15min be reklamos
2022 10 14, 13:28

IŽA patvirtino vienodas taisykles naujienų portalų skaitytojų auditorijoms skaičiuoti

Interneto žiniasklaidos asociacijos (IŽA) neeiliniame visuotiniame susirinkime buvo priimtas sprendimas patvirtinti esmines naujienų portalų sandaros taisykles skaitytojų auditorijoms skaičiuoti, kurių turėtų būti laikomasi skaitmeninės žiniasklaidos rinkoje nuo lapkričio 1 d.
Žiniasklaida
Žiniasklaida / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 1 Žiniasklaida

Pagal šį IŽA neeilinio visuotinio narių susirinkimo sprendimą, asociaciją vienijantiems naujienų portalams būtų privaloma tyrimų bendrovei „Gemius“ pateikti portalo sandarą ir statistiką, išskiriant – titulinį puslapį, pagrindines rubrikas, integruotus portalus ar tinklalapius (angl. co-sites), žinoma, jei tokie yra.

Vertinant naujienų portalų skaitomumą, svarbiausiais matavimo standartais yra laikomi praleidžiamas laikas, vidutinė dienos auditorija, apsilankymų skaičius. Šiuos duomenis tiria ir skelbia Europos interneto rinkos tyrimų bendrovė „Gemius Baltic“. Visgi norint teisingai įvertinti duomenų kokybę, svarbu ir giliau suprasti, kaip jie apskaičiuojami ir kas juos sudaro.

IŽA pirmininkės Linos Bušinskaitės teigimu, asociacijos vienijamuose portaluose yra labai daug įdomaus ir įvairaus turinio – politinių aktualijų, verslo, sporto, gyvenimo, teisės, kultūros, pramogų, taip pat žurnalistinių tyrimų. Taip pat portalai kuria įvairius skaitmeninius projektus, bendradarbiauja su skirtingais išorės partneriais.

„Įvertinus tai, kad šiuo metu vyrauja skirtinga praktika vertinant auditorijos pasiekiamumą ir siekiant įnešti daugiau atvirumo bei skaidrumo prieš skaitytojus, asociacijos neeiliniame visuotiniame susirinkime buvo nuspręsta, kad statistika būtų pateikiama išskiriant titulinį puslapį, pagrindines rubrikas ir internetinius puslapius, kurie veda į pagrindinį puslapį, bet turi atskirą domeną“, – sako L.Bušinskaitė.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką