Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 24d. 10:53

Krematoriume Kėdainiuose – rekordinis kremacijų skaičius: planuoja plėtrą, mažės savikaina

Kėdainiuose veikiančio krematoriumo priestato vizualizacija
Įmonės „K2 LT“ nuotr. / Kėdainiuose veikiančio krematoriumo priestato vizualizacija

Vienintelis šalyje veikiantis „Lietuvos krematoriumas“ pirmąjį metų pusmetį atliko rekordinį kremacijų skaičių ir planuoja plėtrą – ketinama pastatyti Kėdainiuose esančio krematoriumo priestatą ir įrengti dar vieną kremavimo liniją. Tam numatoma investuoti iki 2 mln. eurų, plėtrą planuojama įgyvendinti per ateinančius metus, – skelbiama AB „K2 LT“ pranešime spaudai.

„Šalyje vis labiau populiarėjant kremavimui ir didėjant kremacijų skaičiui, jaučiame plėtros reikalingumą ir matome dar vienos linijos poreikį. Šiuo metu turimomis dviem linijomis galime atlikti iki 10 000 kremavimų per metus, šiemet jų planuojame atlikti daugiau kaip 7 000, – sako „Lietuvos krematoriumo“, valdomo lietuviško kapitalo įmonių grupės „K2 LT“, vadovas Bernardas Vilkelis. – Išlaikome stabilią rinkos dalį, žmonės vertina mūsų teikiamą pagarbaus ritualinio kremavimo paslaugą, klientai pasitiki įmone, o tai šios paslaugos sektoriuje yra itin svarbu. Taip pat manome, kad padidinus pajėgumus mažės paslaugos savikaina“.

Šiuo metu turimomis dviem linijomis galime atlikti iki 10 000 kremavimų per metus.

„Lietuvos krematoriume“ 2020 m. pirmąjį pusmetį atlikti 3 975 kremavimai – kremacijų skaičius padidėjo 67 proc. palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Įmonės „K2 LT“ nuotr./Kėdainiuose veikiančio krematoriumo priestato vizualizacija
Įmonės „K2 LT“ nuotr./Kėdainiuose veikiančio krematoriumo priestato vizualizacija

Pasak B.Vilkelio, buvo išnaudota beveik 80 proc. turimų pajėgumų. Be to, šiemet „Berent“ atlikto tyrimo duomenys rodo, net 73 proc. apklaustųjų velionio kremavimą vertina palankiai, todėl, tikėtina, kremacijų nuosekliai daugės. Kasmet Lietuvoje miršta apie 40 tūkst. žmonių, tad kremavimo paslaugai populiarėjant, pajėgumai bus plečiami ir toliau.

Šiuo metu krematoriume veikia dvi linijos – pirmoji pradėjo veikti 2011 m., o antroji – 2016 m. Planuojama, kad naujoji linija taip pat bus pirmąsias dvi linijas įrengusios vokiečių kompanijos IFZW. Šios kompanijos kremavimo paskirties įrenginiai naudojami daugelyje Vakarų Europos ir Azijos šalių, o ir Lietuvoje su jais dirbama kone dešimtmetį. Naujosios linijos pajėgumas būtų panašus į jau dabar veikiančių ir siektų iki 5000 kremacijų per metus.

Kasmet Lietuvoje miršta apie 40 tūkst. žmonių.

Pasak B.Vilkelio, nors įmonė neatsisako planų įrengti krematoriumą ir viename didžiųjų miestų, šiuo metu susitelkiama į Kėdainiuose esančio krematoriumo plėtrą: „Lokalus krematoriumas būtų orientuotas į mažesnę kremavimo apimtį, tai būtų labiau atsisveikinimo namai su kremavimo galimybe, o ne krematoriumas. Jiems būtų naudojami kiti technologiniai sprendimai, kurie negalėtų atliepti stipriai didėjančio paslaugos poreikio Lietuvos mastu. Lokaliai jau investuojame į atsisveikinimo namus.“

Įmonės „K2 LT“ nuotr./„K2 LT“ vadovas Bernardas Vilkelis
Įmonės „K2 LT“ nuotr./„K2 LT“ vadovas Bernardas Vilkelis

Dar šiais metais „K2 LT“ planuoja atidaryti modernius atsisveikinimo namus „Rekviem“ Kaune. Jie skirsis nuo tradicinių laidojimo namų teikiamomis paslaugomis, aptarnavimo standartu ir modernesniu požiūriu į atsisveikinimą su artimuoju.

Siūlymas dėl „Lietuvos krematoriumo“ plėtros bus teikiamas akcininkams artimiausiame bendrovės akcininkų susirinkime.

AB „K2 LT“ pajamos per pirmąjį šių metų pusmetį išaugo 58 proc., palyginti su 2019 m. sausio-birželio mėn., ir siekė 1,1 mln. eurų. Pirmasis šių metų pusmetis buvo geriausias „K2 LT“ istorijoje pagal visus rodiklius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką