2016-01-28 09:20 Atnaujinta 2016-01-28 09:22

Klaipėdos uoste – ilgiausias kada nors įplaukęs tanklaivis

Prie bendrovės „Klaipėdos nafta“ antrosios krantinės buvo prišvartuotas beveik 281 m ilgio tanklaivis „HRVATSKA“. Tiek Klaipėdos uosto, tiek bendrovės veiklos istorijoje tai ilgiausias tanklaivis, į jį kraunamas mazutas, pranešė įmonė.
Ilgiausias į Klaipėdos uostą įplaukęs tanklaivis yra 280 metrų ilgio.
Ilgiausias į Klaipėdos uostą įplaukęs tanklaivis yra 280 metrų ilgio. / Uosto nuotr.

Iki šiol ilgiausio tanklaivio, kada nors prišvartuoto prie AB „Klaipėdos nafta“ krantinių, ilgis siekė 275 m – tai „HS Alcina“, atplaukęs 2014 m.

Tanklaivis „HRVATSKA“ plaukioja su Kroatijos vėliava, tikslus jo ilgis – 280,89 m. Laivo talpyklose gali būti gabenama 166 tūkst. tonų naftos produktų. Atsižvelgiant į Klaipėdos uosto įplaukos kanalo gylį ir leistiną grimzlę prie krantinių, į laivą planuojama perkrauti apie 100 tūkst. tonų mazuto.

„Metų pradžią ženklina naujas rekordas, kuris rodo, jog gebame priimti didelių gabaritų tanklaivius, o tai įgalina mūsų klientus planuoti efektyvesnę krovinio logistiką. Žvelgiant į perspektyvą, esame optimistiški dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos suplanuotų uosto krantinių rekonstrukcijų bei akvatorijos gilinimo darbų. Mums tai būtų didelė paspirtis didinant naftos produktų krovos galimybes ir įgyjant konkurencinį kokybinį pranašumą tarp kitų Baltijos uostų terminalų“, – sako Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Mazutas – vienas iš pagrindinių AB „Klaipėdos nafta“ terminaluose perkraunamų naftos produktų.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Laivai didėja

„Sparčiai plėtojant uostą, kasmet didėja galinčių įplaukti laivų parametrai. Tai yra signalas, kad ateityje galėtume saugiai įvesti dar didesnius laivus ir esant prastesnėms oro sąlygoms, bus būtina iš esmės keisti uosto įplaukos kanalo parametrus, mažinant laivų plaukimo per vartus posūkio kampą. Bus būtina perstatyti pietinį molą“, – sako Eduardas Ringis, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos uosto kapitono pavaduotojas.

2014 metais uoste buvo pakrautas šešiais metrais trumpesnis, 274 m ilgio ir 49 m pločio, tanklaivis „HS Alcina“, o daugiausiai krovinio – 106 000 tonų pernai išgabeno tanklaivis „Delta Sky“.

Pernai į Klaipėdos uostą įplaukė 215 laivų, ilgesnių kaip 200 metrų, o 2014 m. – 198.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą