Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaidinanti reklama „Be cholesterolio, be konservantų“ „Sanitex“ kainuos 2,5 tūkst. litų

Stop
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Stop
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs bendrovės „Sanitex“ skundą Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai dėl nutarimo, kuriuo bendrovė nubausta už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą, panaikinimo, atmetė pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.

„Sanitex“ kreipėsi į teismą, prašydama pakeisti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos  komisijos 2013 m. spalio 17 d. nutarimo dalį, kuria bendrovei skirta 2 500 Lt bauda už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą, ir paskirti švelnesnę nuobaudą – įspėjimą, neskiriant baudos.

Pasak pareiškėjos, jos padarytas pažeidimas yra mažareikšmis, bendrovės interneto tinklalapyje reklaminiai teiginiai apie aliejų („Vilnius“ su karotinu“: „pasižymi antivėžinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis“, „be cholesterolio, be konservantų“) buvo labai trumpą laiką.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, priėjo išvadą, kad Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnybos komisija išsamiai įvertino visas su pažeidimu susijusias aplinkybes ir skyrė pareiškėjai baudą, kuri yra 6,2 karto mažesnė už baudos vidurkį. Kadangi bendrovės skleista reklama, nors ir ne specialiai, buvo nukreipta į socialiai jautrią visuomenės grupę, kuriai galbūt diagnozuotas onkologinis susirgimas, teisėjų kolegija netraktuoja šio Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimo kaip mažareikšmio. Teismas nemano, kad tokia bauda yra per didelė, ir pareiškėjos skundą atmetė kaip nepagrįstą.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant šiam teismui arba per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

informacija
SANITEX, UAB
Vadovas: Andrius Joneikis Darbuotojų sk.: 1126 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką