Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijos išbandymo neišlaikiusi „Palink“ Lietuvoje ilsėtis neturės kada

„Iki“ parduotuvėje pirkėjus suerzino aštrus kvapas.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Latvijos išbandymo neišlaikiusi „Palink“ Lietuvoje ilsėtis neturės kada
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuostolingai Latvijoje veikusi „Palink“ pardavė visas latviškas „Iki“ parduotuves. Tačiau ir Lietuvoje lengva nebus – į didžiųjų prekybos centrų klientus ir pajamas nusitaikė Europos mažmeninės prekybos tinklai.

Latvija – per maža sėkmei. Be to, bendrovei „Palink“ Latvijoje buvo iškelta nemokumo byla. Esą dėl to bendrovė atsisveikino su Latvija – 51 parduotuvė „Iki“ buvo parduoda įmonei „Mego“, kuri Latvijoje dabar valdys 104 parduotuves.

Rinkodaros specialistas Rytis Buračas išskyrė dvi galimas tokio „Palink“ sprendimo priežastis. Tikėtina, kad įmonei nepavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų ir todėl nuspręsta palikti Latvijos rinką. Tačiau taip pat realu, kad įmonė pardavė sėkmingai išvystytą verslą.

„Tiesiog toks verslo modelis – išvystai verslą ir jį parduodi. „Palink“ sėkmingai iš Lietuvos rinkos atėjo į Latviją su savo know-how, su savo lietuviška konkurencija, kokios nebuvo nei Latvijoj, nei Estijoj, užėmė tam tikrą rinkos dalį, sugeneravo tam tikrus pelnus“, – 15min.lt sakė R.Buračas.

Jo teigimu, „Palink“ tinklui sekėsi: „Jų plėtra buvo gera – jie nutarė mažesnes parduotuves statyti atokesnėse vietoje, naujuose rajonuose, miesto rajonuose, ne centruose, buvo ganėtina didelė plėtra, jie augo.“

„Lidl“ išbandymas

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovas Laurynas Vilimas aiškino, kad kiekviena rinka yra labai skirtingai – nors Lietuva ir yra Baltijos rinkos dalis, iš tiesų labai skiriasi nuo Latvijos ir Estijos rinkų.

Atėjus naujiems stipriems veikėjams, esami rinkos dalyviai praras tiek pirkėjus, tiek kažkokius pardavimus, tikrai taip bus, – sakė R.Buračas.

„Kiekvienos šalies rinka yra labai skirtinga. Lietuvos rinka tikrai labai skiriasi nuo latvių ir estų rinkų. Kiekvienoje toje šalyje priimami tik tai rinkai, tik tai šaliai būdingi ir reikalingi sprendimai, kaip tie prekybos tinklai mato save tenai veikiantys. Tikrai negalvoja niekas taip, kad, jeigu veikė Lietuvoje, tai taip pat veiks ir Latvijoje“, – 15min.lt sakė L.Vilimas.

Pasak jo, Lietuvoje prekybos tinklai plėtrą jau yra įvykdę: „Dabar plėtra gali būti pavadinta labiau esamų parduotuvių atnaujinimas, restauravimas. Vienos uždarymas ir kitos atidarymas.“

Lietuvoje tiek „Palink“, tiek kitų prekybos tinklų dar laukia išbandymai. Didžiausiu, ko gero, taps Vokietijos mažmeninės prekybos tinklo „Lidl“ atėjimas.

„Atėjus naujiems stipriems veikėjams, esami rinkos dalyviai praras tiek pirkėjus, tiek kažkokius pardavimus, tikrai taip bus“, – sakė R.Buračas.

„Lidl“
„Lidl“

„Atėjusi „Prisma“ su savo didele skandinaviška patirtimi tiek metų dirba, o vadovai tik dabar sako, kad pagaliau suprato, kaip reikia dirbti Lietuvoje. Ar jie tą suprato, mes pamatysime iš finansinių rezultatų. Kad „Lidl“ atidėlioja pradžią, matyt, jie nėra užtikrinti, kad jie tikrai čia ateis ir padarys labai didžiulį proveržį“, – sakė rinkodaros specialistas.

Veikė nuostolingai

Portalas telegraf.lv rašo, kad 2012 metais „Palink“ Latvijoje nuostolis siekė 17,73 mln. eurų. Įmonės pajamos siekė 96,22 mln. eurų. Be to, 2011 metais „Palink“ iškelta nemokumo byla. Nors teismo sprendimas buvo palankus įmonei, „Palink“ teigia dėl to patyrusi nuostolių.

„Iki“ parduotuves Latvijoje įsigijusi bendrovė „Mego“ taip pat dirba nuostolingai. 2012 metais „Mego“ nuostoliai Latvijoje siekė 480 tūkst. eurų, apyvarta sudarė 50,42 mln. eurų.

Pagrindinis „Mego“ savininkas yra Latvijos milijonierius Michailas Ulmanas. Jam priklauso 62 proc. bendrovės akcijų. Taip pat „Mego“ akcijų turi Aleksandras Morozas (10 proc.), Grigorijus Vovk (10 proc.) ir Viktoras Karabanovas.

informacija
LIDL LIETUVA, UAB biuras
Darbuotojų sk.: 1606
IKI BAZĖ, UAB PALINK
Vadovas: Gerard, Gabriel, Georges Rog Darbuotojų sk.: 7320 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
IKI BAZĖ, UAB PALINK
Vadovas: Gerard, Gabriel, Georges Rog Darbuotojų sk.: 7316 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką