Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 11d. 08:00

Kūrybiškas verslas: panevėžiečių stiklo gaminiai pripažinti pasaulyje

UAB Glasremis produkcija
Projekto partnerio nuotr. / UAB Glasremis produkcija

Kad menininkas gali būti sėkmingas verslininkas įrodė Remigijus Kriukas – stiklo studijos UAB „Glasremis“ įkūrėjas. Jau antrą dešimtmetį sėkmingai veikiančios įmonės vadovas yra pripažintas stiklo meistras visame pasaulyje, realizavęs savo kūrybinį potencialą ir įkūręs nuosavą verslą. Šiandien įmonės pardavimų vadybininkas Rimantas Rečiūnas kalba apie maksimaliai išnaudojamus gamybinius pajėgumus ir sparčiai ilgėjantį užsienio užsakovų sąrašą.

Eksportuoja į 20 šalių

Įmonę R. Kriukas nusprendė įkurti palikęs tuometinį darbą, kuriame buvo atsakingas už meninio stiklo bazę. Tuomet panevėžietis kurį laiką bandė pragyvenimui užsidirbti kurdamas autorinius darbus, tačiau po kelerių metų gimė vizija, leidusi realizuoti ne tik savas idėjas, bet ir pasiūlyti darbo vietas stiklo meistrams.

2000 m. priimtas rizikingas sprendimas įkurti stiklo dirbtuves pasiteisino – šiandien „Glasremis“ rankų darbo stiklo gaminiai parduodami visame pasaulyje. Panevėžyje įsikūrusioje meninio stiklo studijoje gaminami įvairūs dekoratyviniai meninio stiklo dirbiniai, skirti interjero puošybai, dovanoms ir suvenyrams. Įmonėje taip pat kuriamos ir stiklo skulptūros, naudojamos kaip interjero detalės didesnėse erdvėse. „Glasremis“ produkcija kuriama dviejų įmonės dizainerių – Remigijaus Kriuko ir Indrės Stulgaitės-Kriukienės.

Tiesa, preciziškai pagaminti aukštos kokybės dirbiniai Lietuvoje beveik neužsilieka – į užsienį įmonė eksportuoja apie 80 proc. gaminių. Dekoratyviniai gaminiai pasiekia ne tik Europos šalis – jie tiekiami į tokias valstybes kaip Indija, Libanas, Kinija, Japonija, JAE, Kanada.

Projekto partnerio nuotr./Stiklo dirbinių gamyba
Projekto partnerio nuotr./Stiklo dirbinių gamyba

Išskirtiniai pirkėjai

Tik pradėjus plėtoti stiklo gamyklos veiklą didelės tokių dirbinių paklausos Lietuvoje nebuvo, tad greitai buvo pradėta žvalgytis į užsienio rinkas: „Tuometiniai darbuotojai pagamino įvairių gaminių ir išvyko į pagrindinę interjero parodą Farnkfurte. Į šią parodą vykstame kasmet. Čia galime sutikti beveik visus savo klientus, aptarti ateities planus, parodyti sukurtus naujus gaminius“, – pasakoja R. Rečiūnas.

Kadangi įmonės parduodama produkcija yra dekoratyvinė, pirkėjai linkę kreipti dėmesį ne į gaminio funkcionalumą, o į estetinę išvaizdą. „Tai dažniausiai meno ir grožio vertintojai, tad itin didelį dėmesį privalome skirti gaminių kokybei ir nepriekaištingam išbaigtumui“, – teigia pašnekovas.

Siekiant aukščiausių standartų įmonėje naudojamos tik itin kokybiškos žaliavos ir medžiagos. Tai pastebi ir vertina ilgamečiai klientai. Su kai kuriais iš jų įmonė bendradarbiauja jau daugiau kaip 10 metų.

Kartu stipresni

Pasak R. Rečiūno, įmonei įsitvirtinti konkurencingoje rinkoje padėjo kūrybingų ir patyrusių darbuotojų komanda. Šiuo metu įmonėje dirba 22 darbuotojai, kurie padeda realizuoti įvairiausius klientų užsakymus.

„Nėra abejonių – didžiausias mūsų turtas ir pasididžiavimas – aukštos kvalifikacijos, turintys didelę patirtį stiklo meistrai ir visa patyrusi darbuotojų komanda“, – džiaugiasi R. Rečiūnas.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Siūlykite savo produktus / paslaugas užsienio rinkoms!

Nežinote nuo ko pradėti? Pasikonsultuokite! Aukštos kokybės konsultacijoms eksporto ir įmonių tarptautinio bendradarbiavimo klausimais – priemonė EXPO KONSULTANTAS LT. Įmonės jau gali teikti paraiškas dėl kompensacijų už konsultacijas išmokėjimo (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir INVEGA svetainėse).

Finansavimas planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui, įskaitant reikalingus bandymus ir tyrimus – priemonė EXPO SERTIFIKATAS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas produkcijos pristatymui užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose – priemonė NAUJOS GALIMYBĖS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Finansavimas įmonių grupių (klasterių) veikloms, nukreiptoms į naujų eksporto rinkų paiešką (konsultacinėms, įskaitant ekspertines, paslaugoms, narystei tarptautiniuose tinkluose, rinkodaros priemonių, skirtų įsiliejimui į tarptautinius tinklus rengimui ir kitoms išlaidoms) – priemonė VERSLO KLASTERIS LT (daugiau informacijos ieškokite Ūkio ministerijos ir ES INVESTICIJOS svetainėse).

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką