Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 7d. 09:00

Lengvatikių ieškanti ir stebuklingą siurblį pardavinėjanti įmonė – VMI ir pareigūnų akiratyje

Moteris laukia pokalbio dėl darbo 15min tema
Vida Press nuotr. / Moteris laukia pokalbio dėl darbo

Internete gausu (ne)anoniminių atsiliepimų apie įmones „Kraleks“ ir „Sveika arabika“, kurioms vadovauja tas pats asmuo – Aleksejus Kraujalis. Iš kandidatų į šių įmonių darbuotojus atsiliepimų matyti, kad daugelis jų kalba apie šios įmonės lengvatikių paieškos schemą.

Ji veikia taip: darbo skelbimuose bendrovės atstovai ieško žmonių, kuriems reikalingas darbas, o tuomet siuntinėja jiems laiškus, kuriuose – labai nekonkretus darbo pasiūlymas, tačiau, kad nekonkretumas akių nebadytų, siūlomas lengvai uždirbamas solidus atlyginimas, o prie jo žadamos net atostogos įmonės sąskaita.

Šiuo pasiūlymu susiviliojusių žmonių paprašoma sumokėti už „mokymus“, už kuriuos atgauti pinigus, norintiems tai padaryti, itin nelengva – dažnas tiesiog numoja į šį mokestį ranka ir jis lieka šioms įmonėms. Ši įmonė pažįstama ne tik tiems, kurie neteko savo į „mokymus“ investuotų pinigų, bet ir Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) bei sostinės pareigūnams. Įtartina ji pasirodė ir personalo atrankų specialistei.

15min gavo laišką, kuris siunčiamas ieškantiems darbo asmenims (kalba netaisyta – 15min):

„Sveiki, su malonumu norime pranešti, jog pastebėjome Jūsų gyvenimo aprašymą. Siūlome išsamiau susipažinti su mūsų pasiūlymu bei atvykti į mūsų biurą kitam etapui. Jeigu šis pasiūlymas yra nebeaktualus, mes nuoširdžiai atsiprašome už sutrukdytą laiką.

Mūsų pagrindinis tikslas – tiesioginių pardavimų būdu platinti išskirtinę, ekskliuzininę, inovacinę produkciją, skirtą žmonių sveikatai ir gerovei. Dėka gamintojų ilgametės patirties ir puikaus marketinginio plano, produktus galima rasti virš 46 pasaulio šalių, klientus pasaulyje aptarnauja virš 5000 sėkmingų specialistų, Lietuvoje dirbame didžiausiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kt.. Įsitraukti į ilgametę veiklą kartu su mumis skatiname kasdiene motyvacija. Daugiau informacijos apie mus mes mielai jums pateiksime susitikimo metu.

Produktas

Šiuo metu pasirodo visiškai naujas, revoliucinis, analogų neturintis produktas. Šis modelis yra sukurtas šveicarų inžinierių, remiantis aukščiausios kvalifikacijos Europos medikų patarimais. Tai sveikatos, higienos ir aplinkos gerinimo prietaisas, kitaip sistema, kuri neturi sau lygių, turinti virš 20 sveikatos priežiūros ir higienos funkcijų. Pristatyti šią sistemą klientams yra malonu, nes sistema įveda daug teigiamų permainų į klientų gyvenimus visame pasaulyje. Senesnis modelis buvo parduotas dideliu tiražu ir pagerino milijonų žmonių gyvenimus. Plačiau apie produktą mielai jums papasakosime susitikimo metu.

Pasiūlymas

Šios naujienos dėka mes formuojame naujus pardavimų padalinius visoje Lietuvoje. Siūlomos veiklos specifika:

– susitikimai su klientais, jų konsultavimas;

– klientų motyvavimas ir aptarnavimo kokybės užtikrinimas;

– įmonės ir produkto įvaizdžio kūrimas;

– dokumentų, sutarčių tvarkymas.

Grafikas ir valandų skaičius bus nustatomas jūsų paties, atsižvelgiant į Jūsų asmeninius poreikius.

Finansinis uždarbis

Mūsų įmonė siūlo:

1. Pirmieji trys mėnesiai (3 mėn.): fiksuotas 680 Eur mėnesinis atlygis + Solidūs bonusai nuo rezultatų.

2. Vėlesniu laikotarpiu: fiksuotas 980 Eur mėnesinis atlygis + Solidūs bonusai nuo rezultatų.

(Finansinė prognozė: 1-3 mėn. 850-1300 Eur/1 mėn.; 3-12 mėn. nuo 1650 Eur/1 mėn.; po 1 metų nuo 2500 Eur/1 mėn.).

Klientai

Klientų sektorius yra labai platus: juridiniai asmenys – viešbučiai, spa centrai, vaikų darželiai, pagyvenusių žmonių centrai ir fiziniai asmenys – šeimos. Pagrindinis privalumas: susitikimai vyksta tik su potencialiais klientais pagal išankstinį susitarimą, užsakymą.

Reikalavimai

Vienas iš pagrindinių reikalavimų: praeiti apmokymus, gerai įsisavinti visą informaciją apie produktą ir mūsų pardavimų strategiją. Mūsų įmonės pranašumas – stipri pardavimų mokykla ir 30 metų patirtis tarptautiniu mastu. Mes apmokysime Jus, suteiksime daug efektyvios informacijos kaip tapti šios srities profesionalu.

Kiti bendradarbiavimo su mumis privalumai:

Pastovūs mokymai ir kvalifikacijos kėlimo seminarai;

Aukštos asmeninio tobulėjimo perspektyvos;

Neriboto europietiško atlygio perspektyvos;

Visos reikalingos darbui, aukštos kokybės priemonės;

Papildomas poilsis/atostogos įmonės sąskaita;

Kelionės, seminarai, poilsis užsienyje įmonės sąskaita.

Ačiū už Jūsų dėmesį. Mes nuoširdžiai tikime, jog Jūs viską supratote ir mes galime susitarti dėl susitikimo laiko mūsų biure. Prašome atsakyti artimiausiu metu elektroniniu paštu ir parašyti, kada Jums būtų patogu atvykti, aptarti visus rūpimus klausimus. Kitu atveju mums teks pasirinkti kitą kandidatą.

Tokį laišką pasirašo Vilniaus m. atrankos skyriaus administracija. 15min susipažino su keliais tokio paties turinio laiškais, kurie, kaip matyti, platinami iš skirtingų el. pašto adresų – vilnius@sveikatra.lt arba vln@orodaktaras.lt.

(Ne)atgaunamas mokestis už mokymus

Susiviliojusiems ir panorusiems pasidomėti šiuo darbu plačiau, pasiūlomas darbas su sąlyga, kad reikia įsigyti „mokymus“, kurių kaina yra 150 Eur. Kaip matyti iš rekvizitai.vz.lt likusių atsiliepimų, šie „mokymai“ tėra medžiaga, elektroniniu paštu siunčiama būsimam darbuotojui. Už „mokymus“ sumokėtą sumą žadama grąžinti, tačiau esą prikuriama įvairių apribojimų, pavyzdžiui, pasirašomas vekselis 10 tūkst. sumai, neva kaip užstatas, arba mokesčio grąžinimui iškeliamos neįgyvendinamos sąlygos, dėl kurių žmonės tiesiog numoja ranka ir pinigai lieka, kaip teigiama komentaruose, „sukčiams“.

Be to, laiške neįvardijamas produktas, kuriuo teks prekiauti. „Atrankos-pokalbio metu visa informacija pateikiama tarsi per miglą, daugiausia kalbama apie sveikatos produktų pardavimą įmonėms. Produktas kažkoks sveikatą gerinantis, lyg oro difuzorius, tačiau nė karto nėra tiksliai įvardinamas.

Pasirodo, kad tai – „Librex“ firmos dulkių siurblys, kainuojantis apie 1400–2100 eurų. Pokalbio metu daug detalių teigiama kitaip nei yra: pvz., kad užstatas atiduodamas po 3 susitikimų arba kad pirmus klientus Jums suderina, tačiau jūs einate pas savus iš pradžių ir iš jų rekomenduotų toliau ir pan.“, – atskleidžia tai, kas nepasakyta, buvęs įmonės darbuotojas, parašęs atsiliepimą apie įmonę „Kraleks“ portale rekvizitai.vz.lt šių metų birželį.

Rekvizitai.vz.lt nuotr. /Darbuotojo atsiliepimas apie UAB „Kraleks“
Rekvizitai.vz.lt nuotr. /Darbuotojo atsiliepimas apie UAB „Kraleks“

Dar vienas svarbus aspektas – pėdsakų slėpimas. Kitaip tariant, blogi komentarai „maskuojami“ rašant (arba iš kažkur nukopijuojant) beprasmius tekstus. Tai daroma minėtame tinklalapyje rekvizitai.vz.lt. Kitas naudojamas triukas – nuolatinių „prekinių ženklų“ keitimas. Iš atsiliepimų ir laiškų, su kuriais susipažino 15min, galima atsekti bent keturis skirtingo pavadinimo, bet iš esmės analogiško dizaino bei turinio svetaines, per kurias buvo viliojami potencialūs „darbuotojai“: r2-renaissance.com; medperlas.lt; sveikatra.lt; orodaktaras.lt. Kaip matyti iš domenų „whois“ registro duomenų, visų jų registruotojas Aleksejus Kraujalis, įmonių „Kraleks“ ir „Sveika arabika“ vadovas.

Iš vadovo pašto atsakinėja neaišku kas

15min pabandžius su šių įmonių vadovu susisiekti el. paštu, žurnalistė gavo laišką, kuriame teigiama, jog vadovas išvykęs, o sulaukus įmonės atsakymo be jokio asmens parašo ir žurnalistei paraginus patikslinti, ką reikėtų cituoti nuo įmonės tokiu atveju, taip ir nesulaukta prisistatymo, nors atsiųsti keli laiškai įmonės vardu iš esą išvykusio vadovo el. pašto.

Pirmiausia buvo sulaukta laiško, kurio niekas nepasirašo, kuriame gausu gramatikos klaidų, be to, jis siunčiamas iš vadovo el. pašto, kuris nurodomas viešai (kalba netaisyta – 15min): „Sveiki, vadovas šiuo metu yra išvykęs. Atsakymai: 1. Komentarų galima rasti kaip neigiamų, taip ir teigiamų , tiesą? Žmonės būna labai skirtingo budo, teisingai? 2. „Sveika arabika“ – prašome atsiusti bent vieną neigiamą komentarą ir bent vieną *įrodymą*, kodėl jus paminėjote šią įmonę šalia tokių „kaltinimų“. 3. Mes nieko „nespaminame“, yra žmonių, kam sunku prisiskambinti, tuomet siunčiamas laiškas su pasiūlymų (tokių iš siusta ne per daugiausiai ). 4.Tai nėra darbo pasiūlymas. Mes aiškiai nurodome ir informuojame susitikimo metu, kad tai *bendradarbiavimo pasiūlymas, mes ieškome partnerių*, kurie tarpininkaus prezentuojant produkciją. Šią informaciją galima rasti mūsų tinklalapiuose. 5. Mes atstovaujame kelias tarptautines įmones, kuriu reikalavimas, tiems kas *neturi patirties* pardavimuose, bet nori su mumis bendradarbiauti: praeiti apmokymus, įsisavinti mokymų medžiagą apie pardavimus ir produkcija, ir garantuoti kad šios žinios bus pritaikytos įmonės labui 150 Eur užstatų/garantų, kuris yra grąžinamas po nedidelio su klientais susitikimų skaičiaus. Sąlygos yra sąžiningos. Įmonė nenori veltui gaišinti savo laiką ir dalintis savo žiniomis. Yra sudaroma mokymų sutartis, kur viskas aiškiai yra aprašyta. Sutartį yra sudarė aukšto lygio teisininkai. Kiekvienas turi galimybė, prieš pasirašant, susipažinti su sutartimis ir sutikti arba nesutikti. 6. Kiek skirtingų tinklalapių įmonei turėti yra įmonės vidinis reikalas, tame nėra nieko ne teisėto“.

Jo kalba netaisyta – kas rašo su gausybe gramatikos klaidų, neaišku, mat atsakymus vietoj vadovo teikiantis asmuo neprisistato.

Netrukus žurnalistę pasiekia dar vienas laiškas: „Visų pirma: jums „kažkas“ atsiuntė ne įrodytą informaciją, kitaip gryną šmeižtą. Ir jus iškarto tai publikojate? T.Y. jums galima parašyti bet ką ir jus viską iškarto siunčiate į spaudą be jokios analizės?“. Dar po kurio laiko atsakantis už įmonės vadovą asmuo nusprendžia patikslinti atsakymą žurnalistei dar kartą: „Papildomas komentaras/klausimas: kodėl yra parašyta apie sukčiavimą ir apie tai kad yra siunčiamas tekstas ir viskas? 1. Yra pasiūlymas, vėliau detalus paaiškinimas visu sutarties sąlygų. Jeigu kažkas po to noriai pasirašo sutartį ir įmonę detaliai įvykdo savo apmokymų įsipareigojimus, pinigų grąžinimo sutarties sąlygos yra labai paprasto, lengvai įvykdomos ir sąžiningos, bet kažkas tiesiog tingi mokytis toliau, ir šmeižtų nori grąžinti pinigus, tai yra sukčiavimas? 2. Įmonė ne tik siunčia mokymų medžiagą kurią būtina išmokti, bet iškarto surengia video seminarus, paraleliai pardavimų specialistas veda individualias treniruotės, vėliau vyksta „Skype“ konferencijos su užsienio šalies specialistais kurie mums padeda. *Kodėl apie tai niekas nekalba?* 3. Jūsų perskaitytas komentaras apie vekselį yra labai senas, kodėl jus jį naudojate. Be to šis komentaras buvo paprastas nesusipratimas. MES JOKIŲ VEKSELIŲ NEIMAM IR NEPRAŠOME. Esame pasiruošė tai įrodyti. (O pas jus yra bent vienas liudytojas kuris tai patvirtintu?)“.

Metinė apyvarta neprimena tarptautinės įmonės

15min susisiekė su žmogumi, kuris gavo minėtą darbo pasiūlymą. Šis žmogus atsiuntė susirašinėjimą su įmonės atstovais, taip pat sutiko pasidalinti savo patirtimi bendraujant su šia įmone, tačiau nenorėjo, jog jo tapatybė būtų atskleista (redakcijai ji yra žinoma – 15min).

„Visų pirma man niekas neskambino, el. laiške prisistatęs Vilniaus miesto administracija asmuo telefonu nebendrauja, tik el. laiškais. Prieš 1,5 savaitės gavau kvietimą darbo pokalbiui, kvietime, išskyrus nurodomą algą, nepateikiama jokios konkrečios informacijos, tik formuojamas įspūdis, kad darbas labai lengvas, reprezentacinis, nereikalaujantis jokių žinių, tik įsisavinti teikiamų produktų savybės, kurios, be abejo, nėra pateikiamos“, – pasakojo jaunuolis, sulaukęs įmonės atstovų laiško.

Neturėdamas laiko į šį kvietimą vaikinas iškart neatsakė, o ir pasiūlymas jam iš pirmo žvilgsnio pasirodė nekonkretus ir ne toks, kokio jis ieškotų.

UAB „Sveika arabika“ internete pateikiama metinė apyvarta nė iš tolo neprimena tarptautinės įmonės, – pasakojo, kodėl kilo įtarimų, jaunuolis.

„Po darbo vis dėlto nutariau pasidomėti, kur čia tokios geros darbo sąlygos, kadangi apie minėtą įmonę „Oro daktaras“ nesu nieko girdėjęs. Juolab, labai sudomino tai, iš kur mano kontaktai gauti, nes nesiunčiau jokiems „daktarams“ gyvenimo aprašymo bei savo CV buvau įdėjęs vieninteliame tinklalapyje, kuriame prieš dieną tik aktyvavau savo sukurtą CV, o peržiūrėjo tik „Sveika arabika“, kurios internete pateikiama metinė apyvarta nė iš tolo neprimena tarptautinės įmonės“, – pasakojo, kodėl kilo įtarimų, jaunuolis.

Tuomet, kaip įprasta, jis bandė kuo daugiau sužinoti apie įmonę. „Kadangi šabloniniame kvietime, kuris dėl labai išplėtoto nekonkretaus teksto būtent toks ir atrodo, prisistatoma tarptautine sėkminga įmone (realiai čia ir buvo didžiausia kvietimo klaida), jos neturėtų būti sunku rasti. Vis dėlto apie „Oro daktaro“ įmonę nėra jokios informacijos įmonių kataloge, kuriame pateikiamos net mažiausios įmonės. Ši įmonė net negeneruojama „Google“ paieškos sistemos net ir nurodžius pateikiamą visos internetinės svetainės adresą, nors šiuo atveju jį galima vadinti tik tinklalapiu. Apie lietuviškosios įmonės pavadinimo versijos informacijos paiešką tuo metu taip pat nieko nebuvo galima rasti (keista – būdamas tarptautine įmone turėtum nesigėdyti paminėti savo ženklo tarptautinėje rinkoje). Norėdamas sužinoti, kokiais produktais prekiauja, irgi likau nieko nepešęs – produktų pavadinimai greičiau atsitiktinių žodžių deriniai. Rezultatas – nieko neradau nei apie įmonę, nei apie produktus, nors vėl paminėsiu, kad prisistatoma tarptautine įmone. Pakvipo visiška apgaule“, – toliau dėstė vaikinas.

Jo teigimu, peržiūrint skelbimą vis labiau akis badė, kad prisistatoma Vilniaus m. administracija, abstrakčiau pasakyti turbūt nepavyko. Nurodomas telefono numeris priklauso išankstinio apmokėjimo kortelei „Ežys“. „Čia greičiau tiktų operatoriaus konkurentų šūkis – turtuoliai irgi taupo. Prisivertus perskaityti visą nuobodų skelbimą į akis krenta papildomi privalumai: nemokomos kelionės, seminarai užsienyje, lubų neturintis atlyginimas. Internetinis tinklalapis primena kelių mokyklinio lygio referatų junginį, niekaip viso neperskaičiau dėl visiško tuščiažodžiavimo. Beliko tik vienas klausimas, kaip norima žmogų apgauti“, – sakė vilnietis.

Vieta, kaip ir priklauso šiai tarptautinei bendrovei, nurodoma gyvenamojo namo 4 aukšto bute, kuris pavadintas kabinetu, – ironizavo jis.

Išsiųsdamas atsakymą jis apsimetė labai susidomėjęs šiuo pasiūlymu ir gavo atsakymą dėl darbo pokalbio bei susitikimo vietos. „Vieta, kaip ir priklauso šiai tarptautinei bendrovei, nurodoma gyvenamojo namo 4 aukšto bute (Gabijos g. 32, 4-aukšt. 406 kab.,Vilnius), kuris pavadintas kabinetu“, – ironizavo jis. Vis dėlto vaikinas nusprendė į susitikimą nevykti, kadangi laikas ir vieta nebuvo patys palankiausi, o išeiti iš darbo anksčiau vien dėl smalsumo, kaip esą mėgins apgauti, nelabai sužavėjo.

„Vėliau jam išdėsčiau, kad jo apgaulės plane labai daug logikos klaidų, bent jau nereikėjo minėti esant tarptautinei įmonei, kur labai nesunku patikrinti. Vėliau kreipiausi į tinklalapio, kuriame buvo mano CV, administraciją, kad būtų užblokuojama „Sveikos arabikos“ prieiga prie žmonių duomenų, ne visiems tai gali būti akivaizdu. Nesinorėjo, kad būtų pasinaudota patikliais žmonėmis“, – pasakojo vaikinas.

Vėliau internete jis atrado ir forumo temą apie šį, kaip jis teigia, „tarptautinį rinkos gigantą“: „Žmogus pasakojo, kad apsilankęs pokalbyje gavo pasiūlymą susimokėti už mokymus 150 Eur ir darbas – jau rankose. Kažkodėl tikėjausi, kad kažką įmantriau sugalvos, nors pagalvojus...“

Beje, komentaruose ir atsiliepimuose apie įmonę minimi kiti žmonės – šių veiklų vykdytojai: Neringa Sabonaitytė, Mindaugas Cvilikas, Tadas Petrikas. Su jais 15min susisiekti nepavyko, viešai jų kontaktai neteikiami.

Ekspertė priminė auksinę taisyklę

Personalo atrankos įmonės „Emplonet“ direktorė Eglė Jackūnienė sakė neradusi šios įmonės pozicionuojamo skelbimo, todėl pabandė išskirti požymius, kurie turėtų sukelti įtarimų, skaitant darbo pasiūlymą. „Pirmas požymis, į ką siūlyčiau atkreipti dėmesį, yra informacija apie įmonę. Teisingai veikiančios įmonės viešai save pozicionuoja, todėl jei tokios informacijos nėra, susitikti nederėtų. Atsiliepimai apie įmonę taip pat labai svarbus dalykas. Juos reikia vertinti atsargiai, ne visada visi atsiliepimai atspindi tiesą“, – teigė E.Jackūnienė.

Asmeninio archyvo nuotr. /Personalo atrankos įmonės „Emplonet“ direktorė Eglė Jackūnienė
Asmeninio archyvo nuotr. /Personalo atrankos įmonės „Emplonet“ direktorė Eglė Jackūnienė

Kita vertus, pasak ekspertės, jei žmogus pats nesiuntė gyvenimo aprašymo arba neturi aktyvaus gyvenimo aprašymo skelbimų portalų puslapiuose, iš kur skambinantysis gavo jo telefono numerį ar el. paštą. Tai jau irgi esą yra ženklas.

„Antra, nesusigundyti darbo užmokesčiu, kuriuo bandoma suvilioti. Dažniausiai, darbo užmokestis yra pasakomas pokalbio dėl darbo metu, kartais telefonu ar nurodomas darbo skelbimuose. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį, kad skaičiai atitiktų darbo poziciją, jai keliamus reikalavimus. Darbo skelbimas ar suteikiama informacija telefonu, turi būti išsamūs: darbo pobūdis, atliekamos funkcijos, pozicijai keliami reikalavimai, sąlygos kuriomis darbuotojas dirbs. Jei bandoma pritraukti tik darbo užmokesčiu, neakcentuojant esminių sąlygų – jau kažkas negerai“, – įspėjo E.Jackūnienė.

Jei bandoma pritraukti tik darbo užmokesčiu, neakcentuojant esminių sąlygų – jau kažkas negerai, – įspėjo E.Jackūnienė.

Už mokymus, jos teigimu, gali prašyti susimokėti tada, kai tai nėra darbo santykiai, o veikiama, pavyzdžiui, individualios veiklos pagrindu. Taip dažnai esą veikia NT agentūros ar tinklinės rinkodaros kompanijos.

„Tačiau tokiu atveju asmuo dirba sau, kitos kompanijos pagalba. Teko susidurti ir su kitu atveju, kuomet pasirašoma paslaugų teikimo sutartis su asmeniu, kuriam už mokymus apmoka įmonė, tačiau asmuo privalo atidirbti tam tikrą laiką pas konkretų darbdavį. Šiuo atveju, labai svarbu atkreipti dėmesį, kokią sutartį nori pasirašyti įmonė, su kuria komunikuojate, ir kas joje parašyta“, – paaiškino personalo atrankos įmonės „Emplonet“ direktorė.

Jei tai darbo santykiai, pasak jos, ir turi būti parašyta „Darbo sutartis“, kurioje nurodomos būtinosios darbo sutarties sąlygos: darbo funkcija, darbo apmokėjimo sąlygos ir darbovietė, dėl kurių susitarus laikoma, kad darbo sutartis yra sudaryta. „Auksinė taisyklė, nepasirašinėti dokumentų, kurių nesuprantate, galioja jau nuo seno. Žmonės turi būti budrūs ir nepasikliauti lengvai uždirbamais pinigais“, – teigė E.Jackūnienė.

Registrų centre – trys A.Kraujalio vadovaujamos įmonės

Registrų centro atstovė spaudai Kristina Petrošienė 15min teigė, kad A.Kraujalis UAB „Kraleks“ vadovauja nuo 2010 m. liepos 1 d., įmonė registruota tų pačių metų liepos 7 d. „Akcininkas nuo steigimo akto datos, t.y. 2010-06-29. Paskutinės finansinės ataskaitos pateiktos tik už 2014 metus ir kelerius ankstesnius, vėlesnių nėra“, – sakė K.Petrošienė. Beje, internete prisistačiusio „darbuotoju“, likusiu be darbo, komentaras apie šią įmonę rašytas šių metų birželį.

UAB „Sveika arabika“, kurios vadovas ir akcininkas tas pats A.Kraujalis, registruota nuo 2016-07-26. Įmonė pateikė finansinę ataskaitą už 2016-uosius metus.

„Aleksejus Kraujalis, vadinamieji „nuopelnai“:

1. 302526315. UAB „Kraleks“. Vilniaus m. sav. Vilniaus m. A. Vivulskio g. 6-21. Uždaroji akcinė bendrovė. Sutvarkyti duomenys. Vadovas. Akcininkas. 2. 303341020. UAB „POLUKS“ Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Savanorių pr. 178. Uždaroji akcinė bendrovė. Sutvarkyti duomenys. Teisinis statusas neįregistruotas. Vadovas 3. 304310953 UAB „Sveika arabika“. Vilniaus m. sav. Vilniaus m. A. Vivulskio g. 6-21. Uždaroji akcinė bendrovė. Sutvarkyti duomenys. Teisinis statusas neįregistruotas. Vadovas. Akcininkas“, – tokią informaciją suteikė K.Petrošienė.

Skolinga valstybei

Tuo metu Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Edita Glumbakienė teigė, kad gyventojai, įtardami sukčiavimo atvejus ar su jais susidūrę, pirmiausia turėtų kreiptis į Policijos departamentą ir informaciją pateikti trumpuoju telefonu 112.

„Mokesčių administratorius pagal kompetenciją vertina, ar įmonės tinkamai vykdo savo mokestines pareigas, t. y. laiku pateikia privalomas deklaracijas, teisingai apskaičiuoja mokesčius ir laiku juos sumoka“, – teigė E.Glumbakienė.

UAB „Kraleks“ yra sulaukusi VMI dėmesio. „2016 m. Vilniaus AVMI, analizuodama bendrovės veiklą, nustatė su Gyventojų pajamų ir Pridėtinės vertės mokesčių deklaravimu ir sumokėjimu susijusių trūkumų, įmonei pateiktos rekomendacijos juos ištaisyti, į kurias mokesčių mokėtojas atsižvelgė“, – sakė Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė.

Bendrovė 2016 m. sumokėjo per 4 tūkst. eurų mokesčių, tačiau valstybės biudžetui vis dar yra skolinga daugiau kaip 1 tūkst. eurų mokesčių ir delspinigių. Tuo metu UAB „Sveika arabika“ 2016 m. sumokėjo beveik 700 eurų mokesčių, mokestinių skolų valstybei neturi.

VMI primena, kad kilus įtarimams, jog galbūt slepiami mokesčiai, neapskaitomos pajamas ar daromi kiti mokestiniai pažeidimai, apie tai galima pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudojant programėle „Pranešk“, užpildžius anketą VMI interneto svetainėje arba atvykus į gyventojų aptarnavimo padalinį.

Sulaukė skundo

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariato Komunikacijos poskyris informavo, kad vienos iš šių įmonių veikla tikrai buvo neseniai skųstasi, tačiau šiuo metu atliekamas informacijos patikrinimas ir patikslinamas ir sprendimo dėl ikiteisminio tyrimo nėra priimta.

„Svarbu paminėti ir tai, kad policija pradeda ikiteisminius tyrimus tik nustačiusi sukčiavimo požymius, kitu atveju panašūs turtiniai ginčai nėra policijos kompetencija, priskiriami civilinės teisės santykių sričiai ir sprendžiami teisme. Svarbu pažymėti ir tai, kad absoliuti ginčų dėl turtinių sandorių dauguma priskiriama civilinių teisės santykių reguliavimo sričiai ir nėra policijos kompetencija“, – teigiama 15min atsiųstame komentare.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinime konstatuojama, kad esminis sukčiavimo kaip nusikalstamos veikos požymis, skiriantis jį nuo civilinio ir darantis turto užvaldymą nusikalstamu, yra apgaulės naudojimas prieš turto savininkus, teisėtus valdytojus ar asmenis, kurių žinioje yra turtas, taip pat kreditoriaus galimybių atkurti savo pažeistas teises civilinėmis teisinėmis priemonėmis apsunkinimas arba panaikinimas. Apgaulė sukčiavimo atveju naudojama kaip asmens suklaidinimo ir turto užvaldymo būdas.

Sukčiavimas padaromas tiesiogine tyčia, t. y. kaltininkui suvokiant, kad jis apgaudinėja turto savininką pranešdamas neteisingus duomenis, meluodamas, nutylėdamas ar iškraipydamas esmines aplinkybes, faktus ir pan., numatant, kad taip veikiant asmuo bus suklaidintas, ir norint tokiu būdu įgyti svetimą turtą. Pažymėtina tai, kad vien tik turtinės prievolės nevykdymas ar kitokių civilinės sutarties sąlygų nesilaikymas neatitinka sukčiavimo požymių ir neturi užtraukti baudžiamosios atsakomybės. Apgaulė sukčiaujant turi būti esminė, t. y. suklaidinimas turi turėti lemiamą įtaką asmens apsisprendimui dėl turto perdavimo kitam asmeniui. Jei asmens suklaidinimas neturėjo lemiamos įtakos asmens apsisprendimui perduoti turtą, tokia apgaulė nedaro veikos sukčiavimo nusikaltimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką