Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiškiai „Ikea“ koncernui gamina tik vieną produktą – komodas, bet vos spėja suktis

„Klaipėdos baldų“ gamykloje gimsta populiariausios „Ikea“ komodos.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr. / „Klaipėdos baldų“ gamykloje gimsta populiariausios „Ikea“ komodos.
Šaltinis: 15min
1
A A

Populiariausių „Ikea“ komodų gamyboje besispecializuojanti „Klaipėdos baldų“ gamykla per pastaruosius pusantrų metų į pajėgumų modernizavimą ir plėtrą investavo 8 mln. eurų. Apie 2,5 mln. vieno modelio komodų per metus pagaminantys klaipėdiečiai viliasi pajėgumus išauginti 30 proc.

SBA baldų grupei priklausanti „Klaipėdos baldų“ gamykla pastaruosius dešimt metų susikoncentravo tik į „Ikea“ tinklo užsakymus.

Žengia į dažytų baldų rinką

Uostamiestyje gaminama tik viena rūšis baldų – komoda „Malm“, kuri yra viena populiariausių „Ikea“ prekių. Per metus čia pagaminama apie 2,5 mln. komodų. Tačiau ir tokių pajėgumų nepakanka „Ikea“ klientų poreikiams patenkinti. „Klaipėdos baldai“ yra vienas iš dešimties gamintojų, kurie gamina tokio modelio komodas.

A.Jašinskienės/15min.lt  nuotr./„Klaipėdos baldų“ vadovas Vidas Mišeikis.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./„Klaipėdos baldų“ vadovas Vidas Mišeikis.

Šiuo metu, anot „Klaipėdos baldų“ direktoriaus Vido Mišeikio, daugiau nei 90 proc. uostamiestyje gaminamos produkcijos skirta „Ikea“ tinklui.

„Su „Ikea“ Klaipėdos baldai ėmė bendradarbiauti dar 1998-aisiais, tačiau 2006-aisiais pradėta specializuotis gaminti baldus tik šiai kompanijai“ , – pasakojo vadovas.

Iš pradžių „Klaipėdos balduose“ buvo gaminamos tik komodos, dengtos natūraliu lukštu. Dabar, investavus į technologijas, apie trečdalis komodų – dažytų plokščių.

„Matome, kad privalome augti, nesi jei nedidinsime efektyvumo, neinvestuosime, prarasime konkurencingumą“, – aiškino V.Mišeikis.

Tikslas – 3 mln. komodų

Vien į gamyklos kalibravimo linijos modernizavimą buvo investuota per 3 mln. eurų. Septynios kompanijos dirbo rengiant moderniausią liniją, gamybinius procesus gebančią paspartinti dukart.

„Viena – tokius darbus daryti statant naujus pastatus. Kita – tai daryti jau veikiančioje organizacijoje. Nepaisant to, jog išgyvenome sudėtingą laiką, praėjusiais metais „Klaipėdos baldų“ pardavimai išaugo 16 proc. ir siekė 68 mln. eurų“, – teigė bendrovės vadovas.

Viliamasi, jog artimiausiu metu „Klaipėdos balduose“ per metus bus pagaminama apie 3 mln. komodų, eksportuojamų į Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos šalis.

Darbuotojų robotai nepakeis

Pastaraisiais metais „Klaipėdos balduose“ išlaikomas vienodas skaičius darbuotojų – apie 700. Pastebima, jog kaita kompanijoje, kur vidutinis atlyginimas neatskaičius mokesčių siekia 928 eurus, metinė darbuotojų kaita siekia apie 10-15 proc.

„Modernizavome technologijas palengvindami ir paspartindami darbo procesą, tačiau darbuotojų atleisti neketiname. Kai kurie bus perkvalifikuojami“, – aiškino V.Mišeikis. Vidutinis „Klaipėdos baldų“ darbuotojų amžius – 38-eri metai.

Pirmąjį šių metų ketvirtį „Klaipėdos baldų“ pardavimai augo 3 proc. ir siekė beveik 17 mln. eurų. Prognozuojama, kad šiais metais bendrovės pardavimai sieks 74 mln. eurų.

informacija
KLAIPĖDOS BALDAI, AB
Vadovas: Vidas Mišeikis Darbuotojų sk.: 778 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
IKEA INDUSTRY LIETUVA, UAB
Vadovas: Inga Urbonavičiūtė Darbuotojų sk.: 682 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką