Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 26d. 14:33

Kodėl atsakingos įmonės pritraukia ir išlaiko geriausius darbuotojus?

Darbuotojas
„Shuterstock“ nuotr. / Darbuotojas

Ar kada nors galvojote, kaip motyvuoti darbuotojus? Kaip sukurti svajonių komandą ir ją išlaikyti?

Tyrimai rodo, kad sveika darbo atmosfera, kolegų ir vadovų dėmesys, galimybė tobulėti darbuotojus motyvuoja labiau nei augantis atlyginimas. Norint gerinti įmonės įvaizdį, vidinę atmosferą ir pritraukti geriausius specialistus įmonės dėmesys turėtų krypti ne tik į pelną. Atsakingos įmonės, kurios siekia ne trumpalaikės sėkmės, skiria vis daugiau dėmesio tiek savo darbuotojams, tiek prasmingoms socialinėms veikloms.

Įmonė - tai žmonės

Įmonės vadovų dėmesys darbuotojui atsiperka ne tik finansiškai, bet ir padeda pasiekti ilgalaikius tikslus, užtikrina mažesnę kolektyvo kaitą, didesnį produktyvumą ir geresnius rezultatus

Įmonės vadovų dėmesys darbuotojui atsiperka ne tik finansiškai, bet ir padeda pasiekti ilgalaikius tikslus, užtikrina mažesnę kolektyvo kaitą, didesnį produktyvumą ir geresnius rezultatus. Negana to, tokie darbuotojai gavę pasiūlymą pereiti į kitą darbovietę vien dėl didesnio atlyginimo susimąstys - ar ten aš būsiu gerbiamas, kokia bus darbo atmosfera, kokia tos įmonės reputacija, ar galėsiu realizuoti save socialiai atsakingose veiklose?

 

10 veiklų, kurios padės mėgautis geidžiamo darbdavio reputacija:

  1. Kartą metuose atlikite anoniminę ar atvirą darbuotojų apklausą apie jų savijautą, pageidavimus, lūkesčius, iššūkius ir problemas. Atidžiai analizuokite rezultatus. Remdamiesi apklausos rezultatais organizuokite veiklas, skatinančias teigiamas darbuotojų emocijas darbe.

  2. Įmonės patalpas įrenkite atsižvelgdami į darbuotojų pageidavimus: indaplovė, oro drėkinimo sistema, kondicionierius, rūšiavimo dėžės ir kt.

  3. Organizuokite bendrus darbuotojų pusryčius, kuriuose jie bus vaišinami arbata su imbieru, vaisiais ar bandelėmis. Pusryčių metu pasveikinkite gimtadienius švenčiančius darbuotojus, pasidalykite informacija apie organizuojamas naujas veiklas.

  4. Darbuotojus skatinkite dalyvauti sportiniuose renginiuose, nuotykių parkuose, organizuokite bendras sportines treniruotes.  

  5. Sudarykite sąlygas darbuotojams sportuoti darbovietėje trumpų pertraukėlių metu - stalo tenisas, stalo futbolas, smigis ir kt. žaidimai įmonės patalpose.

  6. Organizuokite bendras išvykas į jūsų regiono senelių namus. Dovanokite seneliams dovanas ir savo dėmesį.

  7. Į įmonę kvieskite vaikus iš jūsų regiono vaikų globos namų, surenkite vaikams šventę. Įmonės darbuotojus pakvieskite pasidalinti savo darbo patirtimi, profesijos pasirinkimo istorijomis. Kartu su vaikais ir darbuotojais praleiskite dieną žaisdami ir sportuodami.

  8. Įmonėje renkite ne tik produktyvumą skatinančius seminarus, bet ir paskaitas apie miego, sporto, meditacijų ar masažų naudą.

  9. Naujus darbuotojus supažindinkite su Jūsų įmonės darbuotojų etikos kodeksu.

  10. Darbuotojų pamėgtoje poilsio zonoje įrenkite svajonių lentą, kurioje darbuotojai galės rašyti savo svajones. Bendru balsavimu išrinkite įdomiausią svajonę ir ją įgyvendinkite. Skatinkite naujų idėjų generavimą ir apdovanokite aktyviausius darbuotojus.

rupi.lt/Rupi.lt
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką