Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Klaipėdos nafta“ įsilies į SGD degalinių tinklą

„Klaipėdos nafta“
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / „Klaipėdos nafta“
Šaltinis: 15min
0
A A

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą įgyvendinanti „Klaipėdos nafta“, padedant Baltijos jūrų uostų organizacijai (angl. Baltic Ports Organization), kartu su dar penkių Baltijos jūroje esančių uostų direkcijomis gavo Europos Sąjungos finansavimą SGD infrastruktūros vystymo parengiamiesiems darbams.

Bendra „Klaipėdos nafta“ planuojamo įgyvendinti projekto suma sudarys apie 300.000 eurų, darbus apima projektavimo ir kiti inžineriniai darbai,  darbo saugos ir aplinkosaugos tyrimai. ES finansuos iki 50% minėtų darbų išlaidų, kita dalis lėšų – iš bendrovės resursų.

Europos Sąjunga remia SGD infrastruktūros vystymą visame regione siekiant sukurti SGD bunkeriavimo infrastruktūros ir antžeminių skirstymo į autodujovežius stočių tinklą. Tikimasi, jog AB „Klaipėdos nafta“ vystomas SGD terminalas Klaipėdoje bus vienas iš esminių tokios infrastruktūros elementų. Tam būtini tam tikri papildomi SGD infrastruktūros sprendiniai, kurie leistų priimti SGD sausumoje ir perkrauti į autodujovežius.

Dirbdami su partneriais ateityje tikimės pasiūlyti naujų paslaugų, kurios jau dabar kelia susidomėjimą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

„Tai, jog Europos Sąjunga remia konkrečius SGD infrastruktūros vystymo darbus rodo, jog „Klaipėdos nafta“, planuodama naujas paslaugas, kurias įgalina SGD terminalo Klaipėdoje atsiradimas, eina Europos Sąjungos ilgalaikę strategiją atitinkančiu keliu. Dirbdami su partneriais ateityje tikimės pasiūlyti naujų paslaugų, kurios jau dabar kelia susidomėjimą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje“ – teigia „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Pažymėtina, jog SGD terminalas Klaipėdoje jau nuo 2015 m. turės ir suteiks galimybę perkauti SGD į bunkeriavimo dujovežius, kurie galės aptarnauti klientus Baltijos jūroje ir jos uostuose.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 402 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką