Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 17:02

Kai viskas smarkiai brango, kelios prekės Lietuvoje atpigo: kas tai lėmė?

Tokio spartaus kainų augimo Lietuvoje jau seniai nebuvo regėti – gegužę metinė infliacija Lietuvoje pasiekė beveik 19 proc., tačiau, kai aplinkui viskas brango, kelios prekės per metus atpigo. 15min aiškinosi, kas tai lėmė.
Kas labiausiai brango ir pigo Tik prenumeratoriams
Kas labiausiai brango ir pigo / 123RF.com nuotr.

Rusijai įsiveržus į Ukrainą visame pasaulyje sparčiai pradėjo kilti energetikos išteklių kainos. Tai atsispindi ir Lietuvoje. Labiausiai per metus, Statistikos departamento duomenimis, pabrango kietas kuras (116 proc.), skystas kuras – (101 proc.), šiluminė energija (97,5 proc.), dujos (65,6 proc.).

Tačiau didžiulių kainų šuolių matyti ir kitų prekių segmentuose – smarkiai brango pašto paslaugos (88 proc.), maistas (25,5 proc.). O štai pieno produktų ir aliejaus kainos pašoko atitinkamai net 38 proc. ir 36 proc.

„Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas 15min tvirtino, kad jam kelia nerimą toks spartus maisto kainų augimas Lietuvoje. Ekonomistas įtaria, kad kainos ne visuomet kyla pagrįstai.

„Gyvename vartojimo ir infliacijos burbule – susiformavęs lūkestis, kad kainas kelia visi, kodėl man nepakėlus“, – pastebi Ž.Mauricas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Žygimantas Mauricas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Žygimantas Mauricas

Tačiau nors, atrodo, kad Lietuvoje brango viskas, kelios prekės vis tik sugebėjo išlaikyti tą patį kainų lygį, o kai kurios – netgi atpigti. Kas tai lėmė?

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką