15min be reklamos
2022 12 07, 08:57

LAT: „Maxima LT“ įmonė neteisėtai įsigijo valstybinį žemės sklypą Vilniuje

Įmonės „Maxima LT“ kontroliuojamos bendrovės „Vatubela“ ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sandoris dėl valstybinės žemės sklypo pardavimo Vilniuje, šalia Žirmūnų tilto ir bendrovės „Tele2“ būstinės, yra neteisėtas, todėl turi būti panaikintas, galutinai nusprendė teismas.
Prekybos tinklas „Maxima“
Prekybos tinklas „Maxima“ / „Maxima“ nuotr.

Tačiau ar šiuo atveju turi būti pritaikyta restitucija ir sklypas grąžinta valstybei, dar kartą spręs Apeliacinis teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas lapkričio 15 dieną panaikino verslui palankią Apeliacinio teismo pernai lapkritį priimtą nutartį – tuomet teismas atmetė viešąjį interesą ginančio prokuroro reikalavimą pripažinti žemės pirkimo–pardavimo sutartį negaliojančia bei taikyti restituciją.

„Apeliacinės instancijos teismas netinkamai aiškino ir taikė valstybinės žemės pardavimą ne aukciono tvarka reglamentuojančias teisės normas, todėl padarė nepagrįstą išvadą, jog atsakovei („Vatubelai“ – BNS) naudojantis ne pagrindiniu statiniu, o sklype esančia automobilių aikštele ir ateityje neketinant plėtoti veiklos, susijusios su tokio statinio naudojimu, buvo teisinės prielaidos parduoti valstybinės žemės sklypą lengvatine tvarka“, – rašoma LAT nutartyje.

LAT taip pat panaikino Apeliacinio teismo sprendimą nereikalauti restitucijos ir šią bylos dalį perdavė jam nagrinėti iš naujo.

Vilniaus apygardos prokuratūra siekė, kad tiek negaliojančia būtų pripažinta sutartis, tiek pritaikyta restitucija jį grąžinant valstybei, o įmonei sumokant 912,3 tūkst. eurų.

Vilniaus apygardos teismas 2019 metų liepą tokį prokuroro ieškinį patenkino visiškai – įpareigojo „Vatubelos“ ir NŽT sandorį nutraukti, o turtą grąžinti valstybei. Pasak teismo, sklype esanti aikštelė neturi aiškios funkcinės priklausomybės ar apibrėžto naudojimo, nėra įregistruota Nekilnojamojo turto registre, todėl ji nesuteikia teisės į sklypo nuomą ar pardavimą lengvatine tvarka.

Tačiau Apeliacinis teismas po metų atmetė prokurorų pretenzijas ir nutarė, kad įmonės ir NŽT sandoris, leidžiantis disponuoti 0,25 ha ploto sklypu Sporto g. 16, yra teisėtas.

„Vatubela“ skype planavo plėtoti biurų, gyvenamųjų bei komercinių patalpų kompleksą. 2019-ųjų pabaigoje įmonė greta valdytus penkis sklypus perleido NT plėtros bendrovei „Galio group“. Pastaroji skelbė juose planuojanti statyti daugiabučius ir investuoti 30 mln. eurų.

„Vatubelą“ iki 2020-ųjų ją valdė Nyderlandų bendrovė „Lincoln Land Erste“, rodo Registrų centro duomenys.

„Maxima LT“ ir „Galio group“ yra susijusios per akcininkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką