Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno termofikacijos elektrinė paprašė organizuoti atsinaujinančios energijos kainų aukcioną

Kauno termofikacinės elektrinės plėtra supriešino politikus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno termofikacinė elektrinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno termofikacijos elektrinė (KTE) Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEK) įteikė prašymą organizuoti elektros energijos, gaminamos iš atsinaujinančių energijos išteklių, skatinimo kvotų paskirstymo aukcioną. Pagal esamą tvarką, VKEK, gavusi elektros energijos gamintojo prašymą, organizuoja viešą aukcioną.

Pasak KTE generalinio direktoriaus Antano Pranculio, šis prašymas rodo, kad naujieji KTE savininkai pradeda įgyvendinti savo planus dėl investicijų į KTE, siekiant ją rekonstruoti ir pritaikyti naudoti biokurą.

„Mes planuojame gaminti iki 110 MM galios „žalios“ elektros energijos. Prašymas organizuoti aukcioną  – tai negrįžtamo proceso pradžia. Tai – pirmas žingsnis pilnaverčio biokuro vartojimo Kaune link. Sėkmė aukcione turėtų didelę įtaką mažinant šilumos energijos kainas, kurios ir taip mažės KTE pradėjus naudoti biokurą“, – teigė A. Pranculis.

Primename, kad po pusmetį trukusio Kauno savivaldybės delsimo pritarti KTE pardavimui, ją iš AB „Gazprom“ įsigijo Šveicarijoje registruota bendrovė „Clement Power Venture“. Šios bendrovės akcininkas Rimandas Stonys sprendimą įsigyti KTE grindė būtinumu Kauno šilumos gamybos ūkį perorientuoti nuo dujų prie biokuro.

Su Kauno savivaldybe sutarta, kad naujasis KTE savininkas investuos iki 350 milijonų litų. Šios investicijos bus skirtos elektrinės pritaikymui deginti biokurą, taip pat vandens šildymo katilams modernizuoti, kad jie atitiktų nuo 2016 m. įsigaliosiantiems naujiems taršos reikalavimams. Investicijos šilumos kainą sumažins daugiau kaip 25 procentais.

Taip pat naujieji savininkai pasiruošę investuoti 10 milijonų litų į Kauno miestui priklausantį šilumos ūkį. Naujasis akcininkas atsisakė ir Kauno miesto įsipareigojimo iš KTE pirkti 80 proc. miestui reikalingos šilumos energijos. Pasak A. Pranculio, tokia sąlyga KTE nebereikalinga, nes energijos gamybai naudodama biokurą įmonė įgis didelį konkurencinį pranašumą.

Šiuo metu jau baigtos KTE įsigijimo sandorio teisinės procedūros, dabar vyksta turto perėmimo darbai. Naujieji KTE savininkai teigia, jog užbaigti visus su pirkimu susijusius procesus planuojama per gruodį.

informacija
KAUNO TERMOFIKACIJOS ELEKTRINĖ, UAB
Vadovas: Evaldas Paulavičius Darbuotojų sk.: 12 2015m . Pajamos: 20 - 30 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką