Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 22d. 11:00

Kurie Lietuvos darbdaviai šiemet sukūrė daugiausia naujų darbo vietų

„Shift4 payments“ biuras 15min tema
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darbuotojai

Daugiausia naujų darbo vietų nuo šių metų pradžios sukūrusių įmonių TOP 20 lyderiauja „Danske Bank“, vežėjų įmonė „TERMO trans“ ir laikinojo įdarbinimo bendrovė „Headex“.

Sparčiausiai besiplečiančios Lietuvos įmonės per metus įdarbina ir po kelis šimtus darbuotojų, parodė 15min sudarytas „Daugiausia naujų darbo vietų šiemet sukūrusių darbdavių sąrašas“. Šį sąrašą sudarėme atlikę „Sodros“ duomenų analizę.

Daugiausia, 780 naujus darbuotojus, nuo šių metų pradžios pasamdė „Danske Bank“. Iš viso lapkričio pabaigoje įmonėje dirbo 3841 darbuotojas. O, kaip 15min neseniai pasakojo „Danske Bank“ IT centro Lietuvoje vadovas Giedrius Dzekunskas, steigiant šį centrą 2014 metais čia ketinta įdarbinti tik 350 darbuotojų. Pagal pirminį planą tik apie 300 darbuotojų planuota priimti ir 2012 metais įsteigtame "Danske Bank" globalių paslaugų centre.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Danske Bankas“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Danske Bankas“

„Danske Bank“ komunikacijos projektų vadovė Živilė Brazė 15min pasakojo, kad šiemet buvo daugiausia įdarbinta programinės įrangos kūrėjų ir pinigų plovimo prevencijos specialistų. Tarp kitų darbuotojų – vertybinių popierių prekybos technologijų specialistai, verslo analitikai, duomenų valdymo, viešųjų pirkimų, žmogiškųjų išteklių ekspertai bei teisininkai.

Antrasis daugiausia naujų darbo vietų sukūręs darbdavys, „Girtekos“ įmonių grupei priklausanti logistikos bendrovė „TERMO trans“, įdarbino jau pora šimtų mažiau – 591 darbuotoją. O trečioje sąrašo vietoje atsidūrusi laikinojo įdarbinimo bendrovė „Headex“ nuo 2019 metų pradžios pasamdė 456 darbuotojus.

Daugiausia samdė transporto bendrovės

Per šiuos metus aktyviausiai samdė transporto bendrovės. Net 8 iš 20-ties daugiausia naujų darbo vietų Lietuvoje įkūrusių įmonių buvo transporto bendrovės.

Ketvirtoje sąrašo vietoje esanti logistikos įmonė „Hegelmann transporte“ nuo šių metų pradžios pasamdė 439 darbuotojus.

Net 8 iš 20-ties daugiausia naujų darbo vietų Lietuvoje įkūrusių įmonių buvo transporto bendrovės.

„Įmonė plečiasi tiek geografiškai, tiek paslaugų prasme, todėl ryškiai augo ir mūsų darbuotojų skaičius. Be to, pernai atidarėme naują logistikos centrą, kuris leido dar labiau sustiprinti poziciją Lietuvoje. Tad jei anksčiau teikdavome daugiausia pervežimo paslaugas, tai dabar siūlome ir sandėliavimo“, – 15min sakė vokiečių kapitalo įmonės „Hegelmann transporte“ marketingo vadovė Agnė Ambrazevičienė.

Pašnekovė tvirtino, kad įmonėje dirba ir užsieniečių – tarp vairuotojų yra ukrainiečių, o administracijoje darbuojasi įvairių tautybių specialistų.

Tarp daugiausia šiemet samdžiusių vežėjų taip pat yra „Hoptransa“, „Manvesta“, „Girtekos“ grupės įmonės – „ME transportas“, „Girteka logistics“ ir kitos.

Penktoje daugiausia darbuotojų įdarbinusių įmonių sąrašo vietoje – pastatų administravimo ir valymo paslaugas teikianti įmonė „Corpus A“, kurios darbuotojų skaičius nuo 2019 metų pradžios padaugėjo 436 darbuotojais. Iš viso įmonėje dirba 1420 darbuotojų.

Vienintelis sąrašo prekybininkas

Lietuvoje veikiantys prekybos tinklai yra vieni didžiausių darbdavių Lietuvoje. Tačiau „Sodros“ duomenų analizė atskleidė, kad tarp daugiausia 2019 metais samdžiusių įmonių yra tik vienas prekybos tinklas – „Lidl Lietuva“.

„Sodros“ duomenimis, 2019 lapkritį „Lidl Lietuva“ turėjo 328 darbuotojais daugiau negu sausio mėnesį.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Lidl“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Lidl“

„Lidl Lietuva“ personalo vadovė Sandra Savickienė 15min tvirtino, kad šiuos darbuotojų pokyčius labiausiai lėmė tinklo plėtra. Šiais metais „Lidl“ atidarė tris parduotuves.

„Beveik 90 procentų naujų darbuotojų papildė parduotuvių personalą, o likusi dalis įdarbinta logistikos centre ir administracijoje. 2020 metais taip pat numatomas darbuotojų skaičiaus augimas, kuris labiausiai priklausys nuo tinklo plėtros“, – tvirtino S.Savickienė.

Ir naujas fabrikas, ir „Barclay's“ darbuotojų paveldėtojas

Šiemet įmonės „Freda“ atidaryta gamybos bendrovė „Geras baldų fabrikas“, gaminanti baldus IKEA, jau įdarbino daugiau nei 300 darbuotojų.

Daugiausia naujų darbo vietų sukūrusių įmonių sąraše taip pat yra „HCL Technologies“, į kurią buvo perkelta dalis „Barclay's“ operacijų centro darbuotojų, orlaivių nuomos ir užsakomųjų skrydžių įmonė „GetJet Airlines“, taip pat Gedimino Žiemelio, Remigijaus Milašiaus ir Jono Stragio kontroliuojama baldų gamybos ir interjero dizaino sprendimų įmonė „Fitsout“.

Daugiausia naujų darbo šiemet sukūrusių darbdavių sąrašą sudarėme išanalizavę „Sodros“ pateikiamus įmonių darbuotojų skaičiaus skirtumus 2019 metų sausį ir 2019 metų lapkritį. Beje, sudarydami sąrašą atmetėme įmones, kurių darbuotojų skaičius augo dėl vidinių reorganizacijų, įmonių sujungimų ar kitų nenatūralių priežasčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:00
24:59
00:45

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką