Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 spalio 8d. 15:45 , Atnaujinta: 2019 spalio 8d. 16:03

Lazdynų baseiną statanti „Irdaiva“ bankrutuoja, Vilniaus savivaldybė ramina

Ekskursija po Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centro statybų aikštelę
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centro statybų aikštelė šių metų birželį
Viena iš Vilniaus Lazdynų baseiną statančių bendrovių – „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“) – kreipėsi į teismą prašydama iškelti bankroto bylą. Tačiau Vilniaus savivaldybė tikina, kad tai neturėtų turėti įtakos šio svarbaus sostinei objekto statyboms, kadangi sutartis pasirašyta ne su šia įmone, o su konsorciumu. Bankrutuojanti bendrovė šįmet yra pasirašiusi ir daugiau svarbių sutarčių su Lietuvos oro uostais, Ignalinos atomine elektrine.

Kaip skelbia vz.lt, UAB „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“) vadovas Vitas Lopinys kreipėsi į teismą teigdamas, kad bendrovė nebegali vykdyti veiklos, kadangi susidūrė su finansiniais sunkumais ir nėra pajėgi vykdyti savo pagrindinės veiklos.

Prieš porą savaičių pakeitė pavadinimą

Vos prieš kelias savaites paskelbta, kad „Irdaiva“ keičia pavadinimą. Įmonė pranešimą apie pavadinimo keitimą pateikė Registrų centrui. Tuo metu bendrovės direktorius V.Lopinys BNS sakė, kad tai yra akcininko sprendimas, pavadinimas keičiasi, daugiau jis teigė nieko komentuoti negalintis.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Active Construction Management“ vadovas Vitas Lopinys
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Active Construction Management“ vadovas Vitas Lopinys

Registrų centro duomenimis, „Irdaivos“ akcijos priklauso Irmantui Kubiliui. „Irdaivos“ pardavimo pajamos pernai, palyginti su 2017-aisiais, sumenko 12,5 proc. iki 29,553 mln. eurų, grynasis pelnas smuko 2,5 karto iki 492 tūkst. eurų.

Statė Lazdynų baseiną

Pavadinimą pakeitusi „Irdaiva“ ne vienerius metus statė daug svarbių objektų sostinėje.

Šiuo metu vienas iš jų objektų buvo Lazdynų baseinas. Sovietmečiu statytas ir 2017-ųjų rugpjūtį nugriautas baseinas vis dar statomas. Vilniaus savivaldybė pasirašė sutartį su bendrovės „Irdaiva“ vadovaujamu konsorciumu, kuriame taip pat dalyvauja „Axis Power“, „MG Baltic“ valdoma „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Montuotojas“. Sutarties vertė – 21,8 mln. eurų.

Anot Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, kreipimasis dėl bankroto neturėtų turėti įtakos Lazdynų baseino statyboms.

„Savivaldybė kaip užsakovas dirba su jungtinės veiklos partneriais – „Active Construction Management“, „Axis Power“, „MG Baltic“ valdoma „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Montuotojas“, kurie neša solidarią atsakomybę. Tikimės tolesnio sutarties įsipareigojimų vykdymo“, – teigė jis.

Laimėjo ir daugiau projektų

Bendrovė, kaip rodo oficialūs duomenys, šiais metais taip pat yra laimėjusi Lietuvos oro uostų skelbtą konkursą už 1,49 mln. eurų. Bendrovė žadėjo atlikti įvairius statybos rangos darbus Vilniaus oro uoste.

Dar pora konkursų laimėta Ignalinos atominėje elektrinėje, o su Šilutės rajono savivaldybe liepos 23 dieną buvo pasirašiusi sutartį dėl kultūros namų rekonstravimo darbų. Projekto vertė – 4,8 mln. eurų.

Ši bendrovė buvo laimėjusi konkursą ir statyti vaikų darželį Vilniuje, Bajorų kelyje, tačiau ši sutartis buvo nutraukta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką