Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 09:50

Latvijos „PNB banka“ pripažintas nemokiu

PNB Banka
PNB Banka

Rygos Vidžemės apylinkės teismas komercinį banką „PNB banka“ (buvusį „Norvik banka“) paskelbė nemokiu.

„PNB banka“ bankroto bylą pagal bankų priežiūros tarnybos – Finansų ir kapitalo rinkos komisijos (FKRK) – ieškinį teismas nagrinėjo už uždarų durų.

„PNB banka“ bankroto administratoriumi teismas paskyrė FKRK pasiūlytą Vigo Krastinį.

„FKRK atidžiai stebės „PNB banka“ bankroto procesą, o Indėlių garantijų fondas, iš savo lėšų užtikrinęs apdraustų indėlių grąžinimą, bankroto procese bus kreditorius – reikalaus padengti visas su šiomis išmokomis susijusias išlaidas“, – teigiama FKRK pranešime.

Buvusi „PNB banka“ valdybos narė Anna Verbickaja pareiškė, jog bankas su tokiu teismo sprendimu nesutinka ir dėl jo kreipsis į prokuratūrą su prašymu jį panaikinti bei nutraukti nemokumo procesą. Tačiau ji pripažino, jog „PNB banka“ bankroto procesas prasidėjo, jo dabar neįmanoma sustabdyti.

Paskelbus banką nemokiu, jo valdytojai netenka įgaliojimų, jų teises ir pareigas perima bankroto administratorius. Bankas netenka teisės valdyti savo turtą, taip pat disponuojamą trečiųjų asmenų turtą.

FKRK inicijuotą „PNB banka“ bankroto bylą teismas pradėjo svarstyti rugpjūčio 29-ąją.

„PNB banka“ veikla FKRK nurodymu buvo sustabdyta rugpjūčio 15-ąją. Po savaitės „PNB banka“ šį sprendimą užginčijo Rygos rajono administraciniame teisme.

ECB, kuris FKRK prašymu nuo gegužės tiesiogiai prižiūrėjo šį banką ir daugiau nei prieš mėnesį nurodė neatidėliotinai spręsti kapitalo trūkumo bei kitas veiklos problemas, konstatavo, kad „PNB banka“ įsipareigojimai viršijo aktyvus.

„PNB banka“ rugpjūčio 19-ąją paskelbė, jog jo naujieji savininkai pasiryžę į jį investuoti 146 mln. eurų. Reaguodama į tai FKRK pranešė, jog jų noras sustiprinti banko kapitalą turėjo išreikštas anksčiau, atitinkami sprendimai priimami greičiau, pateikiant finansinio potencialo tokioms investicijoms įrodymus.

„PNB banka“ kontrolinį akcijų paketą iš Rusijos bankininko Grigorijaus Guselnikovo, Latvijoje įsivėlusio į skandalus, bei jo šeimos narių birželio pabaigoje įsigijo JAV ir Europos šalių investuotojų grupė.

FKRK tvirtinimu, leidimas šiam sandoriui nebuvo duotas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos: 1 Latvija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:17
01:11
04:05

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką