Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kaliningrado delikateso“ direktorius Audrius Kaladžinskas: rublis buvo smarkiai pervertintas

Audrius Kaladžinskas
fias-kaliningrad.com nuotr. / Audrius Kaladžinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kainos Rusijoje per pastaruosius metus smarkiai augo, ir dar labiau kilti joms prielaidų nėra, teigia lietuviško kapitalo įmonės „Kaliningrado delikatesas“ direktorius Audrius Kaladžinskas. Portalui kaliningrad.ru jis pasakojo apie sunkumus, su kuriais susiduria dėl kiaulių maro, embargo ir rublio kurso smukimo.

„Kaliningrado delikateso“ direktorius A.Kaladžinskas sako nematantis prielaidų kainų augimui Rusijoje. Pasak jo, nuo 2014 metų pradžios mėsa ir dešros brango 60 proc.

„Mūsų prekės vidutiniškai brango 50 proc. Dabar žaliavos pradeda pigti: kainas mažina Vakarų Amerikos spekuliantai. Jie tikėjosi, kad vartotojai pirks jų produkciją dvigubai brangiau, tačiau paklausa krenta, ir dabar tiekėjai grąžina kainas į normalų lygį. Vietinė kiauliena po rublio devalvacijos taip pat kainuoja neblogai, tačiau jos neužtenka. „Rosselchoznadzor“ svarsto embargo atšaukimą 6 šalims, o tai sumažintų kainas vartotojams“, – kalbėjo A.Kaladžinskas.

2013 metų gruodį, pasibaigus renovacijai, jo vadovaujama įmonė gali pagaminti 2,5 tūkst. tonų dešros per mėnesį. Prieš tai per mėnesį „Kaliningrado delikatesas“ galėjo pagaminti apie tūkstantį tonų dešros.

„Kaliningrado delikateso“ nuotr./„Kaliningrado delikatesas“
„Kaliningrado delikateso“ nuotr./„Kaliningrado delikatesas“

„Tačiau dėl embargo ir afrikinio kiaulių maro mes gaminame tik apie 600–700 tonų per mėnesį – tai sudaro 25–30 proc. mūsų pajėgumų. Tai yra žiauriūs skaičiai. Ir viskas vien dėl to, kad mums neužtenka žaliavos“, – kalbėjo A.Kaladžinskas.

Kaip išspręsti žaliavos problemą? Jis siūlo statyti kiaulių kompleksus. Tam, kad būtų patenkintas Kaliningrado poreikis, reikia kiaulienos gamybą padidinti 10–15 kartų.

„Tada mes turėsime žaliavos. Tačiau tam reikalingos apie 500 mln. eurų investicijos“, – sakė jis.

Dėl embargo ir afrikinio kiaulių maro mes gaminame tik apie 600–700 tonų per mėnesį – tai sudaro 25–30 proc. mūsų pajėgumų. Tai yra žiauriūs skaičiai.

Maždaug pusė „Kalinigrado delikateso“ produkcijos iškeliauja į Rusiją, dar tiek pat lieka Kaliningrade. 

A.Kaladžinsko teigimu, mėsos perdirbėjams atsiliepė ne tik kiaulių maras ir embargas, bet ir rublio kurso smukimas.

„Dėl rublio pigimo pabrango importuotų žaliavų ir kitų komponentų kainos. Tai lėmė nuostolius“, – sakė jis.

„Kaliningrado delikateso“ nuotr./„Kaliningrado delikatesas“
„Kaliningrado delikateso“ nuotr./„Kaliningrado delikatesas“

Pasak A.Kaladžinsko, rublis buvo pervertintas dėl aukštos naftos kainos.

„Nuolatinis pinigų įliejimas į rinką lėmė, kad pajamos augo greičiau nei produktyvumas. Mes esame išlepinti. Dabar valiutos devalvacija parodo mums tikrąją rublio vertę. Žmonių pajamos krito, bet jie tiek ir uždirba“, – kalbėjo „Kaliningrado delikateso“ direktorius.

Devalvacija, pasak jo, uždarė kelius prekių importui, nes jos tiesiog tampa itin brangios: „Importuota produkcija negali su mumis konkuruoti ne tik dėl embargo – net jeigu ir sankcijos bus atšauktos, prekės neprilygs mūsiškėms dėl savo didelės kainos.“

A.Kaladžinskas, paklaustas, kokią įtaką verslui daro prasti Lietuvos ir Rusijos santykiai, sakė nesuprantantis logikos to, kas vyksta prie Lietuvos sienos.

„Tai niekaip nepaveikia verslo, tačiau kai aš – vienas didžiausių investuotojų Kaliningrade – turiu pasienyje laukti 15-20 valandų, tai vargu, ar galėsiu pasakyti gerą žodį kolegoms iš užsienio apie investicinį klimatą“, – kalbėjo jis.

Per 15 metų A.Kaladžinsko įmonė Kaliningrade investavo apie 27 mln. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką