Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 01 02, 13:17 Atnaujinta 2019 01 02, 13:59

Klaipėdos SGD vadovas – Arūnas Molis

Trečiadienį AB „Klaipėdos nafta“ Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) direktoriaus pareigas pradėjo eiti prezidentės patarėjas Arūnas Molis. Jis skelbtoje atrankoje įveikė beveik 40 kitų dalyvavusių kandidatų.
Arūnas Molis
Arūnas Molis / Asmeninio archyvo nuotr.

„Džiaugiuosi Arūno apsisprendimu prisijungti prie mūsų komandos. Tikiu, kad jo žinios ir kompetencija energetikos srityje, strateginis regioninio energetikos konteksto išmanymas bei platus institucinių kontaktų tinklas bus itin naudingi įgyvendinant Seimo sprendimą dėl SGD laivo-saugyklos išpirkimo bei įtvirtinant Lietuvos lyderystę regiono dujų rinkoje“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Mindaugas Jusius.

A.Molis prezidentės patarėjo energetikos ir susisiekimo klausimais pareigas ėjo pastaruosius ketverius metus. Gruodžio 31-oji buvo paskutinė A.Molio darbo diena prezidentūroje, BNS patvirtino prezidentės spaudos tarnyba.

Anksčiau jis yra prisidėjęs prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro steigimo ir veiklos, vadovavęs šios institucijos strateginės analizės ir tyrimų padaliniui, dirbęs Baltijos gynybos koledže Tartu.

A.Molis šiuo metu taip pat dėsto Kauno Vytauto Didžiojo ir Bolonijos universitetuose.

„Energetikos sektorius Lietuvoje šiuo metu yra vienas dinamiškiausių – čia sėkmingai vykdomi strateginiai projektai, prisidedantys prie ilgalaikės šalies raidos. Klaipėdos SGD terminalas yra vienas tokių. Valstybei išreiškus siekį turėti ilgalaikį sprendimą dėl SGD tiekimo į Lietuvą, atsiranda galimybė geriau išnaudoti SGD terminalo potencialą ne tik Lietuvoje, bet ir regioniniu mastu. Ir profesine prasme, ir kaip neabejingam piliečiui tai yra įkvepianti perspektyva, paskatinusi apsisprendimą prisijungti prie KN komandos“, – dėsto A.Molis.

Šiuo metu „Klaipėdos naftos“ su SGD susijusią veiklą vykdo dvi tarnybos. A.Molio vadovaujama Klaipėdos SGD tarnyba yra atsakinga už SGD terminalo eksploataciją, Klaipėdos terminalo kaštų mažinimą, laivo-saugyklos įsigijimo projekto praktinį įgyvendinimą, taip pat – SGD terminalo potencialo išnaudojimą regione ir SGD eksportą, bunkeriavimą ir kitus susijusius klausimus.

Seimas pernai gruodį leido iki 2024 metų pabaigos išpirkti šiuo metu nuomojamą Klaipėdos SGD terminalo laivą-saugyklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką