Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kruonio technologijų parko teritorija ruošiama investicijoms

„Lietuvos energija“
L+ nuotr. / „Lietuvos energija“
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie technologijų parko Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) teritorijoje projekto prisidedanti bendrovė „Lietuvos energija“ perka inžinerinės infrastruktūros projektavimo paslaugas.

Iki 2013 metų pabaigos įrengus privažiavimo kelią, vandentiekio ir nuotekų tinklus, bus pasiūlyti tiesioginėms užsienio investicijoms paruošti žemės sklypai.

Planuojama, kad į Ūkio ministerijos ir viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ vystomą Kruonio parką pritraukti investuotojai šioje teritorijoje įrengs stambius duomenų centrus, bus plėtojami aukštųjų technologijų, gamybos bei tiriamojo pobūdžio energetikos projektai.

Parko teritorija ypač palanki plėtoti tokio pobūdžio projektus, nes šalia jau yra išvystyta Kruonio HAE infrastruktūra: įrengtos patikimos telekomunikacijos, užtikrintas stabilus elektros energijos tiekimas.

Infrastruktūros projektavimo paslaugas perkanti „Lietuvos energija“ parko teritorijoje ketina nutiesti privažiavimo kelią su apšvietimu, taip pat įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklų sistemas. Visa tai potencialiam investuotojui leis sutaupyti laiko ir iškart planuoti statybos darbus.

„Jau yra paruoštas Kruonio technologijų parko teritorijos detalusis planas, taip pat atlikta atranka dėl poveikio aplinkai vertinimo. Įrengus infrastruktūrą teritorija bus patrauklesnė investuotojo atėjimui ir projekto vystymui.

Tai padidintų Lietuvos galimybes regione pritraukti stambių užsienio investuotojų, kurie specializuojasi informacinių technologijų srityje“, – apie projekto perspektyvas kalbėjo „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Technologijų parko Kruonio HAE teritorijoje projektą 2010 metais Vyriausybė pripažino kaip itin svarbų Lietuvos ekonomikai ir įtraukė į pramoninių parkų infrastruktūros valstybės projektų sąrašą.

„Lietuvos energija“ inžinerinės infrastruktūros plėtrai iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų sieks gauti apie 9 mln. Lt paramos. Prie projekto realizavimo bendrovė ketina prisidėti ir savo lėšomis. 

Priklausomai nuo investuotojų poreikio ketinama pasiūlyti keletą žemės sklypų 30 ha dydžio Kruonio parko teritorijoje.

Inžinerinės infrastruktūros projektavimo paslaugų pirkimo nugalėtojai turėtų paaiškėti 2013 metų sausį. Parengus projektus planuojama pirkti ir statybos darbus, kuriuos ketinama atlikti iki 2013 metų pabaigos.
 

informacija
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 401 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 400 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką