Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 18:13

Daliai BTV darbuotojų – tik simbolinės išeitinės kompensacijos

2012-aisiais BTV šventė 20-metį
Gretos Skaraitienės nuotr. / BTV sezono pristatymo akimirka

Baltijos televizijos darbuotojai teigia nežinantys naujųjų kanalo savininkų planų ir sako, kad atleidimo lapelius gavo dauguma kolegų. Žinomi BTV veidai skirtingai vertina galimybes išsaugoti vedamas laidas kitą sezoną. Dalis televizijos darbuotojų turės verstis su itin mažomis išeitinėmis pašalpomis, nes dirbo už minimalią algą papildomai gaudami honorarus. BTV vadovas Liutauras Elkimavičius sako suprantantis žmonių problemas, tačiau nurodo, jog nuostolingai dirbęs kanalas turėjo rasti būdų išlikti.

15min.lt kalbinti Baltijos televizijos darbuotojai pasakojo, kad šiuo metu kanale tvyro gedulingos nuotaikos. Atleidimų lapelius gavo praktiškai visi televizijos darbuotojai. Kokios laidos išliks, nežino ir prodiuserinės kompanijos. Viskas naujųjų šeimininkų rankose.

Situaciją komplikuoja tai, jog dalis televizijos etatinių darbuotojų dirbo už mininalų atlyginimą papildomai prisidurdami pagal autorines sutartis. Išeitinės pašalpos skaičiuojamas tik nuo minimalios algos. Tai itin skaudi problema išformuojamai BTV žinių tarnybai.

Viskas styguojama

„Gyvenom kaip galėjom. Atėjo nauji savininkai, jie kels savo sąlygas“, – sakė L.Elkimavičius.

BTV generalinis direktorius Liutauras Elkimavičius
Liutauras Elkimavičius

„Šiuo metu viskas styguojama – dėliojami tinkleliai, peržiūrimi biudžetai. Atlikus galimybių studiją bus pereinama prie planavimo, toliau jau prie veiksmų. Bus labai užimta vasara. Tačiau apie konkrečius planus kalbėti dar anksti“, – 15min sakė BTV vadovas L.Elkimavičius.

Pasak jo, būtų neprotinga, jei vienam savininkui priklausantys kanalai kovotų dėl tos pačios auditorijos panašiomis laidomis. Stengiamasi rasti optimalų variantą ir BTV orientuoti į kiek jaunesnę auditoriją. „Norime, kad geriausios laidos išliktų, tačiau reikia atsižvelgti į galimybes“, – teigė kanalo vadovas.

Daug žmonių iš televizijos išeina, tačiau su visais kalbama ir stengiamasi ieškoti bendrų sprendimų. Dalis žurnalistų ir techninių darbuotojų karjerą tęs LNK televizijoje sujungus kanalų žinių tarnybas ir techninę bazę. Tačiau didžiajai daliai BTV personalo teks savarankiškai ieškotis naujos darbo vietos.

Norai neatitinka galimybių

Paklaustas, ar darbuotojų skundai, kad išeitinės kompensacijos skaičiuojamos nuo minimalios algos yra pagrįsti, L.Elkimavičius atsakė, jog viskas daroma laikantis įstatymų: „Kiekvienas atvejis yra žmogiškai sunkus. Tačiau aš nesu savininkas. Aš esu valdytojas. Nei BTV, nei LNK nepažeidžia jokių įstatymų. Sumokamos visos išeitinės, kompensuojamos nepanaudotos atostogos“.

Jis patvirtino, kad dalis darbuotojų dirbo pagal autorines sutartis. „Kuriančių žmonių gyvenime yra honorarai. Kartais nebūna pastovios darbo vietos, pavyzdžiui, operatoriams. Kai kurie turi tokias sutartis. Žmogiškai žiūrint, aišku, kad žmonės norėtų gauti daugiau. Buvo susitikimas su žinių tarnyba, kuriame kalbėjome, kad jei nebūtų tų honorarų, galbūt dalies darbuotojų irgi nebūtų buvę. Galim žiūrėti dar plačiau. Visi nori kuo daugiau, tačiau jei visi gautų tiek, kiek nori, tai gal ir tos įmonės nebūtų. Gyvenom kaip galėjom. Atėjo nauji savininkai, jie kels savo sąlygas“, – paaiškino L.Elkimavičius.

Laukia informacijos

"Visada žaidžiu garbingai ir laukiu, kol man bus praneštas televizijos sprendimas", - teigė A.Klivečka.

Gretos Skaraitienės nuotr./Vakaro svečias
Arnas Klivečka

Žinomi BTV žurnalistai skirtingai vertino savo galimybes likti pasikeitus kanalo formatui. „Nesu etatinis darbuotojas, todėl visų pasikeitimų nežinau. Tokioje pozicijoje esu kiekvieną pavasarį. Su laida sutartis sudaroma tik vienam sezonui. Niekas nežino, ar po dviejų mėnesių ji liks. Tai sprendžia kanalo vadovybė. Jei tikėti gandais, kad kanalas bus skirtas auditorijai iki 45 metų, tai „Sąmokslo teorija“ gali ir nepritapti“, – sakė žurnalistas Arnas Klivečka.

Jis minėjo kol kas kitų pasiūlymų neturintis ir jų neieškantis, kol neišgirdo BTV vadovybės pozicijos: „Tiesiogines laidas daryti yra pakankamai sudėtinga, todėl dabar planuoju mėnesį ilsėtis. O toliau žiūrėsim, kaip bus. Šiuo metu kitų pasiūlymų tikrai neturiu. Visada žaidžiu garbingai ir laukiu, kol man bus praneštas televizijos sprendimas. Tikiuosi, kad laiko manevrui liks“.

Jis prisiminė, jog būtent Baltijos tevizijoje gimė jo vedama laida. „2002 m. „Sąmokslo teorija“ gimė Baltijos televizijoje. Suprantu, kad dalies laidų neliks, bet čia nieko nepakeisi. Neisi ir nesakysi, kas aš esu vienas iš televizijos veidų. Tokia yra realybė“, – minėjo A.Klivečka.

Amžinos vertybės

ƒ„Prie naujų baldų interjero visada labai tinka retro staliukas“, – pastebėjo L.Kybartienė.

Laima Kybartienė
Laima Kybartienė

Keturiolika metų BTV dirbanti Laima Kybartienė 15min.lt sakė nežinanti, kas jos laukia, tačiau vylėsi, jog naujieji kanalo šeimininkai jos vedamą „Sveikinimų koncertą“ eteryje paliks. „Kol kas nieko negaliu planuoti, nes pati nieko nežinau. Viskas keičiasi. Į televiziją įliejamas naujas kraujas. Kol kas neaišku, kokia bus programa. Su manimi dar nebuvo kalbėta. Turime būti iki rudens, bet vyliuosi, kad išliksime ir ilgiau“, – sakė ji.

Pasak L.Kybartienės, į laidas, kuriose yra daug gerumo, švelnumo, šilumos, žiūrima šiek tiek ciniškai, tačiau jos yra tikros: „Tai parodo 14 metų Baltijos televizijoje. „Sveikinimų koncerto“ reitingai nemažėja, laida atsiperka. Tai nėra nei banalu, nei sentimentalu. Tikiu, kad tai supras ir naujieji savininkai. Tačiau aš neprapulsiu bet kokiu atveju“.

Laidų vedėja neslėpė, kad permainos kolektyve yra skausmingos. „Laikai keičiasi. Gyvenime niekas nestovi vietoje. Televizija yra gyvas organizmas. Žmonės per daugybę metų susibūna, susidraugauja, susiklijuoja. Vieni apie kitus daug ką žino. Atsiranda tikras, šiltas ryšys. Ir kada jis išardomas, tai visada yra skausminga“, – minėjo pašnekovė.

L.Kybartienė teigė, kad uždarius „Sveikinimų koncertą“ ji be darbo neliktų: „Manau, kad yra galimybės darbo rasti kitose televizijose. Galų gale yra ir radijas, kuriame galėčiau vesti laidas. Žiūrovui reikalinga tiesa, šiluma, nuoširdumas. Baltijos televizija yra kambarys, kuriame stovi seni baldai. Ateina nauji žmonės gyventi, jie viską dažo naujai ir perstatinėja. Tačiau jie išmintingi, todėl tikiu, kad keisdami viską naujai jie paliks tai, kas buvo gera. Prie naujų baldų interjero visada labai tinka retro staliukas“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

07:46
01:30
01:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką