TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kailių siuvėja amatą paveldėjo iš tėvų ir senelių

Žiema
Tomo Permino nuotr. / Žiema
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Iš kartos į kartą paveldėto amato kartais neveikia jokie rinkos pokyčiai ir naujos technologijos. Kailių siuvėjai Mirandai, kuri Rokiškyje individualiai siuva kailinius ir kitokią produkciją iš kailių, konkurencija ir net daroma žala sveikatai nebaisi. Kailinius siuvo Mirandos seneliai, po to tėvai, o dabar šiuo amatu užsiima ji pati.

„Taip, čia amato palikimas. Tokie buvo laikai – kaime augo, visokias avis, aveles augindavo. Seniau gi nebūdavo, kuo apsirengti šiltai, žiemos buvo gilios, tai viską ir siūdavo: ir pirštines, ir kepures, ir kailinius. Vaikai dyki kaime nesėdėdavo, būdavo duodamos užduotys, ir turėjai jas atlikti. Taip ir išmokau“, - „Žinių radijo“ laidoje „Verslo ritmu“ sakė Miranda.
 
Vėliau ji amato mokėsi Rusijoje, dirbo fabrike, ir nors kuriam laikui buvo apleidusi kailių siuvimą, galiausiai Mirandai vėl teko grįžti prie to, ką geriausiai moka.
 
Keliskart pigesni kailiniai
 
Kailių siuvėja pasakoja, kad jos klientai labai įvairūs: vieni kailiais rūpinasi iš anksto, vasarą, o kiti prisimena, kad reikia kažką pataisyti ir žiemą, tad visus metus Mirandai klientų netrūksta.

„Pagal mano darbo apimtis, tikrai nėra nuosmukio. Viskas eina 100 proc. Pavyzdžiui, turite kažkokius kailinius, ir susinešioja pamušalinė dalis – ją reikia pakeisti. Kailinių žmonės nemeta, nes jie brangūs. Tai – investicija, ir aš negalvoju, kad Lietuvoje to nereikia“, - sako ji.

Kainos užkeltos kelis šimtus procentų, palyginti su tuo, jei žmogus pirktų individualiai susiradęs kailiuką kailiniams ir pasisiuvęs pas siuvėją.

Pasak kailių siuvėjos, iš užsienio atvežti kailiniai kainuoja keliskart brangiau nei užsisakant pas vietinį siuvėją.

„Kainos užkeltos kelis šimtus procentų, palyginti su tuo, jei žmogus pirktų individualiai susiradęs kailiuką kailiniams ir pasisiuvęs pas siuvėją. Sakykim, jei audinė rinkoje kainuoja iki 300 litų už vieną gabalėlį, tai galima rasti nusipirkti už 100-125 litus už vieną gabalėlį“, - lygina Miranda.
 
Kenčia sveikata
 
Siuvant kailius, anot Mirandos, išgyventi galima, o uždarbis siekia daugiau nei dabartinis šalies minimumas. Ji taip pat pažymi, kad dirbti vienai yra sunku, ir net daroma žala sveikatai.

„Jei tu dirbi vienas, tai yra labai sunkus verslas. Kenčia tavo sveikata, tavo išvaizda ir reguliariai turi tikrintis sveikatą, ypač kvėpavimo takus, odą, nes visa tai kenčia", - pripažįsta siuvėja.
 
Kailių siuvėjos teigimu, jeigu kailiai yra ekologiški, didelės žalos sveikatai nebus, bet jeigu jie yra chemiškai apdirbti, tada sveikata kenčia. Tačiau, anot Mirandos, šis verslas vis tiek apsimoka.
 
Visą laidos „Verslo ritmu“ transliaciją klausykite čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kailiai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką