Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Latvijoje PVM knygoms, periodiniams leidiniams, portalų prenumeratai mažinamas iki 5 proc.

Latvijos parlamentas (Saeima) priėmė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisas, kuriomis jo tarifas iki 5 proc. mažinamas knygoms, periodiniams leidiniams ir naujienų portalų prenumeratai.
laikraštis
laikraštis / 123RF.com nuotr.

Pataisoms įsigaliojus, lengvatinis 5 proc. PVM tarifas bus taikomas knygoms, įskaitant vadovėliams, brošiūroms, bukletams bei panašiems spaudiniams, paveikslėliams, piešiniams ir spalvinimo knygelėms vaikams, natų spaudiniams, žemėlapiams, taip pat elektroninėms knygų versijoms.

Be to, toks tarifas taip pat galios žiniasklaidos spaudiniams ar elektroniniams leidiniams, įskaitant laikraščiams, žurnalams, informaciniams biuleteniams ir kitiems periodiniams leidiniams, viešai platinamiems naujienų portalų pranešimams.

Latvijoje lengvatinis 5 proc. PVM tarifas knygoms galiojo iki 2009 metų, kai buvo padidintas iki 21 proc., vėliau sumažintas iki 12 procentų.

Nacionalinės statistikos tarnybos duomenimis, nuo 2009-ųjų knygų leidėjų ir knygų tiražai šalyje kasmet mažėjo, o pernai knygų buvo išspaudinta mažiausiai nuo Latvijos nepriklausomybės atkūrimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką