Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Išrinkti naujosios KN valdybos nepriklausomi nariai

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) ir naftos terminalų operatorės KN Stebėtojų taryba išrinko nepriklausomus valdybos narius naujai ketverių metų kadencijai. KN valdyboje dirbs keturi nepriklausomi nariai – energetikos, finansų ir vadybos profesionalai: Alfonso Moriello, Edvinas Katilius, Jūratė Lingienė ir Guy Mason.
Dainiaus Kreivio vizitas „Klaipėdos naftoje“
„Klaipėdos naftos“ teritorija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 KN Energies, AB

Naujos sudėties KN valdyba pareigas pradės eiti 2022 m. balandžio 25 d., pasibaigus šiuo metu veikiančios KN valdybos kadencijai. Taip pat, Energetikos ministerija artimiausiu metu Stebėtojų tarybai pateiks svarstyti akcininko deleguojamo valdybos nario(-ės) kandidatūrą naujai KN valdybos kadencijai.

Bendrovės nuotr./Edvinas Katilius
Bendrovės nuotr./Edvinas Katilius

Edvinas Katilius aukšto lygio vadovaujančias pozicijas užimantis vadovas, sukaupęs ilgametę patirtį pasaulinio masto organizacijoje, vadovavęs strateginiams pokyčiams, kurie buvo sėkmingi organizacijai tiek finansine, tiek vadybine prasme. E. Katilius bendrovėje „Philip Morris“ dirba nuo 1999 m., per savo ilgametę karjerą ėjo vadovaujančias pareigas ir buvo atsakingas už verslo vystymą, pardavimų strategiją skirtinguose bendrovės veiklos regionuose – Baltijos šalyse, Lenkijoje, Rusijoje, Šveicarijoje. Pastarojoje dirba nuo 2017 m., kur eina PMI Global Duty Free viceprezidento pareigas.

Bendrovės nuotr./Jūratė Lingienė
Bendrovės nuotr./Jūratė Lingienė

Jūratė Lingienė didžiąją profesinės karjeros dalį praleido SEB grupėje Lietuvoje, Latvijoje, Švedijoje, kur ėjo Finansų departamento vadovės pareigas, buvo atsakinga už SEB paslaugų centro vystymą Lietuvoje ir Latvijoje, dirbo SEB Latvija valdybos nare ir Finansų direktore. Nuo 2015 m. SEB grupėje eina Finansų vadovės pareigas technologijų ir grupės personalo srityje. Jos atsakomybės taip pat apima ir operacinių rizikų valdymą technologijų srityje.

Bendrovės nuotr./Alfonso Moriello
Bendrovės nuotr./Alfonso Moriello

Alfonso Moriello vadovavimo patirties sukaupęs energetikos profesionalas, kurio stipriosios kompetencijos – verslo ir veiklos transformacija, verslo vystymas. Didžiąją karjeros dalį A. Moriello dirbo „Royal Dutch Shell Plc.“ ir jos kontroliuojamose bendrovėse, taip pat Prancūzijos „Axegaz“, kuris davė pradžią SGD paskirstymo stotelių tinklo plėtrai Prancūzijoje ir kitose Europos šalyse, taip pat prisidėjo prie novatoriškų sprendimų biodujų srityje. A. Moriello kompetencijos apima tarptautinius verslo transformacijos projektus, verslo valdymą didinant rinkos dalį ir generuojamas pajamas. Pastaruoju metu A. Moriello dirbo „MAXCOM PETROLI S.p.A.“, kur ėjo valdybos nario ir SGD vykdomojo direktoriaus pareigas.

Guy Mason yra ilgametę vadovavimo patirtį sukaupęs profesionalas, kuris per savo 34 metų karjerą vienoje didžiausių pasaulyje naftos ir dujų bendrovių BP užėmė įvairias vadovaujančias, įskaitant valdybos nario, pareigas. 2016-2020 m. G. Mason šioje bendrovėje buvo paskirtas viceprezidentu, atsakingu už laivybą globalioje rinkoje. Naujojo valdybos nario kompetencijos apima verslo vystymo ir vadybos, finansų, komercinės veiklos, pokyčių valdymo sritis. Per savo solidžią karjerą G. Mason yra sukaupęs vertingos patirties organizacijose įgyvendinant reikšmingus strateginius ir veiklos modelio keitimo pokyčius, siekiant užtikrinti tvarius finansinius rezultatus ir veiklos pelningumą.

KN Stebėtojų tarybos pirmininkas Eimantas Kiudulas sako, kad visus atrinktus valdybos narius vienija jų patirtis dirbti su organizacijomis, kurios dėl vidinių ar išorinių aplinkybių turi transformuotis, orientuotis į naujų verslo krypčių vystymą globaliose rinkose, siekti inovacijų. Būtent tai yra pagrindiniai šio laikmečio KN iššūkiai.

„Stebėtojų tarybos vardu džiaugiuosi, kad atrankoje į KN valdybą sulaukėme daug stiprių kandidatų, norinčių drauge su bendrove imtis verslo transformacijos. Džiaugiuosi surinkta komanda – pasirinkti kandidatai turi vertingos patirties, kurie bus naudingi valdant strateginius KN iššūkius ir padedant pamatus tvariai organizacijos ateičiai“, – sako E. Kiudulas.

Taip pat, Bjarke Pålsson, vienas iš nepriklausomų kadenciją einančios valdybos narių, dirbęs KN valdyboje nuo 2017 m., informavo bendrovę apie savo atsistatydinimą, kadangi šiuo metu planuoja susitelkti į nuosavą verslą – bendrovę Mark & Wedell A/S. B. Pålsson paskutinė darbo diena KN valdyboje – 2022 m. vasario 1 d. Siekiant užtikrinti sklandų darbų perėmimą bei KN valdybos veiklos tęstinumą, nuo 2022 m. vasario 2 d. Edvinas Katilius yra paskirtas į šiuo metu pareigas einančią KN valdybą ir dirbs joje iki kadencijos pabaigos 2022 m. balandžio 24 dieną, o vėliau tęs darbus naujos kadencijos valdyboje.

„B. Pålsson įeis į modernios Lietuvos valstybės valdomų įmonių valdysenos istoriją kaip pirmasis užsienio pilietis, ėjęs nepriklausomo valdybos nario pareigas. Jo darbas prisidėjo prie gerosios bendrovių valdysenos principų įgyvendinimo, o patirtis energetikoje, ypač dujų ir naftos sektoriuje, bei finansų kompetencijos buvo itin vertingos KN valdybos darbe. Esame labai dėkingi B. Pålsson už jo indėlį ir įsitraukimą šiuos pastaruosius penkerius metus, įskaitant metais pratęstą įprastinę ketverių metų kadenciją“, – sako KN Stebėtojų pirmininkas.

Pagal KN įstatus, KN valdybą sudaro 5 nariai, įskaitant Valdybos pirmininką, iš kurių ne mažiau kaip 3 nariai turi būti nepriklausomi. Valdybos narius 4 metams renka ir atšaukia Stebėtojų taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius