TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos LEZ įmonės Lietuvoje pernai prekių ir paslaugų pirko už 200 mln. eurų

Klaipėdos LEZ teritorija iš paukščio skrydžio.
Klaipėdos LEZ nuotr. / Klaipėdos LEZ teritorija iš paukščio skrydžio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusiais metais Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiantys investuotojai iš tiekėjų Lietuvoje pirko prekių ir paslaugų už 200,5 mln. eurų arba 1,9 proc. daugiau nei prieš metus. Šitaip pernai LEZ įmonių pirkimai Lietuvoje pirmą kartą istorijoje perkopė 200 mln. eurų ribą.

Klaipėdos LEZ veikiančios įmonės yra ne tik dideli darbdaviai ir mokesčių mokėtojai, bet ir solidūs kitų Klaipėdos regiono bei Lietuvos verslų klientai. 29-ių Klaipėdos LEZ teritorijoje veikusių investuotojų prekių ir paslaugų pirkimai iš Lietuvos tiekėjų pernai pirmąkart istorijoje viršijo 200 mln. eurų.

Daugiausia prekių ir paslaugų iš Lietuvos tiekėjų tarp Klaipėdos LEZ bendrovių pernai įsigijo UAB „NEO Group“, UAB „Mestilla“, UAB „Retal“ ir UAB „Fortum Klaipėda“. Iš viso net 15-os LEZ veikiančių įmonių pirkimai Lietuvoje viršijo 1 mln. eurų sumą.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ vadovas, komentuoja, kad šie skaičiai dar kartą iliustruoja plačią tiesioginių užsienio investicijų reikšmę visai šalies ekonomikai.

„Šiuo metu Klaipėdos LEZ dirba per 2800 darbuotojų, arba maždaug kas dvidešimtas darbingo amžiaus klaipėdietis. Pernai LEZ įmonės sumokėjo per 32,5 mln. eurų su darbo santykiais susijusių mokesčių ir PVM. Tačiau pirkimų iš Lietuvos tiekėjų suma yra dar bent šešis kartus didesnė. Šie du šimtai milijonų eurų taip pat virsta kitų Lietuvos tiekėjų atlyginimais, mokesčiais ir investicijomis“, – dėsto E.Kiudulas.

Pernai visos 29 Klaipėdos LEZ investavusios įmonės iš viso sugeneravo per 887 mln. eurų pajamų (7,4 proc. daugiau nei 2015 m.), o LEZ įmonių eksportas pernai sudarė 635 mln. eurų, arba 8,7 proc. daugiau nei prieš metus. Be to, Klaipėdos LEZ įmonių eksportas pernai sudarė 2,8 proc. viso Lietuvos eksporto ir 28 proc. Klaipėdos apskrities eksporto.

Šiemet Klaipėdos LEZ taikinyje – paslaugų įmonės. Nuo šių metų pradžios Lietuvos įstatymų bazė praplečia galimybes į mūsų šalies laisvąsias ekonomines zonas investuoti paslaugų sektoriaus įmonėms. Klaipėdos LEZ jau pradėjo derybas su viena naujomis įstatymų pataisomis pasinaudoti ir uostamiestyje investuoti ketinančia bendrove – IT duomenų bazių aptarnavimo paslaugų eksportuotoja.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką