Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 26d. 15:49

Ketvirtokė Aušra: „Dovanoju atšvaitą broliui. Todėl, kad turiu tik vieną brolį“

Piešinukas
Organizatorių archyvo nuotr. / Piešinukas

Suaugusieji segėti atšvaitus ir būti atsargiais kelyje dažniausiai ragina vaikus, o patys tamsiu paros metu dviračiais ar pėsčiomis neretai keliauja būdami visiškai nematomi.

Pagal Lietuvos kelių policijos tarnybos statistiką, per pirmus šešis 2012 metų mėnesius užregistruoti 133 eismo įvykiai dėl pėsčiųjų kaltės, kuriuose buvo sužeisti 124 žmonės.

Pablogėjus orams ir esant sudėtingesnėms eismo sąlygoms šalies keliuose, o taip pat ir tamsiuoju paros metu reikėtų būti ypatingai dėmesingiems ir pasirūpinti ne tik vaikų, bet ir savo matomumu kelyje.

Dar viena sudėtinė informacinės saugaus eismo kampanijos „Susiprask“ dalis – Susisiekimo ministerijos inicijuojamas projektas „Dovanoju Tau atšvaitą, nes“.

Šiuo projektu siekiama dar kartą paskatinti vaikus pagalvoti apie saugų eismą, jų lūpomis ir žodžiais paraginti suaugusiuosius susimąstyti apie saugią kelionę pėsčiomis ir padėti jiems apsispręsti segėti atšvaitą tamsiu paros metu.

Pieainukas
 

Laiškų konkurse „Dovanoju Tau atšvaitą, nes...“ iki lapkričio 26 dienos buvo kviečiami dalyvauti visi 3–6 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos. Vaikai buvo raginami parašyti ir atsiųsti trumpą laišką, adresuotą savo mamai, tėčiui, seneliui ar kitam artimam žmogui, kuris turėtų prisisegti atšvaitą. Viso sulaukta per 700 vaikų laiškų.

„Dovanoju Tau atšvaitą, nes...“ – tokiais žodžiais mokiniai buvo kviečiami pradėti savo laišką artimajam.

Pavyzdžiui, ketvirtokė Aušra teigia: „...dovanoju broliui.

Todėl, kad turiu tik vieną brolį“. Į brangų žmogų nuoširdžiai besikreipiantis vaikas, išsakantis savo baimes jį prarasti ir besijaudinantis dėl jo sveikatos – didžiausia motyvacija suaugusiems susirūpinti savo saugumu.

Abejinga neturėtų likti ir dar vieno laiško autorės Austės mamytė. „Miela, Mamyte, ar saugiai šiandien pasiekei darbelį? Dovanoju Tau atšvaitą, nes manau, Mamyte, kad Tau jis irgi būtinas. Šiomis dienomis gatvėse labai tamsu, slidu.

Žiema artinasi, greitai visai nieko nematysime pro ryto ir vakaro tamsą. Aš pati nešioju atšvaitą. Atsarga gėdos nedaro. Prisijunk prie manęs, abi jausimės saugiau, nes man Tu esi brangiausias žmogus pasaulyje. Linkiu Tau linksmų ir saugių dienų“, – taip atrodo Austės ranka rašytas laiškas mamai.

Visiems laiškus atsiuntusiems autoriams mainais bus įteikti atšvaitai–atvirutės, kuriuos jie galės padovanoti laiške minimam adresatui.

Žinoma, įdomiausius ir labiausiai įtikinamus laiškus bei juose esančias iliustracijas pamatys ir daugiau  žmonių – jau netrukus jie bus publikuojami žiniasklaidos priemonėse, o autoriai bus apdovanoti papildomomis dovanomis. 

Prašydami vaikų pagalbos, projekto organizatoriai tikisi, kad suaugusiuosius pasieks nuoširdūs artimųjų vaikų prašymai segėti atšvaitus.

 
Pavadinimas
 


 

 

 

Temos: 1 Atšvaitas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką