Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 18d. 12:48

Konkurencijos taryba tiria komunalinių atliekų tvarkymo rinką

Atliekos
Atliekos

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Panevėžio miesto savivaldybės sprendimų, organizuojant komunalinių atliekų tvarkymą, atitikties Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 4 straipsnio reikalavimams. Tyrimas pradėtas gavus verslo atstovų skundą.

2013 m. net septyni Konkurencijos tarybos tyrimai dėl konkurenciją ribojančių viešojo administravimo subjektų veiksmų buvo susiję su konkurencijos teisės pažeidimais komunalinių atliekų tvarkymo sektoriuje.

Šiuo metu Konkurencijos taryba vykdo keturis tyrimus susijusius su komunalinių atliekų tvarkymu savivaldybėse, – teigė Š.Keserauskas.

„Šiuo metu Konkurencijos taryba vykdo keturis tyrimus susijusius su komunalinių atliekų tvarkymu savivaldybėse. Noriu priminti savivaldybių atstovams, kad Konkurencijos tarybos ekspertai yra parengę trumpą 15 punktų klausimyną, kuris padės greitai įvertinti galimą sprendimo poveikį konkurencijai ir taip išvengti konkurencijos teisės pažeidimų.“ – sakė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Konkurencijos taryba, įvertinusi savo patirtį tiriant įvairių Lietuvos savivaldybių sprendimus dėl komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų, 2014 m. vasario mėnesį pradėjo rinkos tyrimą dėl komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų teikimo, kuris turėtų būti baigtas šių metų rudenį. Šio tyrimo tikslas – išanalizuoti komunalinių atliekų tvarkymo sektorių ir pateikti pasiūlymus, kaip tobulinti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą Lietuvoje.

BFL nuotr./Šarūnas Keserauskas
BFL nuotr./Šarūnas Keserauskas

Konkurencijos taryba taip pat primena, kad Konkurencijos tarybos ekspertų parengtos Sprendimų poveikio konkurencijai gairės išsamiai paaiškina viešojo administravimo subjektams, kaip rengti teisės aktus, kad šie neiškraipytų konkurencijos ir užtikrintų vienodas rinkos dalyvių veikimo sąlygas įvairiose ekonomikos srityse. Savivaldybių sprendimų poveikio konkurencijai vertinimas yra ypač aktualus organizuojant transporto, atliekų surinkimo, daugiabučių administravimo, šilumos ūkio paslaugų teikimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką