Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 15d. 09:01

Kur darbuotojų kaita Lietuvoje didžiausia: ir ten, kur uždirba 800 eurų, ir ten, kur darbdavys negaili 2 tūkst. eurų

Darbo paieška
123RF.com nuotr. / Darbuotojai

Didžiausia darbuotojų kaita Lietuvoje jaučiama ir vienus mažiausių atlyginimų mokančiame mažmeninės prekybos sektoriuje, ir didžiausių algų negailinčiose IT bendrovėse. Tiesa, priežastys, kodėl šiuose dviejuose sektoriuose darbuotojai juda greičiau negu kitur, skiriasi kaip diena ir naktis. 15min panagrinėjo, kokią įtaką darbuotojų kaitai padarė pandemija ir kodėl vienuose sektoriuose darbuotojo išėjimas iš darbo – įvykis, o kituose – kasdienybė.

Skaičiuojama, kad vieno darbuotojo praradimo ir jo pakeitimo kitu išlaidos prilygsta dviem jo mėnesiniams atlyginimams. Tačiau išėjęs darbuotojas įmonei reiškia ne tik tai – tai ir papildomas darbas bandant pakeisti jį kitu, ir papildomos valandos apmokant naują kolegą, ir kirtis reputacijai, nes įmonės su didele darbuotojų kaita rinkoje atrodo ne itin patraukliai.

Visgi tai, kaip dažnai darbuotojai nuspręs ieškoti laimės kitur, priklauso ne tik nuo įmonės pastangų, bet ir nuo sektoriaus. Vienose srityse darbuotojai keičiasi it svečiai viešbučiuose, o kituose darbuotojo išėjimas jau prilygsta svarbiai žiniai.

15min nutarė panagrinėti, kokiuose sektoriuose Lietuvoje darbuotojų kaita didžiausia ir kas tai lemia. Taip pat kiek šis rodiklis siekia konkrečiose įmonėse – tiek didžiuosiuose Lietuvos prekybos tinkluose, tiek IT bendrovėse.

Pandemija pristabdė norą keisti darbą

Pastaraisiais metais Lietuvoje darbuotojų kaita buvo gerokai įsibėgėjusi. Tiesa, pandemija šį pagreitį prislopino.

Įmonės „Baltic Salary Survey“ apklausos duomenimis, vidutinė bendra kaita Lietuvoje 2020 metais siekė 18,3 proc., kai 2019 metais – 19,2 proc., o dar prieš metus – 19,8 proc.

Panašius, tik šiek tiek didesnius skaičius atskleidė ir tarptautinės konsultacijų įmonės „Korn Ferry“ tyrimas, parodęs, kad pastaruosius trejus metus darbuotojų kaita siekė 21–23 proc.

123RF.com nuotr./Darbuotojai
123RF.com nuotr./Darbuotojai

O štai 2016 metais vidutinė darbuotojų kaita Lietuvoje, „Baltic Salary Survey“ duomenimis, buvo tik 13,5 proc.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką