Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 9d. 09:05

Kaip per Kalėdas nustebinti įmonės darbuotojus?

Kalėdinių dovanų idėjos
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Kalėdinių dovanų idėjos

Kiekvienais metais pasaulyje daugėja įmonių, kurios atsisako dovanoti dovanas darbuotojams ir renkasi kitokį būdą paminėti šventes - donavas dovanoja vaikų ar senelių namas, darbuotojus skatina aukoti ar kitaip prisidėti prie vietinės bendruomenės socialinių ar aplinkosauginių problemų sprendimo. Tuo tartu kitos įmonės tęsia dovanų dovanojimo tradicijas, tačiau rinkdamosis dovanas, daugiau dėmesio skiria ne dovanos kainai, dydžiui ar įpakavimui, o likutinei vertei.

Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis dovanas atsakingai?    

Užduokite sau klausimą - kaip mūsų dovana keis aplinką? Prieš renkatis dovanas pravartu savęs paklausti: kokią problemą ketiname spręsti? Jei jums rūpi mažinti plastiko kiekį, darbuotojams rekomenduojama dovanoti, pvz, termosą ar daugkartinę gertuvę vandeniui. Jei rūpinatės gamta - įmonės partneriams dovanokite, pvz, įmonės logotipu ar tradiciniais lietuviškais raštas puoštus inkilus paukščiams ar šikšnosparniams. Tokia dovana džiugins ne tik tuomet, kai bus teikiama, bet ir pavasarį, kai inkilėlyje pastogę ras sparnuoti gyventojai.  

Vietoje pagamintos dovanos

Užuot pirkus pigesnes dovanas, kurios keliavo jūra ir paliko didesnį CO2 pėdsaką, rinkitės vietoje gaminamas dovanas. Tokios dovanos ne tik turės savo istoriją, skatins vietinį verslumą, bet ir darys mažesnį poveikį aplinkai.  

Dovanos su mažesne pakuote

Esant galimybei dovanas dovanokite be papildomos pakuotės. Jei dovanai pakuotės išvengti nepavyks, rinkitės perdirbtą pakavimo popierių. Stenkitės naudoti kuo mažiau gamtoje neįrančių detalių. Pakavimui sutvirtinti, vietoje lipnios juostelės naudokite medžiaginę juostelę. Lipni juostelė nėra draugiška aplinkai, tuo tarpu medžiaginę juostelę galėsite panaudoti ir kitą kartą. Dovanų pakavimą galima paversti ir puikia proga įmonės darbuotojams pabūti kartu. Suorganizuokite mini dirbtuvėles ir dovanas pakuokite eko dirbtuvėlių metu.

Darykite siurprizus ir gerus darbus

Šventinę nuotaiką įmonėje kuria ne tik dovanos, bet ir geri darbai. Darykite vieni kitiems siurprizus

Šventinę nuotaiką įmonėje kuria ne tik dovanos, bet ir geri darbai. Darykite vieni kitiems siurprizus, pasisiūlykite kolegai paruošti kavą ar arbatą. Arba sukurkite naują tradiciją įmonėje žaisdami žaidimą “Nežinomas Santa”, kurio esmė - burtų keliu ištrauktą kolegą slapta džiuginti visą savaitę. Po savaitės tiek jūs, tiek jūsų kolegos sužinos, kas gi buvo tikrasis juos džiuginantis Santa.
 

Trumpai:

  • Užduokite sau klausimą, kaip mūsų dovana prisideda prie aplinkos tausojimo?
  • Rinkitės vietoje pagamintas dovanas su mažesne pakuote.
  • Dovanų idėjos, kurios prisideda prie gamtos išsaugojimo: inkilas ar lesyklėlė su įmonės logotipu, termosas ar daugkartinė gertuvė vandeniui, medžiaginis maišelis pirkiniams, medžiaginis rankšluostėlis rankoms, augalų sėklos, eko namų valymo priemonės, vertikalus daržas, pakrovėjas baterijoms, perdirbto popieriaus užrašų knygelė, dėžutė maistui įsidėti ir kt.

Sekite atsakingo verslo naujienas Lietuvoje.

www.verslasatsakingai.lt
www.verslasatsakingai.lt

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:20
04:06

Gera keliauti kartu

Konferencija „Žiniasklaida rytoj“

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką