Besidomintieji vynu kviečiami atvykti pasipuošus Ispanijos kultūrai būdingos raudonos spalvos akcentais – specialios dovanos laukia tų, kurie savo apranga išsiskirs labiausiai. 

Šią ir kitas „Vyno Naktis“ rengia „Baltijos pramonės aljansas“ (ABBI). Tai viena iš ilgalaikių vynų projekto „ES vynai Baltijos valstybėse“ priemonių. Tokio pobūdžio ir masto projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, Baltijos šalyse yra pirmasis. Juo siekiama geriau supažindinti lietuvius, latvius ir estus su Europos šalių vynais, turinčiais saugomas kilmės, geografines bei vynuogių veislių nuorodas, vyno vartojimu, mokyti atskirti ir išsirinkti sau tinkamą už priimtiną kainą, suteikti žinių ir skatinti atsakingą vartojimą. 

Ispaniškų „Vyno Naktų“ renginys vyks liepos 12 d., penktadienį, 19-21 val. „Ramybės“ galerijoje putojančio vyno kieme, Palangoje. 

vyno dienos
 
Pavadinimas
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką