Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 22:47

JAV pateikė naujų kaltinimų „Huawei“

„Huawei“
„Scanpix“ nuotr. / „Huawei“

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ sulaukė naujų baudžiamųjų kaltinimų Jungtinėse Valstijose dėl įtarimų „dešimtmečius trukusiomis“ pastangomis perimti amerikiečių įmonių komercines paslaptis.

Niujorke paskelbtame kaltinamajame akte tvirtinama, kad „Huawei“ ir jos atstovai sąmokslo būdu „savinosi intelektinę nuosavybę“ iš šešių amerikiečių įmonių, įgyvendindama plėtros strategiją ir siekdama tapti didžiausia pasaulyje telekomunikacijų įrangos gamintoja.

Naujuose kaltinimuose, įskaitant federalinius įtarimus dėl reketo, įtrauktuose į 2019 metais sausio mėnesį paskelbtą kaltinamąjį aktą, tvirtinama, kad „Huawei“ savinosi JAV vežėjos „T-Mobile“ komercines paslaptis.

Kaltinamajame akte įvardijama „Huawei“ ir keletas jos patronuojamųjų įmonių, taip pat bendrovės finansų direktorė Meng Wanzhou, kuri buvo suimta Kanadoje atliekant susijusį tyrimą dėl JAV sankcijų pažeidimų iš „Huawei“ pusės.

„Huawei“ naujausius kaltinimus pavadino „nepagrįstais ir nesąžiningais“ ir laikosi nuomonės, kad byla bus atmesta.

„Šis naujas kaltinimas – tai [JAV] Teisingumo departamento mėginimas nepataisomai sugadinti „Huawei“ reputaciją ir jos verslą dėl priežasčių, susijusių su konkurencija, o ne su teisėsauga“, – pareiškė bendrovė.

„O kaltinimai dėl „reketo“, kuriuos šiandien pareiškė vyriausybė, yra ne kas kita, kaip įmantriai pervadintų beveik 20 metų senumo civilinių kaltinimų saujelė“, – pridūrė bendrovė.

„Huawei“, vieną didžiausių pasaulyje telekomunikacijų technologijų įmonių, Vašingtonas yra įtraukęs į savo juodąjį sąrašą nerimaudamas dėl bendrovės ryšių su Kinijos vyriausybe ir žvalgybos tarnybomis.

Sankcijomis siekiama užkirsti kelią „Huawei“ sudaryti sutartis dėl telekomunikacijų įrangos tiekimo Jungtinėse Valstijose bei užkirsti kelią amerikiečių technologijų perdavimui Kinijos bendrovei.

Nepaisant to, ketvirtadienį JAV Prekybos departamentas dar 45 dienoms atidėjo kai kurių sankcijų įgyvendinimą, sakydamas, kad tai padės išvengti trikdžių tam tikroms įmonėms ieškoti alternatyvų „Huawei“, kuri pasaulyje dominuoja telekomunikacijų technologijų srityje.

„Ilgalaikė praktika“

Naujame 16 punktų kaltinamajame akte teigiama, kad „Huawei“ taikė „ilgalaikę sukčiavimo ir apgaulės praktiką, kad pasisavintų pažangias technologijas iš amerikiečių kolegų“, – sakoma Teisingumo departamento pranešime, neįvardijant amerikiečių bendrovių.

Taip pat teigiama, „Huawei“ sudarė konfidencialumo sutartis su JAV technologijų įmonėmis ir vėliau pažeidė tuos sandorius.

„Huawei“ kaltinama verbavus kitų įmonių darbuotojus ir „nurodžius jiems neteisėtai pasisavinti buvusių darbdavių intelektinę nuosavybę“.

Kinija penktadienį į šiuos kaltinimus atsakė pakartodama ankstesnius tvirtinimus, kad JAV elgesys su „Huawei“ prilygsta „ekonominėms patyčioms“.

„Raginame Jungtines Valstijas nedelsiant nutraukti nepagrįstą spaudimą Kinijos įmonėms“, – pareiškė užsienio reikalų ministerijos atstovas.

„Huawei“ atstovas griežtai paneigė JAV kaltinimus.

„Teisėta prieiga prie duomenų yra griežtai reglamentuojama. Nė vienas „Huawei“ darbuotojas neturi prieigos teisės prie tinklų be aiškaus tinklų operatorės leidimo“, – pareiškė bendrovės atstovas.

Pasak „Huawei“ atstovo, be operatorių leidimo prieiga negalima, o tokios prieigos gavimas būtų iš karto pastebėtas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką