Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Kęstutis Jankauskas atšaukiamas iš ambasadoriaus NATO pareigų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo nuo sausio 13 dienos atšaukia iš pareigų nuolatinį Lietuvos atstovą NATO Kęstutį Jankauską.
Pasak URM kanclerio K.Jankausko, ministerija sunkmečiu stengiasi taupyti ne uždarydama šalies diplomatines atstovybes, bet mažindama užsienyje dirbančių diplomatų skaičių.
Pasak URM kanclerio K.Jankausko, ministerija sunkmečiu stengiasi taupyti ne uždarydama šalies diplomatines atstovybes, bet mažindama užsienyje dirbančių diplomatų skaičių. / URM nuotr.

Kas jį pakeis, kol kas neskelbiama.

Iš Briuselio šis diplomatas vyks dirbti į Tbilisį – jis yra paskirtas naujuoju Europos Sąjungos (ES) stebėjimo misijos Gruzijoje vadovu.

ES stebėjimo misija Gruzijoje yra neginkluota civilinė stebėjimo misija, kuri padeda stabilizuoti situaciją, siekiant laikytis šešių punktų susitarimo tarp Gruzijos ir Rusijos, pasirašyto 2008 metų rugpjūtį po trumpo karo.

Sprendimą dėl K.Jankausko į pareigas Gruzijoje skyrimo priėmė ES Saugumo ir politikos komitetas. Iki šiol ES stebėjimo misijai Gruzijoje vadovavo Estijos diplomatas Toivo Klaaras.

45 metų K.Jankauskas Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje dirba nuo 1991 metų. Lietuvos atstovybei prie NATO jis vadovavo nuo 2011 metų rugpjūčio, prieš tai buvo Užsienio reikalų ministerijos kancleris, dirbo Lietuvos atstovybėse Švedijoje, JAV ir Briuselyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką