Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Klaipėdos nafta“ kartu su uostamiesčiu žengia į Vėtrungių metus

„Klaipėdos naftą“ papuošė autentiška vėtrungė
Klaipėdos naftos nuotr. / „Klaipėdos naftą“ papuošė autentiška vėtrungė
Šaltinis: 15min
0
A A

AB „Klaipėdos nafta“, reaguodama į aktyvių Klaipėdos miesto piliečių ir savivaldos iniciatyvą šiuos metus paskelbti Vėtrungių metais, pirmoji iškels pagal senąsias pamario krašto tradicijas pagamintą nuosavą vėtrungę. Ją išraižė nagingi vėtrungių meistrai iš Kintų.

Klaipėdos miesto Taryba praėjusių metų pabaigoje pritarė aktyvių miestiečių siūlymui 2014-uosius paskelbti Vėtrungių metais. Šiemet kaip  tik sukanka 170 metų nuo tada, kai Klaipėdos miesto bur­mis­tras Erns­tas Vil­hel­mas Ber­bo­mas iš­leido įsa­ky­mą Kur­šių ma­rių žve­jams  pri­va­lo­mai ­ženk­lin­ti lai­vus sta­čia­kam­pio for­mos ženk­lais su  dviejų skir­tin­gų spal­vų geo­me­tri­niu pie­ši­niu. Vėtrungės gale turėjo būti pritvirtinta raudonos ir baltos spalvos audeklinė uodegėlė,  kad matytųsi iš tolo.

AB „Klaipėdos nafta“, vykdanti veiklą šalia uosto vartų bei šiemet  planuojanti įgyvendinti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą, pirmoji atsiliepė į miesto kvietimą tapti Vėtrungių metų draugais. Bendrovė taip pat paskelbė vėtrungių piešimo konkursą savo darbuotojų vaikams, o ateityje turi planų įsirengti savo vėtrungių alėją.

„Miesto sportinis, kultūrinis, visuomeninis gyvenimas „Klaipėdos naftai“ yra ne mažiau svarbus, nei mūsų pačių veikla, tai bendrovė stengiasi išreikšti per įvairius paramos projektus. Iškeldami vėtrungę, norime  pasakyti, jog stebime miesto įvykius ir norime ne tik remti, bet ir įsitraukti į miesto kultūrines, socialines iniciatyvas. Džiaugiamės kruopščiu meistrų darbu, kuris puoš bendrovės teritoriją ir pasitiks kiekvieną čia užsukantį, rodys visada teisingą kryptį. Taip pat įmonės  viduje paskelbėme vėtrungių piešimo konkursą – siekiame įtraukti ir įmonės  darbuotojus bei jų vaikus“, – idėją apibūdino Rokas Masiulis, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Pagal nusistovėjusias tradicijas, kiekvienas žvejas gamindavo savo vėtrungę, kurioje atvaizduodavo jam svarbius dalykus. „Klaipėdos naftos“ vėtrungė, pagaminta kintiškio meistro Lauryno Juodeškos (3K Grupė) komandos rankomis, atspindi bendrovei ir jos veiklai artimą simboliką.

Priešvėjinėje vėtrungės dalyje išraižyta strėlė, primenanti jūros bangas  ir rodanti kryptį, bei SGD laivas-saugykla. Pavėjinėje dalyje išraižytos naftos produktų talpyklos, Klaipėdos švyturys bei Klaipėdos miesto architektūrą atspindintis pastatas. Vėtrungės viršūnėje – saulė su aliuzija į laivo šturvalą.

„Vėtrungė – tai burinio medinio laivo dalis, tačiau dabar tie „laivai“ yra sausumose. Tai žmonės, šeimos, įmonės, kurie gyvena ir kuria, rūpinasi  savimi, savais ir aplinka, taip, kaip kažkada žvejai rūpinosi savo  šeimomis. Džiaugiuosi, kad man buvo suteikta galimybė pagaminti pirmąją vėtrungę 2014-aisiais, Vėtrungių metais, bendrovei „Klaipėdos nafta“, o pagaminta vėtrungė atitinka mūsų požiūrį į jas, kai tradicijos jungiasi su šiuolaikiniu gyvenimu, jo simbolika“, – sakė Laurynas Juodeška iš UAB „3K Grupė“, Kuršių marių medinių vėtrungių gamyba užsiimantis nuo 2010-ųjų ir turintis tautinio paveldo sertifikatą savo gaminamoms vėtrungėms-vėlukams.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 394 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką