Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Koncernas SBA praneša apie įspūdingą augimą

augimas
augimas
0
A A

Vienos didžiausių Baltijos šalyse pramonės įmonių grupių – koncerno SBA – valdomos baldų įmonės ne tik sėkmingai išlaikė krizės egzaminą, bet ir toliau demonstruoja spartaus augimo rezultatus. Per pirmąjį šių metų pusmetį SBA baldų grupės įmonių pardavimai išaugo 14,3 proc. ir sudarė 236 mln. Lt.

Pasak SBA baldų kompanijos generalinio direktoriaus Ričardo Kiaurakio, pagrindinės augimo priežastys – ilgalaikių kontraktų tęstinumas, geras mūsų produkcijos kokybės ir kainos santykis, bei plėtra naujose rinkose. „Laikomės nuoseklios ir pastovios investavimo į įmonių gamybos plėtrą ir naujausias technologijas politikos. Tai leidžia mums išlikti konkurencingais ir patikimais partneriais mūsų klientams”, – pasakojo Ričardas Kiaurakis.

Virš 90 proc. visos Koncerno SBA valdomų baldų įmonių produkcijos yra eksportuojama. „Pasaulinė ekonomikos recesija gerokai paveikė visų šalių pirkėjų elgseną – žmonės pradėjo atidžiau rinktis, ką pirkti. Kokybiška produkcija ir konkurencinga kaina tapo lemiamais veiksniais, prieš priimant sprendimą dėl  vienokio ar kitokio daikto įsigijimo. Tai, kad SBA baldų kompanijos eksporto apimtis nuolat auga, rodo, kad patenkiname net ir reikliausių klientų poreikius”, – tvirtino R.Kiaurakis.

SBA baldų kompanijos generalinis direktorius džiaugiasi, kad kompanija yra  didžiausia Švedijos  IKEA partnerė Lietuvoje: „IKEA yra labai reiklus klientas, tad atitikti jų keliamus reikalavimus nėra paprasta. Džiaugiamės, kad visos mūsų investicijos į naujausias technologijas, aukšta kompetencija ir ilgametė patirtis leidžia išlikti didžiausiais Švedijos giganto partneriais Lietuvoje.”

Konsoliduoti koncerno SBA valdomos didžiausios Lietuvoje baldų grupės pardavimai 2009 m. siekė 441,07 mln. litų, o 2010 m. pardavimų apimtys paaugo iki 444,74 mln. litų. SBA valdo šešias baldų gamybos įmones Lietuvoje ir Rusijoje –  UAB „Visagino linija“, AB „Klaipėdos baldai“, AB „Šilutės baldai“, AB „Kauno baldai“, UAB „Germanika“ ir UAB „Novo Mebel“ (Rusija).

SBA taip pat vysto plyno lauko investicijų projektą Mogiliove (Baltarusija). Investicijos dydis sieks 43,7 mln. Lt, o planuojama modernių natūraliu lukštu dengtų baldų – stalų, lentynų, miegamojo ir svetainės baldų gamybos pradžia – 2012 m. vasara.

Dar 36 mln. litų SBA jau investuoja į Šilutės rajone veikiančią gamyklą „Germanika”, kur bus įdiegta naujausia „vilktų“ korpusinių baldų gamybos technologija. Planuojama gamybos pradžia – šių metų spalio mėnuo.

„Pusmečio rezultatai nuteikia tikrai optimistiškai. Turint omeny, kad baldų sektorius irgi yra sezoninis ir paprastai pirmas pusmetis nebūna pats geriausias, tad tikimės, kad antrą pusmetį sulauksime dar didesnio pardavimų augimo”, – pridūrė R.Kiaurakis.

SBA yra strateginis investuotojas, valdantis vieną didžiausių verslo grupių Lietuvoje. Ją sudaro 26 įmonės, veikiančios mūsų šalyje ir užsienyje. Pagrindinės veiklos sritys  – baldų ir lengvosios pramonės gamyba bei mažmeninė baldų prekyba. SBA priklauso vienoms pažangiausių Lietuvos įmonių „Utenos trikotažas“ ir „Klaipėdos baldai“.

informacija
ŠILUTĖS BALDAI, AB
Vadovas: Asta Dijokienė Darbuotojų sk.: 737 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
SBA, UAB koncernas
Vadovas: Arūnas Martinkevičius Darbuotojų sk.: 63 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
VISAGINO LINIJA, UAB
Vadovas: Algis Makūnas Darbuotojų sk.: 724 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
IKEA INDUSTRY LIETUVA, UAB
Vadovas: Inga Urbonavičiūtė Darbuotojų sk.: 684 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką