TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiek uždirba detales „Boeing“ varikliams gaminantys ukmergiškiai?

Įmonė „Stansefabrikken“: čia gimsta metalo gaminiai
Dovilės Jablonskaitės nuotr. / Įmonės „Stansefabrikken“ darbuotojai.
Šaltinis: 15min
1
A A

Televizorių korpusai, rogučių karkasai, elektros skydinės, pašto dėžutės, parduotuvių lentynos, archyvavimo sistemos, elektriniai šildytuvai ir šaldymo įranga, rampos ir net detalės „Boeing“ varikliams – tokius produktus gamina arba subrangos darbus atlieka Ukmergėje įsikūrusi norvegiško kapitalo įmonė „Stansefabrikken“. Užsakymų netrūksta, todėl šiemet įmonės darbuotojai dirba jau keturiomis pamainomis. Įmonei prognozuojamas 10–15 proc. augimas, jos apyvarta turėtų siekti 21 mln. eurų.

2003 metais, kai norvegų kompanijai „STAFA Industrier“ priklausanti įmonė atsikraustė į Ukmergę, jos apyvarta siekė 4 mln. eurų. „Taigi, per dešimtmetį paaugome daugiau nei keturis kartus“, – džiaugiasi pernai įmonės direktoriumi tapęs Nerijus Mašalas.

Prieš tai ketverius metus jis čia dirbo Pardavimų skyriaus vadovu. Į Ukmergę N.Mašalas kas rytą važinėja iš Vilniaus.

Iš viso administracijoje dirba apie 50 žmonių. Daugiau nei pusė jų nuo Ukmergės gyvena maždaug 70 kilometrų spinduliu: Utenoje, Vilniuje, Kaune, Panevėžyje.

Infografikas
 

Gamyboje darbuotojų skaičius augo nuo 150 iki 205 – metai buvo įspūdingi.

Užtat absoliučią prie staklių dirbančių darbuotojų daugumą sudaro ukmergiškiai.

„Gamyboje darbuotojų skaičius augo nuo 150 iki 205 – metai buvo įspūdingi“, – įmonės veiklos rezultatais patenkintas generalinis direktorius.

Vien Lietuvoje apie 50 partnerių

Daugiau nei 10 tūkst. kv. m patalpose veikiančioje įmonėje triukšminga ir kvepia metalo dulkėmis. Fotografuoti gaminius draudžiama – taip saugomos užsakovų paslaptys.

„Gaminame bei tiekiame ir galutinai surinktus gaminius, kurie gali keliauti tiesiai į parduotuves, tačiau daugiausia atliekame subrangos užsakymus – esame metalinių produktų subtiekėjai. Ką mes darome? Iš metalo lakšto štampuojame gaminio kontūrą, jį sulenkiame, nušlifuojame, suviriname, nudažome, įdedame įvairių papildomų komponentų ir surenkame. Be kita ko, turime nemažą subrangovų tinklą tiek Lietuvoje, tiek Pabaltijyje. Jie mums padeda įgyvendinti darbą iki galo“, – pasakojo N.Mašalas.

Iš metalo lakšto štampuojame gaminio kontūrą, jį sulenkiame, nušlifuojame, suviriname, nudažome, įdedame įvairių papildomų komponentų ir surenkame.

Pavyzdžiui, Ukmergėje pagaminti metaliniai rogučių karkasai keliauja į Panevėžį, kur baigiamas visas produktas, jis supakuojamas ir eksportuojamas į Skandinavijos šalis. Tokių partnerių vien Lietuvoje „Stansefabrikken“ turi apie pusšimtį.

10 klientų generuoja 80 proc. apyvartos

Lakštinį metalą apdirbanti įmonė žaliavą įsiveža iš Lenkijos. 90 proc. produktų eksportuojama į Vakarus – daugiausia Norvegiją, Švediją ir Daniją. Mažesnioji dalis gaminių iškeliauja į Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Vokietiją, Olandiją.   

Tarp „Stansefabrikken“ klientų yra tokios tarptautinės kompanijos kaip ABB, „Bang & Olufsen“, „Stiga“, „Cenika”, „Høiax“, „New Store Europe“, „Chatsworth Products“, GKN ir kt.

Dovilės Jablonskaitės nuotr./Įmonė „Stansefabrikken“: čia gimsta metalo gaminiai
Dovilės Jablonskaitės nuotr./Įmonės „Stansefabrikken“ generalinis direktorius Nerijus Mašalas.

„Mūsų įmonių grupės ir akcininkų noras – subalansuotas augimas ir pelningumas. Nesivaikome greitų pinigų – žiūrime į ilgalaikę perspektyvą. Todėl per metus pradedame dirbti su 1–3 naujais klientais, visi kiti – ilgalaikiai. Mūsų krepšelyje yra apie 30 klientų. Iš jų 10 – pagrindiniai, kurie generuoja apie 80 proc. apyvartos“, – neslėpė N.Mašalas.

Gamyboje dirba apie 30 proc. moterų

„Stansefabrikken“ ir keletas kitų įmonių Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje buvo įsteigę metalo apdirbimo klasę. „Po to mokiniams suteikdavome galimybę pas mus atlikti profesinę praktiką ir atsirinkdavome geriausius darbuotojus“, – sakė direktorius.

Likusiems užtenka žinoti pačią funkciją – įdėti, palaikyti, ištraukti.

Aukštasis išsilavinimas, dirbant gamyboje, nėra būtinas: „Užtenka turėti bent šiokį tokį mechaninį supratimą, kas yra metalas. Stengiamės gamybos procesus padaryti tokius, kad naujus žmones būtų paprasta apmokyti.“

N.Mašalas sako, kad įmonės darbuotojų amžiaus vidurkis svyruoja apie 35 metus. Gamyboje apie trečdalį darbuotojų sudaro moterys.

„Gamyboje reikalingi tam tikri kompetencijos laipteliai. Daliai darbuotojų reikalingas išsilavinimas, nes jie ruošia programas, mat įranga paremta programavimu. Likusiems užtenka žinoti pačią funkciją – įdėti, palaikyti, ištraukti“, – pasakojo N.Mašalas.

Dovilės Jablonskaitės nuotr./Įmonė „Stansefabrikken“: čia gimsta metalo gaminiai
Dovilės Jablonskaitės nuotr./Įmonė „Stansefabrikken“: čia gimsta metalo gaminiai.

Jis užtikrino, kad darbuotojų kaita įmonėje nedidelė. Vidutinis gamyboje dirbančio žmogaus atlyginimas į rankas – apie 2,5 tūkst. litų.

ES parama leidžia likti konkurencingiems

Bendras investicijų portfelis per 10 įmonės veiklos Lietuvoje metų sudaro apie 25–26 mln. litų. Nuo 2008 iki 2012 metų investicijos į įrengimus ir gamybos procesų valdymą įmonėje sudarė 10,56 mln. litų. Dalis projektų buvo realizuojama ir pasitelkiant ES paramos lėšas.

Stengiamės gamybos procesus padaryti tokius, kad naujus žmones būtų paprasta apmokyti.

Didžioji investicijų dalis skirta CNC štampavimo, CNC lenkimo, miltelinio dažymo linijoms. 2012 metais įmonė įsigijo visiškai automatizuotą metalo štampavimo liniją.

Investicijos užtikrina ne tik modernumą, bet ir konkurencingumą.

„Ką būtume darę be ES paramos? Turbūt tuos pačius projektus būtume įgyvendinę patys. Tačiau ES pagalba, įsigyjant įrangą, labai svari“, – neslėpė N.Mašalas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką