Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip surengti nepamirštamas Kalėdas įmonėje (I)

Kalėdų eglė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kalėdų eglė
Šaltinis: www.verslasatsakingai.lt
0
A A

Artėjant Kalėdoms, daugelyje įmonių, įstaigų ar organizacijų organizuojami kalėdiniai renginiai, tiksliau – Kalėdų vakarėlis, ši šventė paprastai vyksta prieš Šv. Kalėdas arba tarpušvenčiu, laukiant Naujųjų metų. Ji skirta praleisti laiką su bendradarbiais, kolegomis, partneriais, klientais ar draugais, padėkoti už nuveiktus darbus ir planuoti ateinančius metus. Tyrimai rodo, jog žmogaus darbą motyvuoja ne tik užmokestis, bet ir bendravimas su kolegomis, žinojimas, kad jis yra svarbus ir vertinamas.

Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad įmonė, kuri ištisus metus puoselėjo atsakingą požiūrį į verslą, švenčių laukimas netaptų gausiu dovanų pirkimu, šiukšlių gausa ir savo deklaruojamų vertybių atsisakymu.

Suderinti atsakomybę ir šventinę nuotaiką yra daug paprasčiau, nei daugeliui gali atrodyti. Planuojant atsakingą Kalėdų vakarėlį galima ir sutaupyti, ir sustiprinti įmonės darbuotojų bendruomeniškumą.

Pasiruošimas įmonės Kalėdų šventei

Įmonėje suorganizuokite eko dirbtuves. Dirbtuvių metu darbuotojai kartu kurs papuošimus eglutei, dekoracijas, dovanėles kolegoms, dalinsis mintimis ir kartu prasmingai leis laiką. Užuot eglutę paskubomis puošus pernykščiais žaisliukais, sukurkite savo rankų eglutės papuošimus. Tokia eglutė ne tik džiugins, bet ir turės savo istoriją bei smagius prisiminimus.

Atsakingos dovanos kolegoms ir partneriams

Vietoje nereikalingų dovanų-smulkmenų, dovanokite vertingas, ekologiškas dovanas, kurios kurs vertę žmogui ištisus metus

 • Sumažinkite dovanų skaičių. Ar tikrai didesnis kiekis dovanų nulems ateinančių metų sėkmę? Vietoje nereikalingų dovanų-smulkmenų, dovanokite vertingas, ekologiškas dovanas, kurios kurs vertę žmogui ištisus metus.

 • Rinkitės Kalėdinius sveikinimus, kurie remia socialinę idėją. Taip Jūs ne tik pasveikinsite kolegas, partnerius ar darbuotojus, bet ir paremsite gerus darbus darančią organizaciją.

 • Darbuotojai remia pasirinktą labdaros organizaciją. Praneškite kolegoms, kad šiais metais vietoje įprastų dovanų įmonė skiria sumą pinigų, kuria darbuotojai kviečiami remdami savo pasirinktą labdaros organizaciją.

 • Nieko nėra blogiau nei nereikalinga dovana. Jei nusprendėte kolegoms dovanoti kalėdines dovans, skirkite laiko įsitikinti, kas juos pradžiugintų. Keli trumpi pokalbiai ar skambutis, suteiks daugiau aiškumo nei nuolatinis abejojimas “ką čia nupirkus”.

 • Pirkite vietines dovanas, iš smulkiųjų verslininkų, kurie dovanėles kūrė savo rankomis, su meile arba pagaminkite savo įmonėje eko dirbtuvių metu.

 • Rinkitės eko dovanas. Užuot pirkus įprastas dovanas, rinkitės dovanėles, kurios yra pagamintos iš perdirbtų medžiagų. Taip tausosite žemės resursus ir remsite tuos, kurie rūpinasi gamta.Dovanokite daiktus, kurie skatins kolegas daugiau laisvo laiko praleisti gryname ore, pavyzdžiui, badmintono raketės ar žiūronai paukščių stebėjimui

 • Sportinės dovanos. Dovanokite daiktus, kurie skatins kolegas daugiau laisvo laiko praleisti gryname ore, pavyzdžiui, badmintono raketės ar žiūronai paukščių stebėjimui.

 • Biure turėkite visiems prieinamą baterijų pakrovėją. Dažnos dovanos turi baterijas. Įrenkite patogią vietą baterijoms pakrauti. Taip ne tik saugosite gamtą nuo šiukšlių, bet ir ugdysite naujus įpročius.

 • Mažinkite dovanų pakuotę. Naudokite perdirbto popieriaus arba medžiaginius maišelius.

 • Sveikinimus siųskite elektroniniu paštu. Surenkite vaikų piešinių konkursą, išrinkite vieną piešinį, kuris ir bus ant visų įmonės sveikinimų. Tokius sveikinimus partneriams ar kolegoms siųskite elektroniniu paštu, būtinai pabrėžkite, kad atviruko autorius yra Jūsų įmonės darbuotojo vaikas.

 • Gautus atvirukus rinkite kitiems metams. Kiekvienais metais rinkite įmonės gautus atvirukus, kad artėjant kitų metų šventėms galėtumėte iš jų pagaminti rankų darbų žaisliukus ar naujas kalėdines dekoracijas.

Šios rekomendacijos tiks ir šventei namuose, persiųskite jas kolegoms, draugams ar šeimos nariams. Smagaus švenčių laukimo.

Norite daugiau atsakingo verlo idėjų? Junkitės prie mūsų www.verslasatsakingail.lt

www.verslasatsakingai.lt
www.verslasatsakingai.lt
 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką