Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Legendinio butelio ir etiketės evoliucija

Jack Daniels
Jack Daniels nuotr. / Jack Daniels
Šaltinis: 15min
0
A A

Ši pakuotė yra viena iš labiausiai atpažįstamų pasaulyje ir naudojama beveik ant visko – pradedant marškinėliais ir baigiant knygų viršeliais, koncertų scenomis ir filmais. Gerai žinomas kvadratinis butelis juodos ir baltos spalvų etikete, papuoštas filigrano ornamentais ir pažymėtas prekės ženklu „Old No. 7“, daugeliui reiškia nepriklausomybę ir nekintamą kokybę.

„Kaip ir viskis, „Jack Daniel’s“ kultinis butelis yra laiko patikrintas produktas, – sakė Nelsonas Eddy, „Jack Daniel’s“ istorijos specialistas. – Butelis lėtai brendo visą savo daugiau kaip 100 metų istoriją ir neseniai buvo dar kartą atnaujintas. Tai nenutrūkstamas procesas, pradėtas dar paties misterio Jacko.“

Kai misteris Jackas Danielis iš Linčburgo Tenesyje (JAV) pirmą kartą 1866 m. įsteigė viskio varyklą, savo firminį viskį pardavinėjo statinėmis, kartais ąsočiais. Pilstyti į butelius viskis pradėtas šiek tiek vėliau.

Ilgainiui, siekdamas užtikrinti viskio, kuriam davė savo vardą, kokybę, Jackas Danielis nusprendė išpilstyti savo firminį produktą tiesiog viskio varykloje Linčburge. Iki tol platintojai ir didmenininkai iš viskio varyklos pirkdavo viskio statines ir patys jį išpilstydavo, dažnai į pačių pasirinktą tarą. Kiekvieno platintojo buteliai paprastai būdavo skirtingi. Galiausiai Jackas nusprendė, kad jo unikalus, išskirtinio skonio viskis yra vertas butelio, atspindinčio gėrimo charakterį.

„Nors kiti to laikmečio viskio gamintojai tenkinosi tuo, kad jų viskis buvo pilstomas į apvalius butelius, Jackas Danielis norėjo ko nors originalaus“, – paaiškino N. Eddy. 

Po kelių „Alton Glass Company“ iš Ohajo atstovų vizitų ir nesuskaičiuojamų butelių pavyzdžių Jackas Danielis savo viskiui išrinko kvadratinį butelį. Tai buvo vienas iš paskutinių pavyzdžių, kuriuos pardavėjas parodė Jackui – tai buvo ne toks butelis, kokius naudojo kiti viskio gamintojai. Būtent todėl jis ir tiko Jackui Danieliui. Misteris Jackas žinojo, kad jo medžio anglimis filtruojamas viskis yra išskirtinis, todėl norėjo tokio butelio, kuris atspindėtų gėrimo unikalumą. Jackas Danielis taip pat sakė, kad kvadratinis butelis sukelia tam tikrų asociacijų su žmogaus, pagaminusio šį viskį, savybėmis. Jackas paaiškino paprastai: „Tiksli butelio forma tiksliam žmogui, tokiam kaip aš.“

1895 metais Jackas Danielis pradėjo pilstyti viskį į kvadratinius butelius fleitos formos kakleliu – dabar gerai žinomą ir atpažįstamą kaip „Jack Daniel’s“ Tenesio viskio butelį. Popierinės etiketės atsirado vėliau. 

Amžių sandūroje „Jack Daniel’s“ kvadratiniai buteliai pradėti žymėti etiketėmis. Tiksli data, kada juoda etiketė su gerai žinomais filigrano raštais pirmą kartą papuošė butelius, yra gaubiama paslapties. Pagal pirmąsias etiketes ir butelius galima spėti, kad jų dizainas buvo sukurtas misterio Jacko gyvenimo pabaigoje ar netrukus po jos mirties 1911 metais. Dauguma Linčburgo miestelio gyventojų mano, kad dėdės Jacko viskio varyklą paveldėjęs Lemas Motlow juodą etiketę išspausdino norėdamas įamžinti dėdės Jacko išėjimą. Dabar, praėjus beveik 100 metų, juoda etiketė yra tarsi „Jack Daniel’s“ Tenesio viskio sinonimas.

Nors butelis, juoda etiketė, prekės ženklas „Old No. 7“ ir filigrano raštai išliko tokie patys, per daugelį metų buvo atlikta įvairių pakuotės pakeitimų. Misteris Jackas pradėjo išskirtinės pakuotės tobulinimo procesą, nuo statinės pereidamas prie ąsočio, paskui butelio ir, pagaliau, prie butelio su etikete. Kurį laiką viskis buvo pilstomas į gintaro ir kobalto mėlynos spalvos kvadratinius butelius. Kur kas retesni yra penktąjį XX a. dešimtmetį gaminti apvalūs buteliai juoda etikete, kai viskio varyklai dar vadovavo Jacko sūnėnas Lemas Motlow. Po kurio laiko, patobulėjus stiklo gamybai, kažkada buvę nuožulnūs butelio „pečiai“ tapo kur kas statesni. 2001 metais buvo išryškintos butelio kampų briaunos, toliau siekiant „Jack Daniel’s“ butelio išvaizda atspindėti aukščiausią jame laikomo viskio kokybę.

„Nors butelio ir etiketės pobūdis išliko toks pat, butelis ir etiketė buvo šiek tiek tobulinami,– pasakojo N. Eddy. – Esminiai dalykai išliko nepakitę: etiketė vis dar yra juodos ir baltos spalvų, butelis – vis dar kvadratinis, Jacko Danielio vardas ir nuo seno gerbiamas prekės ženklas „Old No. 7“ vis dar yra nurodomi, naudojamas ir gerai žinomas rėmelis .“

Drauge su stiklo patobulinimais visaip buvo keičiama ir etiketė. Iš pradžių juodoje butelio etiketėje puikavosi tik keli žodžiai. Priekinėje etiketėje paprasčiausiai buvo parašyta „Jack Daniel’s Old No. 7 Pure Lincoln County Corn Whiskey, Jack Daniel, Lynchburg, Tenn.“ ir nurodytas brandinimo amžius. Per pastaruosius 100 metų prie šių kelių paprastų žodžių buvo pridėti 28 papildomi žodžiai ir frazės, pavyzdžiui, „Quality“, „Sour Mash“, „Lem Motlow“ ar „Pop. 361“.

„Daugeliu atžvilgių etiketė, kurią pristatome šiais metais, labiau panaši į originalią juodąją etiketę, sukurtą beveik prieš 100 metų, – sakė N. Eddy. – Sugrįžome prie paprastesnio, nesudėtingo stiliaus.“

Pavadinimas
Pavadinimas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką