Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 13d. 19:17

Kaune atidarytas didžiausias „Senukų“ biurų pastatas

Pastato atidarymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pastato atidarymas

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas didžiausias septynių aukštų modernus A klasės biurų pastatas Kaune. Jame įsikūrė beveik 1000 UAB „Senukų prekybos centras“, bendrovės, užsiimančios mažmenine, didmenine ir internetine prekyba statybinėmis medžiagomis, remonto ir buities prekėmis, administracijos darbuotojų. Į šalia prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ stovinčio biurų pastato statybą „SSPC“ įmonių grupė investavo 78 mln. litų. Dar 10 mln. litų į biurų įrangą investavo bendrovė „Senukų prekybos centras“.

Išskirtinės architektūros „H“ raidės formos pastato projektą kartu su „Sweco Lietuva“ parengė Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai. „Kurdami šį pastatą ieškojome ne vienadienio modernumo, o ilgalaikės ir solidžios estetikos. Nors ši pastato forma yra pakankamai įnoringa, manau, pavyko sėkmingai suderinti pastato išorės koncepciją ir pritaikyti novatoriškus sprendimus. Be to, šis biurų pastatas yra architektūriškai pritaikytas bendrovės plėtrai“, – sakė G. Natkevičius. 

Beveik 17 tūkst. kv. metrų ploto biurų kompleksas suprojektuotas taip, kad darbo vietos būtų maksimaliai apšviestos natūralia dienos šviesa, o interjerui pasirinkti nuosaikių spalvų deriniai ir kūrybinės detalės sukuria vienalytę jaukią darbinę atmosferą. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pastato atidarymas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pastato atidarymas

Kauno miesto meras teigia, kad per pastaruosius kelerius metus Kaune buvo pastatyti vos keli biurų pastatai, todėl didelių bendrovių poreikius tenkinančių patalpų labai trūko. „Senukų“ biurų pastatas šiandien yra moderniausias biurų pastatas laikinojoje sostinėje, taip pat realių investicijų į miesto plėtrą atspindys. „Nors Kaunas yra akademinis, jaunatviškas miestas, verslumas čia taip pat ryškus miesto savasties ženklas. Tai rodo ir Kauno verslininkų investicijos, naujų darbo vietų miestiečiams kūrimas. Pastaraisiais metais Kauno miesto savivaldybė patvirtino nemažai detaliųjų planų, kurie suteikia galimybę statyti biurų pastatus. Tikiuosi, kad šis „Senukų“ pavyzdys įkvėps ir paskatins verslininkus imtis drąsesnių ir aktyvesnių žingsnių vykdant plėtrą Kauno mieste“, – teigė Andrius Kupčinskas.

„Senukų prekybos centro“ atstovų teigimu, poreikis naujam administraciniam pastatui atsirado vykstant sparčiai bendrovės plėtrai. „Pernai atidarėme prekybos centrą Druskininkuose, atnaujinome „Namų technikos“ centrus, interjero dizaineriams, architektams ir išskirtinių prekių ieškantiems naujakuriams pristatėme interjero centrą „Namų stilius“, šių metų balandį atidarysime prekybos centrą Šiauliuose. Ši plėtra yra intensyvaus darbo rezultatas, todėl reikėjo didesnio, patogesnio ir turinčio modernias sistemas pastato, kuriame tilptų visi administracijos darbuotojai. Mums buvo svarbu savo darbuotojams sukurti šiuolaikiškas ir patogias darbo vietas. Manau, kad šis požiūris atsispindi kiekvienoje šio pastato detalėje: nuo funkcionalių individualių darbo vietų iki patogių poilsio erdvių“, – sakė bendrovės „Senukų prekybos centras“ atstovė Laima Petraitytė. Ji pridūrė, kad septynaukštis pastatas primena didelę knygų lentyną, kuri atspindi bendrovės nuolatinio tobulėjimo siekį. Pastatą projektavę architektai stengėsi, kad jis nebūtų iššaukiantis, o čia dirbantys žmonės gerai jaustųsi. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pastato atidarymas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pastato atidarymas

Naujose patalpose sujungtos dvi skirtingos biurų pastatų sistemos – kabinetų ir laisvo planavimo, įrengtos mobilios darbo vietos. Čia taip pat yra 200 žmonių talpinanti konferencijų salė, beveik 50 pasitarimams skirtų kambarių, 17 reikiama buitine technika aprūpintų virtuvėlių darbuotojams bei daugiau nei 100 vietų savitarnos valgykla, patogios poilsio zonos bei dušai. Patalpos sukonstruotos taip, kad jas būtų lengva transformuoti plečiantis įmonei.

Pastato šildymo ir vėdinimo sistema, valdoma centrinės pastato administravimo sistemos, tiesiogiai priklauso nuo pastate esančių darbuotojų skaičiaus. Darbuotojų įėjimo į pastatą registracijos sistema parodo, kiek žmonių pateko į biurų patalpas ir pagal tai optimizuoja patalpų mikroklimatą.

Atidarymo šventės metu, į kurią susirinko prie šio projekto įgyvendinimo prisidėję partneriai ir svečiai, pastatą pašventino Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, sveikinimo kalbą sakė bendrovės „Senukų prekybos centras“ prezidentas Artūras Rakauskas, „Senukų“ įmonių grupės akcininkas ir valdybos narys Augustinas Rakauskas, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. Po atidarymo ceremonijos renginio dalyviams buvo pristatytos funkcionaliai suplanuotos darbo ir darbuotojų laisvalaikio erdvės, pademonstruoti modernūs statybiniai ir biurų įrangos sprendimai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką