Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 12d. 07:55

Jei tik norite, jachta galite apiplaukti pasaulį

Jachtos / Buriavimas / Gosail.lt nuotr.
Jachtos / Buriavimas / Gosail.lt nuotr.

„Buriavimas ilgą laiką Lietuvoje buvo daugiau entuziastų ar privilegijuotų asmenų užsiėmimas, – Gosail.lt laivų bazės vadovas Ruslanas Rokas Arbušauskas – Vis dar gajus įsitikinimas, jog tai – brangus, paprastam žmogui nepasiekiamas, pavojingas užsiėmimas. Tai – netiesa. Buriuojančių vis daugėja, ir esame tikri, jog jų skaičius vis didės.“ R.Arbušausko teigimu, buriuoti gali išmokti kiekvienas žmogus, tereikia noro ir entuziazmo.

– Ar Lietuva turi ilgametes buriavimo tradicijas?

– Lietuva tikrai turi ilgametes buriavimo tradicijas. Pirmoji burinė jachta plaukiojo Biržų pilies gynybiniame kanale XIX amžiuje. Lietuvos buriuotojų sąjunga šiemet švenčia 80 metų jubiliejų.

– Ar šiuo metu turime daug buriuojančių lietuvių? O gal ši niša vis dar nėra pilnai išnaudota?

– Nors, jūros pakrantės turime nedaug, seklios mūsų Kuršių marios, nedideli ežerai, mažai pramoginių uostų, bet erdvės plėstis tikrai yra kur.

Buriavimas ilgą laiką Lietuvoje buvo daugiau entuziastų ar privilegijuotų asmenų užsiėmimas, o kaip pramoga, poilsis, mokslas, pasiekiamas plačiai visuomenei tapo neseniai. Vakarų pasaulyje įprastos burinių laivų nuomos tradicijos pas mus tik randasi.

Vis dar gajus įsitikinimas, jog tai – brangus, paprastam žmogui nepasiekiamas, pavojingas užsiėmimas. Tai – netiesa. Buriuojančių vis daugėja, ir esame tikri, jog jų skaičius vis didės.

– Prieš kiek laiko įsteigėte jachtų nuomos kompaniją? Kaip kilo mintis pradėti šį verslą?

– Viskas prasidėjo prieš ketverius metus, tą inicijavo žmonės, kurie patys buriuoja. Pradėję verslą pastebėjome, kad nemažai žmonių norėtų plaukti jachta, bet vis dar bijosi.

VIDEO: Buriavimo mokymai ir jachtų lenktynės

Supratome, jog pirmiausia reikia skleisti žinią, jog buriavimas (kuris kartais vadinamas karalių užsiėmimu) yra pasiekiamas visiems, kad kiekvienas ant vandens gali būti karalius ar kapitonas.

Per šiuos metus išplėtėme savo veiklą, dabar ne tik nuomojame jachtas komandų formavimui, bet ir vedame buriavimo mokymus.

– Ar išmokti buriuoti gali kiekvienas? Kiek laiko trunka šis mokslas? Ar mokymus sudaro vien tik praktinė, ar kartu ir teorinė dalis?

– Pramokti gali kiekvienas, per kelias valandas (tam turime specialus plaukimus), bet norėdamas buriuoti savarankiškai žmogus turės kelis mėnesius pasimokyti teorijos (paprastai kursai vyksta žiemą) ir išmokti praktinių įgūdžių.

Pirmoji pakopa – II eilės vairininkas – leis jam valdyti nedidelio buringumo jachtą ir plaukti vidaus vandenyse. Per kelis metus, kartu su jūrinio plaukimo praktika, galima pasiekti ir jachtos kapitono laipsnį, o tada atsiveria visi vandenynai...

Jachtos / Buriavimas / Gosail.lt nuotr.
Jachtos / Buriavimas / Gosail.lt nuotr.

– Ar buriavimas jūroje yra pavojingas užsiėmimas?

– Manymas, jog buriavimas yra pavojingas – tikra stigma. Buriavimas nėra pavojingesnis nei kokia nors kita sporto šaka (o už kai kurias technines sporto šakas gal ir mažiau pavojingas). Didžiausias pavojus buriuojant – ne gamtos stichija, bet žmogaus elgesys.

Klaidos, nedėmesingumas, neatsakingi veiksmai – jie ir sukelia pavojų. Tiek buriavime, tiek paprastame gyvenime nelaimės vyksta tuomet, kai per daug atsipalaiduojama, o ne audrų metų.

– Kokį atstumą galima įveikti plaukiant jachta? Kur toliausiai teko nuvykti? Kiek laiko apskritai galima išbūti laive: kokie patogumai čia įrengti?

– Jei tik norite, jachta galite apiplaukti pasaulį, ir tai jau ne kartą įrodė jachtos su Lietuvos vėliava. Nuo jachtos įrangos, modelio, jūsų pasiruošimo ir noro bei tikslo priklauso, kiek praleisti laiko jūroje.

Mūsų nuomojamos jachtos paprastai plaukia nuo kelių valandų iki kelių, keliolikos dienų (toliausiai esame nuplaukę iki Kopenhagos). Jos yra pritaikytos mūsų regionui: patogiai kelionei jūromis ar mariomis, nuo kelių valandų iki kelių dienų.

Čia galima daryti viską, ko reikia kelionės metu: yra WC, du dušai, virtuvė su visa įranga (orkaitė, šaldytuvas, indai etc), 3 dvigulės kajutės, salonas (su dviguliu gultu), muzikos grotuvas. Čia tai, ko reikia buičiai, natūralu, jog jachta turi visą buriavimui ir navigacijai reikalingą jūrinę įrangą.

– Koks didžiausias žmonių skaičius gali plaukioti vienoje jachtoje?

– Trijose dvivietėse kajutėse ir salone patogiai telpa 8 žmonės (su škiperiu [red. laivo vadovu]), patogiai plaukti ir miegoti gali 6 žmonės.

Temos: 2 Buriavimas Jachta

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką