Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lapkritis „Klaipėdos naftai“ – rekordinis

 „Klaipėdos nafta“
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / „Klaipėdos nafta“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bendrovė „Klaipėdos nafta“ lapkritį perkrovė 829 tūkst. tonų naftos produktų ir gavo 14,5 mln. litų pajamų – atitinkamai 11 ir 23 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Tai geriausias lapkričio mėnesio rezultatas įmonės istorijoje. Šiemet per vienuolika  mėnesių terminale perkrauta 7,2 mln. tonų krovinių – 5 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Pajamos išaugo 9 proc. iki 115 mln. litų.

„Bendrovės istorijoje buvo tik trys mėnesiai, kai krovos apimtys viršijo 800 tūkstančių tonų, todėl toks rezultatas yra išskirtinis, tačiau dėsningas – visi bendrovės darbuotojai, o ypač krovos padalinys, dirba pasiaukojančiai. Ne mažiau svarbu ir tai, kad pajamos šiemet auga sparčiau nei krovos apimtys, vadinasi, pasiteisina strategija dirbti be tarpininkų. Optimistiškai nuteikia ir besipildantis ilgalaikių sutarčių portfelis – tai padės užtikrinti stabilią krovą vasarą, kai natūralus krovinių srautas paprastai išsenka“, - pažymėjo „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

R.Masiulis informavo, kad sėkmingai pabaigus derybas su didžiausiu terminalo klientu – „Orlen Lietuva“ – terminalo aprūpinimas kroviniais 2011 metais bus praktiškai užtikrintas. Rugsėjo 14 dieną „Klaipėdos nafta“ pasirašė ilgalaikę sutartį su bendrove SOMITEKNO Ltd., kuri leis užsitikrinti vakuuminio gazolio krovą iki kitų metų rugpjūčio, o lapkričio 22 dieną buvo pasirašyta ilgalaikė sutartis su bendrove „Gazprom Neft Trading GMBH“ dėl mazuto krovos.

„Beveik užpildytas užsakymų portfelis ir užsitęsusios derybos neleidžia optimistiškai vertinti Venesuelos naftos krovos perspektyvų artimiausiu laikotarpiu, tačiau su pirkėjais iš Baltarusijos kalbamės apie tolimesnes perspektyvas. Gruodį terminale lankysis Venesuelos naftos pramonės atstovai, su kuriais taip pat kalbėsimės apie bendradarbiavimo galimybes“, - sakė „Klaipėdos naftos“ vadovas.  

„Klaipėdos nafta“ pernai uždirbo 37,603 mln. litų grynojo pelno – 31,5 proc. daugiau nei 2008 metais, bendrovės apyvarta pernai siekė 116,349 mln. litų – 2,7 proc. mažiau nei 2008-aisiais.

Valstybei priklauso 70,63 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

 

 

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 392 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką