Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 7d. 15:03 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 7d. 18:18

„Klaipėdos naftos“ generaliniu direktoriumi tapo R.Masiulį įveikęs D.Šilenskis

Darius Šilenskis tapo naujuoju „Klaipėdos naftos“ direktoriumi.
KN nuotr. / Darius Šilenskis tapo naujuoju „Klaipėdos naftos“ direktoriumi.

Naftos ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorės KN (AB „Klaipėdos nafta“) valdyba atrinko įmonės vadovą – juo taps Darius Šilenskis, iki šiol ėjęs KN naftos verslo direktoriaus pareigas. Jis atrankoje įveikė anksčiau „Klaipėdos naftai“ vadovavusį buvusį susisiekimo ministrą Roką Masiulį.

„Įmonė yra parengusi naują dešimties metų laikotarpio veiklos strategiją – joje KN bendrovei numatyta pakankamai ambicingų tikslų. Sprendžiant dėl tinkamiausio kandidato į įmonės vadovus, yra svarbu geras energetikos sektoriaus bei verslo išmanymas, verslo plėtros kompetencijos, patirtis dirbant su tarptautiniais klientais, taip pat – orientacija į rezultatą ir gebėjimas sutelkti komandą. Valdybos nuomone, D.Šilenskis geriausiai atitiko atrankos kriterijus bei lūkesčius“, – bendrovės pranešime spaudai sako KN valdybos pirmininkas Giedrius Dusevičius.

R.Masiulis netiko valdantiesiems?

KN vadovo atranką nepriklausoma bendrovės valdyba vykdė pasitelkusi tarptautinių vadovų atrankos agentūrų kompetencijas ir vadovaujantis tarptautinius standartus atitinkančia gerąja vadybos praktika. Bendrovė skelbia, kad atrankoje iš viso dalyvavo 26 kandidatai.

Tačiau naujienų agentūra BNS praneša, kad bendrovės valdyba rinkosi iš dviejų kandidatų – D.Šilenskio ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio, kuris iki 2014 metų rudens vadovavo „Klaipėdos naftai“. D.Šilenskis yra Klaipėdos rajono mero, buvusio žemės ūkio ministro „valstiečio“ Broniaus Markausko svainis.

R.Masiulis, susisiekimo ministro posto netekęs po prezidento rinkimų šią vasarą performavus Vyriausybę, pasak šaltinių, dabartinių valdančiųjų nebuvo pageidaujamas ir „Klaipėdos naftos“ vadovo poste.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) spalio pabaigoje patvirtino, kad R.Masiulis galėtų vadovauti valstybės valdomai bendrovei „Klaipėdos nafta“, nesukeldamas interesų konflikto.

Tokią išvadą ji padarė, išnagrinėjusi Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovės „valstietės“ Agnės Širinskienės prašymą ištirti, ar R.Masiuliui neturėtų būti taikomas „atvėsimo laikotarpis“.

Be to, A.Širinskienės vadovaujama laikinoji tyrimo komisija dėl galimos neteisėtos įtakos ir poveikio politikams, valstybės tarnautojams ir politiniams procesams, be kita ko, domisi ir SGD terminalą stačiusios R.Masiulio vadovaujamos „Klaipėdos naftos“ veikla, kai kuriomis jos sutartimis.

Valdančiųjų palaikymo „Klaipėdos naftai“ reikės, Seimui balsuojant dėl garantijos iki 148 mln. eurų Šiaurės investicijų banko (NIB) paskolai „Klaipėdos naftai“ – paskola bus skirta nuo sausio maždaug 40 proc. sumažinti SGD terminalo sąnaudas.

Nuo 2017 metų balandžio įmonei vadovavęs Mindaugas Jusius nuo liepos 26 dienos dėl asmeninių priežasčių paliko įmonę.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Masiulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Masiulis

Su D.Šilenskiu sieja didelius lūkesčius

„Atranka į KN vadovo poziciją vyko konkurencingai – sulaukėme stiprių, sėkmingų ir profesionalių kandidatų. Tikime, kad Dariaus regiono ir pasaulinių energetikos rinkų išmanymas ir gebėjimas suderinti verslo bei strateginius interesus šiame KN organizacinės raidos etape įmonei bus itin vertingas“, – akcentavo KN Valdybos pirmininkas G.Dusevičius.

D.Šilenskis KN dirba penktus metus, iki šiol vadovavo KN Naftos verslo tarnybai, prieš tai ėjo bendrovės Komercijos direktoriaus pareigas. D.Šilenskis taip pat yra penkerius metus dirbęs ir užėmęs įvairias vadovaujančias pareigas naftos perdirbimo koncerno „PKN Orlen“ įmonėse, taip pat ėjęs Komercijos direktoriaus pareigas bendrovėje „Krovinių terminalas“.

D.Šilenskis turi vadovų tarptautinio verslo vadybos magistro (EMBA), verslo vadybos, taip pat tarptautinės jūrų teisės magistro laipsnius.

„KN matau kaip labai gyvybingą, augančią ir stipriai besikeičiančią bendrovę – esame labai įdomiame etape, kai dėl aplinkos diktuojamų tendencijų iš esmės turime transformuoti mūsų verslą. Tokiame kontekste kaip vieną svarbiausių savo prioritetų matau lanksčios, efektyvios ir gebančios sparčiai prie besikeičiančių klientų poreikių prisitaikyti organizacijos kūrimą, kurios epicentre – vieninga, efektyvi ir į rezultatus orientuota komanda“, – sako paskirtasis KN vadovas.

Pasak energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, naujojo KN vadovo atžvilgiu lūkesčiai – dideli. „Naujojo KN vadovo svarbiausias darbas – užtikrinti, kad šios strateginės įmonės komanda toliau sėkmingai vykdytų jai keliamus aukštus tikslus ir akcininkų lūkesčius. Pirma, tai dabartinių strateginių energetinio saugumo projektų tęstinumas ir jau priimtų Seimo sprendimų įgyvendinimas, užtikrinant ilgalaikį SGD tiekimą Lietuvoje ir mažinant saugumo dedamosios kaštus visiems vartotojams. Antra, sėkmingai konkuruoti naftos krovos sektoriuje. Trečia, išplaukti į globalius vandenis ir įsitvirtinti tarptautinėje rinkoje vystant ir operuojant SGD terminalus“, – pabrėžia Energetikos ministras.

D.Šilenskis KN generalinio direktoriaus pareigas oficialiai pradės eiti lapkričio 11 dieną.

D.Šilenskis žada tęsti „Klaipėdos naftos“ kryptį

Naujasis valstybės valdomos naftos ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorės „Klaipėdos nafta“ vadovas Darius Šilenskis sako, jog tęs strateginę bendrovės veiklos kryptį.

„Esam kompanija, turinti strategiją ir ją pradėjusi įgyvendint visose veiklos srityse, tai mano tikslas yra tęsti tą užduotą kryptį, konkuruoti naftos versle, įgyvendinti ilgalaikį sprendinį ir taip pat ne mažiau dėmesio skirti mūsų tarptautinei plėtrai“, – BNS sakė ketvirtadienį nuolatiniu bendrovės vadovu paskirtas laikinai šias pareigas ėjęs D. Šilenskis.

Jis teigė dalyvavęs kuriant įmonės strategiją, todėl jokių pokyčių ją įgyvendinant nenumatantis.

„Ką galima padaryti kitaip? Visada galima padaryti pozityviau, efektyviau, labiau LEAN ir labiau inovacijas integruojant į bet kokį sprendimą. Mano, kaip vadovo, pagrindinė rolė ir yra tęsti tą kryptį ir jai pridėti papildomos energijos“, – kalbėjo pirmadienį „Klaipėdos naftos“ vadovu pradėsiantis dirbti D.Šilenskis.

Jis teigė turintis patirties bendraujant su valstybės institucijomis – įmonės vadovui teks bendrauti ir su Seimo, kur bus priimami jos veiklai svarbūs sprendimai, nariais.

Santykius su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu jis apibūdino kaip darbinius ir dalykiškus.

„Manau, kad „Klaipėdos naftos“ struktūra yra geras pavyzdys tinkamo korporatyvinio valdymo“, – sakė būsimasis „Klaipėdos naftos“ vadovas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką