Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 6d. 16:49

Kas trečiai britų naftos bendrovei dėl pigios naftos gresia bankrotas

Naftos gavyba
„Scanpix“/AP nuotr. / Naftos gavyba
Dėl žemų naftos kainų net kas trečia britų naftos kompanija, kurios akcijomis prekiaujama biržoje, gali bankrutuoti, skelbia „Company Watch“ įmonė, kuri stebi bendrovių finansinę situaciją.

Minimos kompanijos duomenimis, šiuo metu Didžiojoje Britanijoje veikla vykdo apie 5850 bendrovių iš naftos ir dujų sektoriaus. Iš jų 126 kompanijų akcijomis yra prekiaujama Londono biržoje, t.y. 27 bendrovių akcijomis pagrindinėje biržoje ir 99 – AIM rinkoje.

Remiantis „Company Watch“ duomenimis, net septyniasdešimt procentų šių bendrovių šiuo metu yra nuostolingos, o bendri nuostoliai siekia 1,8 milijardus svarų. Trečdalis iš minėtų 126 naftos ir dujų sektoriaus atstovių pastaruoju metu negeneruoja jokių pajamų.

„Company Watch“ įmonė, kuri stebi bendrovių finansinę situaciją, kompanijas vertina pagal nuosavą reitingą, kurio skalė yra tarp nulio ir šimto punktų. Šiuo metu naftos ir dujų sektoriaus atstovių rodiklio vidurkis siekia 44 punktus, o, kalbant apie minimo sektoriaus kompanijas, kurios gauna pajamas, šio rodiklio vidurkis sudaro 76 punktus. Tuo tarpu tik trys naftos ir dujų sektoriaus atstovės, kurių akcijomis prekiaujama biržoje, gali pasigirti tuo, kad jų reitingas siekia šimtą punktų.

Iš 99 kompanijų, kurių akcijomis prekiaujama AIM rinkoje, net 38 bendrovių reitingo vertė yra mažesnė nei 25 punktai, o tai reiškia, kad joms yra iškilusi bankroto grėsmė, o pagrindinėje biržoje tokių kompanijų yra tik keturios.

Be to, „Company Watch“ atstovai atkreipia dėmesį, kad tų Didžiosios Britanijos naftos ir dujų kompanijų, kurių akcijomis neprekiaujama biržoje, padėtis šiuo metu yra dar blogesnė. Beveik devyniasdešimties procentų šių bendrovių veikla šiuo metu yra nuostolinga, o bendra nuostolių vertė siekia apie dvylika milijardų svarų.

„Per pastaruosius kelerius metus daugelis mažesnių naftos bendrovių atsidaro tik todėl, nes buvo aukštos šios žaliavos kainos. O dabartinis naftos kainos kritimas gali šioms bendrovėms sukelti daug sunkumų, ypač toms, kurių veiklai reikalingas finansavimas iš išorės”, – atkreipia dėmesį „Company Watch“ analitikas Ewanas Mitchellis.

Tų Didžiosios Britanijos naftos ir dujų kompanijų, kurių akcijomis neprekiaujama biržoje, padėtis šiuo metu yra dar blogesnė. Beveik 90 proc. jų veikia nuostolingai.

Minimos kompanijos atstovų skaičiavimais, per artimiausius metus 38 Didžiosios Britanijos naftos ir dujų sektoriaus atstovėms, kurių akcijomis prekiaujama biržoje, pritrūks lėšų veiklos vykdymui. Be to, „Company Watch“ analitikas Ewanas Mitchellis pabrėžia, kad investuotojai turėtų labai įdėmiai išnagrinėti naftos ir dujų sektorių atstovių balansus, nes esminis klausimas, ar jos turi pakankamai rezervų tam, kad išgyventų iki to laiko, kai naftos rinkoje pagerės padėtis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

traders.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką