Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 1d. 05:46

Kodėl Lietuvoje nyksta „Lukoil“ degalinės?

„Lukoil“ degalinė Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Lukoil“ degalinė Vilniuje

„Lukoil“ įpratę lankytis Varėnos gyventojai dabar yra priversti degalus pirkti iš „Baltic Petroleum“. Ir ne tik varėniškiai – į redakciją iš visų Lietuvos kampelių plūsta klausimai, o kur dingo „Lukoil“ degalinės.

„Lukoil“, kaip ir kitos Lietuvoje veikiančios rusiško kapitalo bendrovės ar tiesiog rusiškos prekės, susidūrė su boikotu – kai kurie Rusijos politikai nepritariantys tautiečiai nustojo pirkti rusiškas prekes.

„Baltic Petroleum“ Varėnoje
„Baltic Petroleum“ Varėnoje

Tačiau ne dėl to „Lukoil“ degalinių tinklas susitraukė. Bendrovės generalinis direktorius Ivanas Paleičikas 15min.lt pasakojo apie pasikeitimus įmonėje.

Atiduos 22 degalines

„Dalis „Lukoil Baltija“ eksploatuojamų degalinių nuosavybės teise priklauso ne „Lukoil Baltija“, o kitiems asmenims, kurie pagal nuomos ar jungtinės veiklos sutartis buvo perdavę šių degalinių valdymą „Lukoil Baltija“. Degalinės savininkui nusprendus nutraukti nuomos ar jungtinės veiklos sutartį, tokia degalinė turi būti grąžinama savininkui, o „Lukoil Baltija“ baigia savo veiklą tokioje degalinėje. Pastaruoju metu kaip tik ir buvo nutraukta jungtinės veiklos sutartis, todėl numatytos „Lukoil Baltija“ eksploatuotos degalinės buvo grąžintos jų savininkui“, – pasakojo jis.

„Lukoil Baltijai“ pagal 2003 metais sudarytą jungtinės veiklos sutartį įmonė „Baltic Petroleum“ perdavė 22 degalines.

Konkurencijos taryba tyrė visų degalinių perėmimą, įpareigojo „Lukoil Baltija“ grąžinti visas 22 degalines, kurios buvo įgytos įgyvendinus koncentracijas prieš tai nepranešusi Konkurencijos tarybai ir negavusi jos leidimo. Dėl 16 iš 22 degalinių įgytų degalinių buvo skirtos baudos.

„Lukoil“ generalinio direktoriaus teigimu, „Baltic Petroleum“ aptarnaus visas „Lukoil“ korteles, todėl degalinių perdavimas patogumų sukelti neturėtų.

22 degalinės yra Palangoje, Šilalėje, Priekulėje, Šeduvoje, Radviliškyje, Trakuose, Varėnoje, Vilniuje, Šalčininkuose, Kaune, Prienuose, Šakiuose, Jurbarke, Alytuje, Kėdainiuose, Lazdijuose ir Raseiniuose.

„Lukoil Baltija“, I.Paleičiko teigimu, jau perdavė savininkams visas degalines, kurios buvo eksploatuojamos nuomos ar jungtinės veiklos sutartimis. Daugiau pasikeitimų „Lukoil Baltija“ degalinių tinkle nenumatyta.

„Lukoil“ generalinio direktoriaus teigimu, „Baltic Petroleum“ aptarnaus visas „Lukoil“ korteles, todėl degalinių perdavimas patogumų sukelti neturėtų.

I.Paleičikas: „Lukoil“ gali pasitraukti ir iš Lietuvos

Didžiausiai privataus kapitalo Rusijos naftos grupei „Lukoil“ traukiantis iš Estijos ir kitų Europos šalių mažmeninės prekybos degalais rinkos, Lietuvos „Lukoil Baltija“ prezidentas naujienų agentūrai BNS sakė, kad tokio likimo ateityje galima tikėtis ir Lietuvoje.

Pasak Ivano Paleičiko, planų parduoti bendrovę kol kas nėra, tačiau visos naftos bendrovės per penkerius metus, tikėtina, pasitrauks iš Baltijos šalių mažmeninės prekybos rinkos.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Lukoil Baltija“ vadovas Ivanas Paleičikas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Lukoil Baltija“ vadovas Ivanas Paleičikas

Jis teigė negalintis pasakyti, kas galėtų įsigyti „Lukoil Baltiją“, tačiau mano, kad pirkėjų atsirastų: „Kol kas neparduodama, tai nenorėčiau apie tai kalbėti. Lietuvoje yra pinigų – faktas, tai pirkėjų atsiras.“

Estijos prekybos degalais operatorė „Olerex“ perka „Lukoil Eesti“, valdančios 37 degalines, akcijas. Sandorio vertė neskelbiama. Pernai „Lukoil“ pardavė degalinių tinklus Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Ukrainoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką