-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Juozas Raguckas: kelionių rinkoje prognozuojami nauji žlugimai

Turizmo departamento vadovas neatmeta, kad dėl sugriežtinto reguliavimo maždaug trečdalis Lietuvos kelionių organizatorių gali bankrutuoti. Juozo Ragucko teigimu, dabartinis reguliavimas nebeatitinka realijų, tačiau nuo lapkričio įsigaliojusios Turizmo įstatymo pataisos leis į rinką žvelgti atidžiau.
Spaudos konferencijos akimirka
Spaudos konferencijos akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Nenoriu būti blogu pranašu, bet tikėtina, kad apie 30 proc. dabar rinkoje veikiančių įmonių neatitiks šio reikalavimo ir pagal imperatyvią įstatymo nuostatą mes turėsime juos informuoti, kad jei per šešis mėnesius neišspręs savo problemų, jų kelionių organizavimo pažymėjimai bus panaikinti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė J.Raguckas.

Anot jo, pagal įstatymą nuosavas įmonės kapitalas nuo šiol negali būti mažesnis nei pusė įstatinio kapitalo. Todėl dabar atliekama analizė, peržiūrimi įmonių balansai: „Žinoma, nemažai yra ir įmonių, kurios balansų Registrų centrui nepateikė, mes, be abejo, gausime tą informaciją“.

Jo teigimu, kalbant apie reguliavimo griežtinimą bei finansinės kartelės pakėlimą, sulaukiama verslo pasipriešinimo.

„Visi turbūt girdite tą verslo nepasitenkinimą, kad reikia vietinių kelionių draudimo, kurio nebuvo. Jei dar negirdėjote, turbūt išgirsite apie tai, kad žlugdomas verslas dėl nuosavo kapitalo dydžio reikalavimo“, – kalbėjo J.Raguckas.

Visi turbūt girdite tą verslo nepasitenkinimą, kad reikia vietinių kelionių draudimo, kurio nebuvo. Jei dar negirdėjote, turbūt išgirsite apie tai, kad žlugdomas verslas dėl nuosavo kapitalo dydžio reikalavimo.

Turizmo departamentas liepos mėnesį teigė siūlęs didinti civilinės atsakomybės draudimo sumas. Tuometinė departamento direktorė Raimonda Balnienė vietos turizmo įmonėms siūlė civilinę atsakomybę draustis ne mažiau kaip 15 tūkst. eurų, išvykstamojo turizmo bendrovėms – 50 tūkst. eurų (be užsakomųjų skrydžių) ir 150-200 tūkst. eurų (su užsakomaisiais skrydžiais), be to, jos savo svetainėse ir sutartyse turėtų skelbti draudimo sumas. 

R.Balnienė siūlė valstybei apsispręsti, ar kelionių organizatorius reikėtų griežtai kontroliuoti, ar kaip tik mažinti jos administracinę naštą. Liepą R.Balnienė teigė, kad 163 kelionių organizatoriai veikia gerai.

Liepos viduryje Seimo Audito komitetas įpareigojo Valstybės kontrolę aiškintis, ar Turizmo departamentas tinkamai kontroliavo kelionių organizatorius. Komiteto vadovė Jolita Vaickienė tuomet BNS sakė, kad esama požymių, jog departamentas netinkamai prižiūri kelionių organizatorių veiklą.

Turizmo įstatymo pakeitimai lemia, kad Lietuvoje neliks kelionių agentūrų – jų statusas keisis į kelionių pardavimų agentus, kuriems nebus taikoma valstybinė priežiūra.

Kartu griežtinama priežiūra kelionių organizatoriams, kurių, apytiksliais duomenimis, šalyje veikia apie 250. Iš jų apie 120 užsiima išvykstamuoju turizmu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius