Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 28d. 20:37

Išrinktos inovatyviausios Lietuvos įmonių paslaugos

„Metų paslauga 2016“ – nacionaliniai verslo apdovanojimai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Metų paslauga 2016“ – nacionaliniai verslo apdovanojimai

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) inicijuotų Nacionalinių verslo apdovanojimų „Metų paslauga 2016“ renginyje pagerbtos inovatyvias ir konkurencingas paslaugas kuriančios šalies bendrovės. Pagrindinis apdovanojimas už pavyzdinio Europoje daugiabučių renovacijos finansavimo modelio sukūrimą įteiktas advokatų kontorai „Tark Grunte Sutkiene“.

Kaip rašoma LVK pranešime spaudai, nacionalinių verslo apdovanojimų „Metų paslauga“ atrankoje dalyvavo apie pusšimtis Lietuvos įmonių, o nugalėtojus išrinko ekspertai ir verslo pasaulio atstovai.

Šiemet ypatingai išsiskyrė sveikatos paslaugų sektorius ir pristatyta analogų Baltijos šalyje neturinti „Genotipas.lt“ paslauga.

„Genotipas.lt“ – tai individualus vaistų parinkimas pagal asmens DNR kodą efektyviam gydymui. Šiam tikslui atliekamas specialus DNR tyrimas, kuris parodo, kokį poreikį konkrečiam žmogui darys skirtingos į vaistų sudėtį įeinančios veikliosios medžiagos. Tokiu būdu galima greitai parinkti ligoniui tinkantį gydymą. Tai išsprendžia daugelį tiek sveikatos apsaugos, tiek ir žmogaus socialinės integracijos problemų.

LVK prezidento teigimu, ši farmakogenetinio tyrimo teikimo paslauga taps inovatyvia, reikalinga ir daugeliui ligonių gyvenimą iš esmės galinčia pakeisti naujove.

Išskirtinumo ieškota ir kaime

Šiemet pirmą kartą buvo vertinami ir išskirtiniai kaimo turizmo objektai. Didelio susidomėjimo sulaukė ir komisijos simpatijas pelnė „Kacės virtuvėlė“. Tai yra pirmasis Lietuvoje namų restoranas, kurio steigėjai yra sutuoktiniai – smėlio menininkė Jurgita Minderytė Motiekaitė ir jos vyras Arūnas Motiekaitis.

„Kaip mus įvertino žurnalistai ir gurmanai, esame beveik stikliai kaimo vidury, kur sustoja laikas. Svečius priimame savo namuose, kas ir nusako mūsų darbo laiką – arba esam namie arba ne. Paskambinti yra būtina, vykstant į svečius. „Kacės virtuvėlės“ meniu – pasaulio virtuvė. Čia visada galima rasti išskirtinių patiekalų bei šviežių jūros gėrybių“, – pasakojo sutuoktiniai.

Pagrindinis kriterijus – inovatyvumas

Unikalumas ir inovatyvumas – pagrindiniai „Metų paslaugos“ konkurso vertinimo kriterijai. Kaip teigia LVK prezidentas, šių bruožų dalyvaujančioms įmonėms netrūko.

„Vertindami įmones labiausiai atsižvelgėme į paslaugos inovatyvumą, panaudotus technologinius ir intelektinius sprendimus. Esu įsitikinęs, kad tuo pasižyminčios įmonės yra vedlės į progresą, užtikrina paslaugų kokybę ir išskirtinumą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, – sakė LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Viena iš sėkmingai konkuruojančių pasaulinėje rinkoje įmonių yra „Altechna“, kuri nugalėjo „Sėkmingo sprendimo užsienyje“ nominacijoje.

Viena iš sėkmingai konkuruojančių pasaulinėje rinkoje įmonių yra „Altechna“, kuri nugalėjo „Sėkmingo sprendimo užsienyje“ nominacijoje. Jai apdovanojimas įteiktas už optinių elementų ir aksesuarų tiekimą lazerių integratoriams pagal individualius klientų poreikius Azijos rinkoje.

Inovacijos skverbiasi ir į logistikos sektorių, todėl įvertinimo sulaukė ir bendrovės „Equinox Europe“ pristatyta logistikos procesų optimizavimo, sumanaus sandėlio suprojektavimo, tinkamų technologijų ir įrangos parinkimo paslauga.

Inovatyvumu ir tarptautiškumu „Alternatyvios energijos sprendimas“ nominacijoje išsiskyrė bendrovė „Kurana“, kuri yra pirmoji gamykla Europoje, pasiūliusi sujunguti visus gamybos etapus į vieną uždarą beatliekinės energijos gamybos ciklą.

Be modernių technologijų neapsieina ir šiuolaikinių gyvenamųjų bei komercinių objektų statyba. Didžiausią Vilniaus Naujamiesčio statybų projektą „Kauno – Algirdo kvartalą“ plėtojančios bendrovės „Prodo“ pardavimų vadovas Jurgis Paulauskas įsitikinęs, kad naujame pastate turi būti panaudoti naujausi technologiniai ir projektavimo sprendimai, nes tokių paslaugų reikalauja būsimi gyventojai.

„Greitaeigiai liftai, talpi požeminė parkavimo aikštelė su vienu telefono skambučiu atidaromais vartais, automatizuota komunalinių mokesčių apskaitos sistema, automatinis apšvietimas laiptinėse, aktyviam poilsiui suprojektuotos bei įrengtos zonos, žaidimų aikštelės – be šių naujovių greitai nebeapsieis nei vienas projektas“ – įsitikinęs J.Paulauskas.

Apdovanojimų „Metų paslauga 2016“ konkurse įmonės rungėsi 11-oje skirtingų kategorijų, atspindinčių pagrindinius paslaugų sektorius: energetikos, IT, finansų, logistikos, prekybos, medicinos, teisės, švietimo, turizmo, komunikacijos, eksporto srityje.

Tarp konkurso laureatų buvo ir šios įmonės: „Panevėžio statybos trestas“ („Metų technologija“), „Debitum fori“ („Metų finansų paslauga“), „Dojus agro“ („Metų prekybos sprendimas“), „Lietuvos paštas“ („Metų komunikacijos paslauga“), „Šviesa“ („Pažangus mokslo sprendimas“).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką