Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kauno dujotiekio statyba“ investuoja ir planuoja plėtrą Europoje

Vamždžiai aikštelėje
LD nuotr. / Vamždžiai aikštelėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugiau kaip pusę Lietuvos dujotiekių nutiesusi akcinė bendrovė „Kauno dujotiekio statyba“ (KDS) planuoja plėtrą užsienio rinkose. 2014 metais sėkmingai įvykdžiusi pirmuosius projektus Lenkijoje, 2015 m. KDS mato daug galimybių aktyviai veiklai kitose Europos valstybėse.

Šalys, kurios yra priklausomos nuo Rusijos dujų monopolio, siekdamos energetinės nepriklausomybės, statys suskystintų gamtinių dujų terminalus, investuos į dujotiekių infrastruktūrą. Esant tokiai situacijai, mes įžvelgiame veiklos plėtros galimybes ir ketiname dalyvauti nacionalinės svarbos konkursuose, – teigė P.Sabalys.

„Stebime procesus, kaip keičiasi energetinė–geopolitinė situacija Europoje. Šalys, kurios yra priklausomos nuo Rusijos dujų monopolio, siekdamos energetinės nepriklausomybės, statys suskystintų gamtinių dujų terminalus, investuos į dujotiekių infrastruktūrą. Esant tokiai situacijai, mes įžvelgiame veiklos plėtros galimybes ir ketiname dalyvauti nacionalinės svarbos konkursuose“, – sakė KDS vadovas Petras Sabalys.

Įgyvendinant strateginius bendrovės tikslus, 2014 m. buvo skirta 0,6 mln. eurų investicijoms į automatinio suvirinimo įrangą, kurią KDS įsigijo ir pradėjo naudoti pirmoji Baltijos šalyse. Ši investicija padidino bendrovės konkurencinį pranašumą bei galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dujų tiekimo į Ukrainą iš Slovakijos paleidimo ceremonija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Dujų tiekimo į Ukrainą iš Slovakijos paleidimo ceremonija

„2014 m. investavome į technikos parko atnaujinimą ir užbaigėme pirmuosius projektus užsienyje. – teigė P. Sabalys. – Įgyvendindami projektus Lenkijoje iš pradžių veikėme kaip subrangovai – nutiesėme strategiškai svarbaus Centrinės Europos dujų rinkas jungiančio magistralinio dujotiekio atkarpą Szczecin-Lwówek. Įgavę patirties rinkoje, toliau planuojame dalyvauti projektuose kaip partneriai arba pagrindiniai rangovai. Šiais metais pradėjome bendradarbiauti su „Budimex“ – didžiausia Lenkijos inžinerinių ir infrastruktūros objektų bendrove“.

2014 m. KDS apyvarta sudarė 13,24 mln. eurų. Didžiąją dalį šių pajamų bendrovė gavo iš inžinerinių tinklų statybos darbų – beveik 11 mln. eurų. Per 2014 metus užbaigti abu povandeninės elektros kabelio jungties „NordBalt“ etapai, pastatyta biokuro katilinė Ukmergėje, pradėti įgyvendinti vandentvarkos projektai Anykščių ir Ukmergės rajonuose ir kt. Šiuo metu kartu su partneriais statomas magistralinis dujotiekis Klaipėda–Kuršėnai, kuris bus pabaigtas 2015 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką