Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kainų litais ir eurais skelbimas: po vartotojų pranešimų nubausta UAB „H&M Hennes & Mauritz“

„H&M“ skelbiamos kainos eurais – didesniu šriftu
Skaitytojo Jurgio nuotr. / „H&M“ skelbiamos kainos eurais – didesniu šriftu
Šaltinis: BNS
0
A A

Valstybinė vartotojų teisių ir apsaugos tarnyba už LR euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo pažeidimą bendrovės „H & M Hennes & Mauritz“ reklamos skyriaus vadovui skyrė 500 litų baudą. Sankcija pritaikyta išnagrinėjus gautus vartotojų pranešimus apie bendrovės reklamoje klaidinančiai nurodytas prekių kainas dviem valiutomis.

„Bendrovės „H & M Hennes & Mauritz“ reklamos stenduose Vilniuje rugsėjo mėnesį prekių kainos eurais buvo nurodytos ženkliai didesniu šriftu nei kainos litais. Atlikus patikrinimą, nustatyta, kad bendrovė pažeidė Euro įvedimo įstatymą, kurio nuostata skelbia, jog nurodomos kainos eurais ir litais turi būti aiškiai suprantamos ir negali būti klaidinančios“, – sakė Valstybinės vartotojų teisių ir apsaugos tarnybos (VVTAT) direktorius dr. Feliksas Petrauskas.

Pasak F. Petrausko, patikrinimas buvo atliktas po rugsėjo mėnesį gautų vartotojų pranešimų. Vartotojai nurodė, kad „H & M“ reklamos stenduose nurodyta kaina suklaidino ir paskatino nuvykti į parduotuvę, kur paaiškėjo, jog ženkliai didesniu šriftu kaina buvo nurodyta eurais, o ne litais.

Vartotojai nurodė, kad „H & M“ reklamos stenduose nurodyta kaina suklaidino ir paskatino nuvykti į parduotuvę, kur paaiškėjo, jog ženkliai didesniu šriftu kaina buvo nurodyta eurais, o ne litais.

„Raginame gyventojus būti aktyviais ir pastebėjus galimus LR euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo pažeidimus pranešti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai telefonu (8 5) 262 6760 arba nemokama euro telefono linija 8 800 34528. Visi vartotojų pranešimai yra perduodami priežiūros institucijoms ir per 3 darbo dienas yra atliekami patikrinimai nurodytoje prekybos ir paslaugų vietoje“, – sakė VVTAT vadovas Feliksas Petrauskas.

Ryšių su visuomene vadovė Baltijos šalyse ir Suomijoje Tiina Miettinen 15min.lt atsiųstame komentare teigė: „Labai atsiprašome, jeigu mūsų reklama buvo įvertinta kaip klaidinanti, tai nėra mūsų tikslas. Ėmėmės atitinkamų veiksmų ir šiuo metu savo reklamoje kainas litais ir eurais nurodome to paties dydžio šriftu.“

Nustatė 329 pažeidimus

Nuo rugpjūčio 22 d. iki rugsėjo 30 d. 17 priežiūros institucijų jau atliko 4165 patikrinimus bei nustatė 329 pažeidimus, tai sudaro 7,9 proc. nuo visų atliktų patikrinimų.

Pažeidus su euro įvedimu susijusius teisės aktus, taikomos sankcijos – už pažeidimus skiriamas įspėjimas arba bauda iki vieno tūkstančio litų. Už pakartotinį pažeidimą fiziniams asmenims skiriama bauda iki penkių tūkstančių litų, juridinių asmenų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims – bauda nuo vieno tūkstančio iki dešimties tūkstančių litų.

VVTAT koordinuoja 17 priežiūros institucijų veiklą. Šios institucijos nuo 2014 m. rugpjūčio 22 d. iki 2015 m. birželio 30 d. prekybos ir paslaugų teikimo vietose planuoja atlikti per 30 tūkstančių patikrinimų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką